Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 13.09.2007, 22:11
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547
Privzeto Re: Problem generacije rojene okoli leta 1980

Preveč brezciljno. Ena poštena revolucija bi čisto zadostovala...
Staro 14.09.2007, 06:48
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

ja, zato pa sam še vedno zagovarjam socializem, ki smo ga imeli v Sloveniji do uvedbe kapitalizma ( in ne demekracije, kot danes pravimo sedanjemu režimu). Službe so potekale od 06. do 14.ali od 14. do 22. ure, sobote in nedelje doma- čas za piknike z družino, sorodniki, prijatelji; vsaj enkrat na leto na morje preko firme po sindikalni ceni, lahko pa tudi v hotel ( stvar okusa ).
Bilo je časa za družino, otroke, prijatelje, denarja je tudi še kar bilo, lačni pa tudi nismo bili.
Ja, mislim, da mlajše generecaije nikoli ne bodo poznale in okusili tako lagodnega življenja, pa naj mi nihče ne reče, da danes vsi plačujemo zaradi tega. Ne, ker je bila Juga takrat zadolžena v tujini le 22 miljard dolarjev, današnji puf Slovenije pa je v 15 letih že krepko višji, in se iz leta v leto samo še viša. pa je Slovenija ob osamosvojitvi prevzela le slabo miljardo dolga prejšne Juge.
Staro 14.09.2007, 08:42
gostMR Uporabnik gostMR ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Naslov: ob letališču Skoke
Sporočila: 110

king16, dobro povedano. Sem v glavnem strinjam s tabo. Le da bi vseeno vsaj del tega kapitalizma mora uvesti, ker prej so se nekateri zelo polenili in tudi precej parazitov je bilo takrat vsepovsod.
Staro 14.09.2007, 09:02
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Citat:
Objavil-a Katrin Prikaži sporočila
Preveč brezciljno. Ena poštena revolucija bi čisto zadostovala...
Ponavadi da vsaj začeten zagon in optimizem, ja. Čeprav se potem itak spet vse sfiži.

Staro 14.09.2007, 18:24
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

To so majhni zastoji na poti do popolnega družbenega sistema prihodnosti.

(mimogrede, pišem iz službe)
Staro 15.09.2007, 06:36
Uporabnik

Citat:
Objavil-a gostMR Prikaži sporočila
king16, dobro povedano. Sem v glavnem strinjam s tabo. Le da bi vseeno vsaj del tega kapitalizma mora uvesti, ker prej so se nekateri zelo polenili in tudi precej parazitov je bilo takrat vsepovsod.
Se strinjam. Uvest več induvidualne odgovornosti v prejšnem sistemu, odpravit birokracijo, nagnat parazite, pa bi bilo to to.
Staro 15.09.2007, 18:06
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

1.)Socializem v kakršnikoli obliki verjetno danes ob globalno kapitalističnem sistemu nebi bil vzdržen.....

2.) To glede dolgov mi nikoli ni bilo jasno....... večina takratnih velikih podjetij je delala izgubo, ki se je krila iz državne blagajne....kako potem nizka zadolženost? (Nisem nikoli videl nobenih podatkov na to temo, vendar mi ni logično kako bi lahko tak sistem oz. država dolgoročno preživela)

3.) Prav tako ne razumem argumenta, da se danes živi slabše (90% forumašev tukaj kar nekaj jamra in jamra). Če samo pogledam koliko novih nakupovalnih centrov se gradi po Sloveniji in v vseh je skoraj ob vsaki uri gneča je to en dober indic da v povprečju ljudje vseeno nekaj morejo imeti, če lahko polnijo blagajne trgovinam, ki jih je vsako leto več......drugo je npr. porast števila avtomobilov.......
Staro 16.09.2007, 16:20
Uporabnik

Ja, če sem odkrit, če pogledam na zadevo na tak način, tudi meni ni prav nič več jasno.
Staro 18.10.2007, 14:24
Pikica Uporabnik Pikica ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 22

Kar hudo je brati, ko "mlad" človek vpraša kako si naj kupi stanovanje in odgovor, ki je pošteno povedano še najboljši.

Kupi si ENO garsonjero 70 KM ODDALJENO iz centra mesta, ki stane od 5 do 6 MIO skupaj s STARŠI in zanjga odplačuj KREDIT 10 LET.
Kaj pa, če nimaš staršev? Kako pa naj potem plačujem prevoz do službe? Kje naj dobim denar za adaptacijo? Kje naj dobim za hrano?

Moj nasvet je, pojdite delat v tujino in si našparajte keš, potem pa pridite nazaj in tu kupite stanovanje, če vam bo Slovenija še vedno všeč.

Nazadnje uredil Pikica : 18.10.2007 ob 14:27.
Staro 18.10.2007, 14:35
Pikica Uporabnik Pikica ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 22

Citat:
Objavil-a DrOnyx Prikaži sporočila
Nekoč sem za eno mojo bivšo sodelavko izračunal, da je samo z možnostjo odkupa službenega stanovanja za par tisoč mark prosto po Jazbinšku z današnjo ceno tega stanovanja v Ljubljani zaslužila toliko, kot bom jaz praktično zaslužil v celem življenju, če bi ves zaslužek vsa leta privarčeval in nič jedel.

He,he,he... Jazbinška bi morali nekateri častiti kot boga. Vsaj jaz ga bi.
Jap, zato pa je danes tako, ker če bi ga morali oni zaslužiti jim na kraj pameti ne bi padl, da bi postavili take cene, ker bi bili v pufu in bi jih že pol bankrotiral, zato bi bilo stanovanj seveda dovolj, tako pa nas to šele čaka, hočem reči, to čaka mlado generacijo.

Nazadnje uredil Pikica : 18.10.2007 ob 18:12.

Značke
1980, generacije, izziv, leta, okoli, rojene

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:01.