Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 10.01.2008, 09:50
el_juero Uporabnik el_juero ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce el_juero
Član od: Apr 2006
Sporočila: 116
Privzeto Freecall program za telef. iz PC na fiksno tel. omrežje itd.

Verjetno poznate ta programček. Zanima me, kam se je naložil (se ponavadi naloži) na rač. podatek, da sem že porabil free credit. Ko sem zadevo reinštaliral mi onemogoča prijavo novega računa, čeprav pod drugim e-mailom ...itd. Odinštaliral sem z YU2008!, ki bi naj vse popucal?? .

Morda še na tem mestu, kako je s tem programi za hide IP. Namreč, če ga imam vključenega mi ne poveže na internet (kabelski).
Staro 10.01.2008, 10:00
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060
Privzeto Re: Freecall program za telef. iz PC na fiksno tel. omrežje itd.

2 varjanti sta:

1)Neki je ostalo v registru. Počisti register s programi za čiščenje registra. Mogoče bo to dovolj. Če boš zelo pazljiv, lahko tudi ročno prečešeš register z iskanjem pojmov v zvezi z imenom tega programa. Ampak pazi. Pred brskanjem po registru VEDNO najprej izvozi aktualno stanje, da ga lahko po potrebi obnoviš.

2)Druga varjanta je, da si je nekam v Document and settings ali Windows(ne verjamem, da bi bil tok neumen, da bi shranil to v Program Files...če je, za vsak slučaj pobriši tudi mapo od programa v tej mapi). mapo shranil neko datoteko, ki mu pove, da si program že uporabljal. Zato obe mapi preišči s pojmi, ki so povezani z imenom programa.
Staro 10.01.2008, 10:31
Blednik Uporabnik Blednik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Naslov: Hrastnik
Sporočila: 137

Skoraj prepričan sem, da je zadeva skrita v registrih. Obstajajo programi, ki opazujejo in beležijo spremembe v registrih, npr Procmon ali pa Filewatch. Greš na en novi PC, tam narediš sliko registra, inštaliraš/zaženeš program in ponovno narediš sliko registra. Nato primerjaš obe sliki in točno vidiš kaj se je spremenilo. Tako tehniko uporabljam sam pri čiščenju ostankov... torej tistih zadev, ki jih programi pri uninštalaciji namenoma pozabijo odstraniti.
Staro 10.01.2008, 12:46
Pripravnik

Thx. Ima logiko.
Staro 12.01.2008, 22:30
Pripravnik

Citat:
Objavil-a nejc Prikaži sporočila
2 varjanti sta:

1)Neki je ostalo v registru. Počisti register s programi za čiščenje registra. Mogoče bo to dovolj. Če boš zelo pazljiv, lahko tudi ročno prečešeš register z iskanjem pojmov v zvezi z imenom tega programa. Ampak pazi. Pred brskanjem po registru VEDNO najprej izvozi aktualno stanje, da ga lahko po potrebi obnoviš.
Je najdo, sem brisal in zdaj spet gre. Enkrat naslednjič moram samo skužiti, kaj je točno tisto kar je potrebno zbrisati.

Značke
fiksno, freecall, omrežje, program, tel, telef

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:50.