Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 13.09.2007, 14:28
Cojs Uporabnik Cojs ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2007
Sporočila: 102
Exclamation Sinronizacija pada (WAN lučka na Sinope-ju začne utripati)...v neverjetnem primeru!

Lep pozdrav!

Pred kratkim sem vzel Siolov trio paket, torej poleg neta in telefonije še TV. Seveda so mi pri tem dali tudi nov modem (Sinope568+). Prejšnji Ganymede (ko sem imel samo internet in telefonijo) mi je deloval brez problema, wan lučka mi nikoli ni začela utripati kar naenkrat.
A že od samega začetka je sinhronizacija začela padati vsaketoliko časa (WAN lučka na Sinope modemu začne utripati, nato čez čas začne spet goreti).
Že en mesec kličem na SIOL in pravijo da bi moglo vse delovat, da so vse zmerli itd. In včeraj sem res prišel do zanimivega zaključka...namreč ugotovil sem zakaj mi pada sinhronizacija...živim v bloku in spodaj v kleti imamo tudi garažo za avtomobile, v katero in iz katere pa lahko prideš le, če pritisneš na gumbek na taki majhni napravici oz daljincu, da se ti potem odprejo vrata. Namreč pred garažnimi vrati stoji na zidu taka majhna kvadratna škatlica z dvema lučkama in antenco, v katero moraš usmerit tisti daljinec in pritisnit na gumb, da ti potem odpre vrata za v garažo. In v tem je bistvo. oz problem.

Ko pride bilokateri avto v ali iz garaže in pred tem seveda pritisne na tisti gumb na daljincu da se mu odprejo garažna vrata, zadeva zmrzne (TV, internet) in Wan lučka na modemu začne utripati! Čez čas se seveda spet vzpostavi in začne goreti, a le do naslednjega prihoda avtomobila. Je to sploh možno? Kako lahko nekaj takega vpliva na to?

In še zadnje, najbolj pomembno vprašanje. Kaj lahko sploh storim v tem primeru?
Vsak nasvet bi bil zelo dobrodošel....aja še to...na Simope modemu je tudi antenca za wireless, samo je nimam vklopljene oz. ne deluje. Tako da res ne vem kako bi to zadevo rešil, ker je zelo moteče....

HVALA!

LP, Žiga
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2007, 16:32
Crownless Uporabnik Crownless ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 36
Privzeto Re: Sinronizacija pada (WAN lučka na Sinope-ju začne utripati)...v neverjetnem prim

Hmm. Mogoče bi se dalo rešit z drugim modemom. Mogoče bi že drug sinope deloval normalno drugače pa sagem. Pokliči na 0801000-1 in prosi za menjavo modema. Glede na težave, ki jih imaš nebi smel bit problem.

C.
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2007, 17:58
Pripravnik
Privzeto Re: Sinronizacija pada (WAN lučka na Sinope-ju začne utripati)...v neverjetnem prim

Modem Sinope sem že zamenjal...dobil sem novega (istega) in je isto...ok no takrat nisem še vedel točnega razloga zakaj mi prekinja...samo res čudno, ker mi je prejšnji Ganymade delal brez problema.
Glede na to, da imam TRIO paket je samo še Sagem alternativa ali se da še kak drugi modem sprobat? Namreč Sagem sem tudi že sprobal pred kratkim, na njem pa se mi sploh ni hotla vzpostavit povezava (lučka ADSL je skoz utripala).

LP
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2007, 19:47
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

Citat:
Objavil-a Cojs Prikaži sporočila
Modem Sinope sem že zamenjal...dobil sem novega (istega) in je isto...ok no takrat nisem še vedel točnega razloga zakaj mi prekinja...samo res čudno, ker mi je prejšnji Ganymade delal brez problema.
Glede na to, da imam TRIO paket je samo še Sagem alternativa ali se da še kak drugi modem sprobat? Namreč Sagem sem tudi že sprobal pred kratkim, na njem pa se mi sploh ni hotla vzpostavit povezava (lučka ADSL je skoz utripala).

LP
Res je ,da je vigortalk za plačat je pa zelo uporaben dodatek za modem ganymed.Kajti Če prej z modemom ganymed nisi imel problema si nabavi vigortalk v teletrgovini in zahtevaj modem ganymed.Upoštevaj kar sem ti povedal sploh pa če si malo več oddaljen od centrale.
Imel sem sagem modem se mi je obešal potem sinope ,ki prav tako ni šla povezava tako skozi kot bi morala z ganymedom pa teče vredu sem zadovoljen vendar nisem lastnik modema ampak je last telekoma.
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2007, 21:11
Pripravnik

Vigortalk? Kaj pa je to? Prvič slišim...kje se ga da nabavit in kolikšna je cena? A mi bo s tem delala tudi TV poleg neta?
Ali lahko sploh zahtevam Ganymede nazaj?
Odgovorite s citatom
Staro 14.09.2007, 20:24
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

Citat:
Objavil-a Cojs Prikaži sporočila
Vigortalk? Kaj pa je to? Prvič slišim...kje se ga da nabavit in kolikšna je cena? A mi bo s tem delala tudi TV poleg neta?
Ali lahko sploh zahtevam Ganymede nazaj?
To ti je dodtaek za ip telefon če imaš modem ganymed.Je pa link tuikaj kjer ti vse opiše.
Opis izdelka
  • naprava je kompatibilna z Ganymede 822p, ki ni opremljena z ustreznimi vmesniki za priklop klasičnih telefonskih aparatov
  • FXS vmesnik za priljučitev telefonskega aparata
  • Ethernet 10/100 priključek za modem ali usmerjevalnik
  • protocoli: SIP(RFC3261), RTP/RTCP
  • G.168, G.165 Line Echo-cancellation
  • Gain Control
  • Voice Codecs: G.711 A/u law, G.729 A/B
  • glasovne funkcije : VAD (Voice Activity Detection), Silence Suppression, CNG (Comfort Noise Generation), Dynamic Jitter buffer
  • DTMF Generation and Detection
  • garancija: 24 mesecev
60,10 EUR 14.402,36 SIT
toliko je cena in še link kje najdeš: http://www.telekom.si/teletrgovina/t..._talk_ata.html
Odgovorite s citatom
Staro 15.09.2007, 22:54
T-a-d-e-j Uporabnik T-a-d-e-j ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 521

Maš jih za pol cene na bolhi.
Odgovorite s citatom
Staro 16.09.2007, 13:21
Pripravnik

Ne verjamem da bi mi tale stvar pomagala....modem je verjetno preveč občutljiv...namreč ko se odprejo garažna vrata zmrzne, kot da bi se resetiral...možno pa da so tudi kabli...se da to npr. rešit s kakim drugim kablom od modema do tel. vtičnice ali obstajajo samo ene vrste kabli?
Odgovorite s citatom
Staro 16.09.2007, 15:41
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.129

Hm prej bi rekel, da garažna vrata (nisem glih 100% prepričan) električno zelo požrešna, zato zna bit, da sta modem in garažna vrata na isti fazi. Sicer če je to res, potem je najlažja rešitev postavitve modema v drug prostor (ki ni pod istim faznim napajanjem - če ima hiša tako urejena) ali pa nakup UPS-a (50eur)

Ker telefonska linija nevem kok ma povezave z garažnimi vrati... (ali pač, potem moja "teorija" pade).
Odgovorite s citatom
Staro 16.09.2007, 16:04
Pripravnik

V to ne dvomim, da so vrata zelo požrešna. Probal sem že oviti modem v alu folijo, a je bilo isto. Probal sem vtakniti adapter modema v drugo vtičnico, a je bilo isto. Ne vem kaj lahko še storim sploh...in čudi me to, ker s prejšnjim modemom (Ganymede822+) nisem imel nobenih problemov in imam modem (Sinope) v istem prostoru in na istem mestu kot prejšnjega!
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
lučka, neverjetnem, pada, primeru, sinopeju, sinronizacija, utripativ, wan, začne

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:20.