Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 29.12.2006, 11:59
kow Uporabnik kow ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2006
Sporočila: 89
Privzeto Re: Trgovanje z vrednostnimi papirji

Citat:
Objavil-a zverina
Preko katere BPH kupuješ?
v bistvu zaenkrat sploh ne investiram, ker nimam kej investirat:D
Spremljam pa kr dost ekonomijo, pa nisem še nikjer zasledil, da bi ljudje pri nas investirali v baltiške države, ki jim kratkoročno in verjetno tudi dolgoročno dobro kaže. Me zanima, če pri nas take opcije sploh obstajajo.
Zanima me tudi, če je pri nas možno rečt posredniku, npr: jst bi pa vložu dnar v trg nepremičnin v Bukarešti. A take stvari so možne?
Staro 30.12.2006, 18:27
Choo Uporabnik Choo ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 1
Privzeto Dionički portal

http://www.transfer-biro.hr/
Staro 31.12.2006, 21:03
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460
Privzeto Re: Dionički portal

Citat:
Objavil-a Choo
Brez osnove. Vsak, ki dela z vrednostnimi papirji dobro ve, da nič ni garantirano pa če je še tako velik strokovnjak.

Pa še vidi se, da se na tej strani ali ne spoznajo na vrednostne papirje ali pa so plačani, da širijo takšne stvari.

Npr. na tej strani piše, da se KOEI-R-A proda, ko pa vsak s pol pameti ve, da bo šla ta delnica samo še v višave, ker so imeli izredne poslovne rezultate in skoraj vsak teden sklepa nove pogodbe z velikimi igralci.

Skratka, napoved za naprej je zelo dobra. Ampak kot sem že omenil, nič ni garantirano.

Pa še ena cvetka, da se drži CROS-R-A. Ta delnica je že zdavnaj za n-krat presegla svojo realno vrednost, ker je zdaj skoraj 10.000 HRK. Če bi spremljali zadnjih več mesecev, ko je toliko narasla, bi videli, da so tečaj zviševale nizke količine, kar pomeni, da je nekdo želel ves čas to delnico pumpati navzgor in jo prikazati bolj vredno kot dejansko je.

Ima pa dokaj solidno dividendo, to pa je res. Odločitev je itak vedno vaša!

Pa srečno!
Staro 03.01.2007, 10:10
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Citat:
Objavil-a kekez
Ali kdo ve, kaj za hudiča je CHINA LIFE INSURIANCE ???
Moj broker me je naštimal za en kratek eksperiment in mi nabavil tole zadevo. Danes sem se je že znebil. V manj kot tednu je bilo 65% dobička. :O
Takih stvari me je kar malo strah
Tole je zdaj malo bolj jasno. Sem dobil obračun na papirju in videl, da je šlo za call opcije.
V bistvu je važno le, da je bil Božiček zelo radodaren.

Spet še malo spremenjen moj slo portfelj. Ravno pred prazniki sem nakupil Savo. Pun pogodak (že slabih 10%)

Lanska bilanca kaže borzni dobiček v obsegu pol letne plače. Ni slabo! Upam, da bo letos podobno.
V tem še niso všteta izplačila dobičkov (dividende), za katere kaže, da bodo tudi precej mastne.

Nazadnje uredil kekez : 03.01.2007 ob 10:15.
Staro 03.01.2007, 22:19
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 649

Kekez, Kekez, čestitke za takšen porfelj, čeprav včasih je po bitki lahko biti general.
Nekam zajetno premoženje imaš v Savi in Merkurju in to objavljaš sedaj, ko je v vzponu, ne pa recimor pred 1mesecom. Ne, če sprašuješ, ni nič fovšije,samo smešno se mi zdi,da se po rasti tečaja tudi tvoje premoženje spreminja.Naključje...
No,kakorkoli že, tole je vredno objave...
"Delnica Merkurja bi se danes lahko dotaknila 290 evrov (69.496 tolarjev). Večino poslov pa je pričakovati nekje nad 250 evri (59.910 tolarji). Včeraj je delnica Merkurja zrasla za deset odstotkov, na 226,20 evra (54.207 tolarjev)."

Jupiiii, vsaj za en pošten izlet za 1 mesec v tropkse kraje smo zaslužili.:D :P
Staro 04.01.2007, 11:48
Mojster

Graf je direktno pastan z on-line trgovalnega sistema. Se mi ga pa res ne ljubi ponarejati, bi bilo kar veliko dela s tem .

Savo sem kupil tik pred novim letom, ker je bilo z nabavo dodatnega Merkurja križ (zelo visoko, lahko sproti uide, pa še malo sem pocvikal, ker je bil itak zelo drag). Notranjih informacij imam pri Merkurju še najmanj, čeprav poznam ogromno ljudi skoraj prav do vrha. So tiho kot kamen .
Če je težava z nakupom dodatnih dobrih delnic, pač kupiš lastnikove delnice. Že utečeno pravilo in zato Sava.
Žal sem bil še premalo korajžen, saj sem potegnil kapital tudi iz tujih borz, pa mi je ostalo še nekaj denarja.

Merkur sem kupil v decembru in to je bila čista sreča. Oz. premoženje poizkušam razporejati in Merkurja še nisem imel.

Sicer imam v portfelju tudi slabše delnice. Npr. 1 delnico Fructala (izguba 66% = 6,7€ :D ), nekaj delnic Belinke (izguba 30%), nekaj delnic Dela prodaje (izguba 30%). Dobra stran je, da sodi to v grafu portfelja pod OSTALO .

Pa Luke imam odločno premalo in mi žena ves čas para živce, saj je iz osebnih razlogov čustveno navezana na Luko .
Največji kiks zadnjih časov: Pred nekaj tedni sem prodal Interevropo, saj se nekaj mesecev ni nikamor premaknila .

Novega portfelja danes ne objavljam, saj se je danes nekoliko povečala le rubrika ostalo (na račun evrov).

Nazadnje uredil kekez : 04.01.2007 ob 12:12.
Staro 04.01.2007, 12:00
Mojster

Sicer pa se trend nekaj obrača. Včeraj je bilo povpraševanje takorekoč neomejeno po neomejeni (=max) ceni. Danes je to izginilo.

Predvsem upam, da bom pravočasno ujel prodajne termine. S prodajo imam ponavadi veliko večje težave kot z nakupi. Kupim ponavadi pravo stran ob pravem trenutku, prodajo pa zamudim .
Zato sem nekaj časa delal tako, da sem prodajal že, ko so tečaji rasli in ko sem pač ocenil, da imam dovolj zaslužka. Ampak zdaj, ko gre vse v nebo, sem se odločil za čakanje. Zato imam z nekaterimi papirji že zelo presenetljive donose. Tudi mizerna prodaja bo še vedno +.

Nazadnje uredil kekez : 04.01.2007 ob 12:05.
Staro 04.01.2007, 12:22
Mojster

Citat:
Objavil-a čudežni
Kekez, Kekez, čestitke za takšen porfelj, čeprav včasih je po bitki lahko biti general.
Nekam zajetno premoženje imaš v Savi in Merkurju in to objavljaš sedaj, ko je v vzponu, ne pa recimor pred 1mesecom. Ne, če sprašuješ, ni nič fovšije,samo smešno se mi zdi,da se po rasti tečaja tudi tvoje premoženje spreminja.Naključje...
Malo imaš seveda tudi prav. Ampak pravilo gre v drugi smeri.
Ko (če, upam pa da ne) bom imel veliko izgubo, mogoče ne bom kazal portfelja .
Torej, sestava vpliva na objavo in ne objava na sestavo .
Staro 04.01.2007, 15:33
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 649

Citat:
Objavil-a kekez
Malo imaš seveda tudi prav. Ampak pravilo gre v drugi smeri.
Ko (če, upam pa da ne) bom imel veliko izgubo, mogoče ne bom kazal portfelja .
Torej, sestava vpliva na objavo in ne objava na sestavo .
Ok, hehe.
Staro 23.01.2007, 13:36
g.Gospod Uporabnik g.Gospod ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2003
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 1.314

delnice bodo po mojem skromnem mnenju pričele padati. kar gre gor, bo šlo tudi dol-gravitacija pač..

danes že drugi dam dax, ftse in dow jones kar lepo padajo.

lp, mr.g.

Značke
papirji, trgovanje, vrednostnimi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:12.