Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 18.01.2009, 16:56
Gorcy Uporabnik Gorcy ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2009
Sporočila: 10
Privzeto Nedelovanje interneta na drugem računalniku

Situacija je taka:

Imam optiko od Siola.
Iz modema imam potegnjena dva mrežna kabla do dveh različnih računalnikov.
Na Siol tehnični pomoči so mi modem nastavili tako, da deluje kot router in samo priključim mrežni kabel ter internet deluje brez vnosa uporabniškega imena in gesla.
Na enem računalniku (prenosnik, Vista) internet deluje brez problema. Na drugem računalniku (desktop, XP) pa po priklopu dodeljuje omrežni naslov, vendar ga na koncu nikoli ne dodeli in na tisti ikoni v tray-ju izriše klicaj.
Skušal sem že zamenjat kable in zamenjat kanale na modemu, vendar v vsakem primeru deluje le na prvem računalniku (prenosnik). Na drugem računalniku sem poizkusil tudi naložiti nove driverje od mrežne, vendar ne pomaga. Mrežna se instalira in prepozna brez problema, pri priklopu kabla pa še vedno dodeljuje omrežni naslov in na koncu nič ne naredi.

Na Siol tehnični pomoči mi ne znajo nič pomagat.

Sicer pa mi je na začetku (naročnik sem šele 1 teden) tudi na drugem računalniku delal internet. Potem pa mi je začel izpisovati error 678, pa sem klical tehnično pomoč, kjer so mi konfigurirali modem kot router, pa ni nič pomagalo...

Prosim pomagajte!

Hvala lepa.

Gorazd

Prosim pomagajte!
Odgovorite s citatom
Staro 19.01.2009, 07:14
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064
Privzeto Re: Nedelovanje interneta na drugem računalniku

Pošlji mi tvoje uporabniško ime na ZS prosim.

LP
Odgovorite s citatom
Staro 20.01.2009, 08:33
Novinec

Še vedno imam težave...
Odgovorite s citatom
Staro 23.01.2009, 17:55
tonip Uporabnik tonip ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2005
Sporočila: 15

Živjo!
Oglašam se tudi sam z zelo podobnimi težavami!
Pred dobrim mesecem smo se preklopili na Siol Duo pred tem sem imel ADSL in ni bilo problema z priklopom tudi 4 računalnikov ,sedaj se mi priklopita samo dva........
kakorkoli poizkušam povezave ni na 3 računalniku!!!
drugače se vsi trije normalno povežejo ampak samo tista dva ,ki se povežeta prva !!! Če potem enega izklopim se z 3 tudi ne morem povezat ampak moram prej resetirat modem potem se pa lahko....
ne izmenjava kablov
ne vpisi IP naslovom in vsega ostalega pri nastavitvam
enostavno ko hočem priklopit 3 računalnik napiše da se ne more vzpostaviti povezava z oddaljenim računalnikom....
Počasi mi že vse skupaj načenja živce in enostavno ne vem kaj naj še sploh poizkušam storiti?????
Siol pomoč uporabnikom na brezplačno pštevilko je popolnoma brezvezna ,ker ti niti eden ne pove iste stvari....
Nastavili so modem kot router in rekli da morajo vse 4 povezave sedaj delovati za povezavo z računalniki....vendar mi je pred dnevi zopet na siol pomoči nekdo dejal da imam lahko na tem modemu samo dva privzeta prehoda?????!!!!!!
Sedaj se sprašujem ali so mi ob prehodu na SIOL DUO lagali ker sem se prav posebej pozanimal ali je možen priklop več računalnikov ali ne!?
Pa so dejali da ni problema?????
OK sedaj se obračam tukaj na pomoč in da poizkusim še z zadnjim upanjem da se vse uredi tako kot je potrebno......

Vprašanje je zelo enostavno:

Kako naj priklopim 3 računalnike na svoj modem in da bodo vsi trije delovali?????

hvala za pomoč
Odgovorite s citatom
Staro 23.01.2009, 18:18
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.659

Najlažje bo, da pokličeš na 080 1000/1. V osnovi pa moraš odpreti porte na modemu za data in nastaviti modem kot router. Navodila: http://www.siol.net/pomoc/datoteke/n...a_uporabo.aspx
Odgovorite s citatom
Staro 23.01.2009, 18:52
fiber Uporabnik fiber ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008

Citat:
Objavil-a Gorcy Prikaži sporočila
Situacija je taka:

Imam optiko od Siola.
Iz modema imam potegnjena dva mrežna kabla do dveh različnih računalnikov.
Na Siol tehnični pomoči so mi modem nastavili tako, da deluje kot router in samo priključim mrežni kabel ter internet deluje brez vnosa uporabniškega imena in gesla.
Na enem računalniku (prenosnik, Vista) internet deluje brez problema. Na drugem računalniku (desktop, XP) pa po priklopu dodeljuje omrežni naslov, vendar ga na koncu nikoli ne dodeli in na tisti ikoni v tray-ju izriše klicaj.
Skušal sem že zamenjat kable in zamenjat kanale na modemu, vendar v vsakem primeru deluje le na prvem računalniku (prenosnik). Na drugem računalniku sem poizkusil tudi naložiti nove driverje od mrežne, vendar ne pomaga. Mrežna se instalira in prepozna brez problema, pri priklopu kabla pa še vedno dodeljuje omrežni naslov in na koncu nič ne naredi.

Na Siol tehnični pomoči mi ne znajo nič pomagat.

Sicer pa mi je na začetku (naročnik sem šele 1 teden) tudi na drugem računalniku delal internet. Potem pa mi je začel izpisovati error 678, pa sem klical tehnično pomoč, kjer so mi konfigurirali modem kot router, pa ni nič pomagalo...

Prosim pomagajte!

Hvala lepa.

Gorazd

Prosim pomagajte!
IP-je nastavi na samodejno
Odgovorite s citatom
Staro 23.01.2009, 18:55
fiber Uporabnik fiber ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008

Citat:
Objavil-a tonip Prikaži sporočila
Živjo!
Oglašam se tudi sam z zelo podobnimi težavami!
Pred dobrim mesecem smo se preklopili na Siol Duo pred tem sem imel ADSL in ni bilo problema z priklopom tudi 4 računalnikov ,sedaj se mi priklopita samo dva........
kakorkoli poizkušam povezave ni na 3 računalniku!!!
drugače se vsi trije normalno povežejo ampak samo tista dva ,ki se povežeta prva !!! Če potem enega izklopim se z 3 tudi ne morem povezat ampak moram prej resetirat modem potem se pa lahko....
ne izmenjava kablov
ne vpisi IP naslovom in vsega ostalega pri nastavitvam
enostavno ko hočem priklopit 3 računalnik napiše da se ne more vzpostaviti povezava z oddaljenim računalnikom....
Počasi mi že vse skupaj načenja živce in enostavno ne vem kaj naj še sploh poizkušam storiti?????
Siol pomoč uporabnikom na brezplačno pštevilko je popolnoma brezvezna ,ker ti niti eden ne pove iste stvari....
Nastavili so modem kot router in rekli da morajo vse 4 povezave sedaj delovati za povezavo z računalniki....vendar mi je pred dnevi zopet na siol pomoči nekdo dejal da imam lahko na tem modemu samo dva privzeta prehoda?????!!!!!!
Sedaj se sprašujem ali so mi ob prehodu na SIOL DUO lagali ker sem se prav posebej pozanimal ali je možen priklop več računalnikov ali ne!?
Pa so dejali da ni problema?????
OK sedaj se obračam tukaj na pomoč in da poizkusim še z zadnjim upanjem da se vse uredi tako kot je potrebno......

Vprašanje je zelo enostavno:

Kako naj priklopim 3 računalnike na svoj modem in da bodo vsi trije delovali?????

hvala za pomoč
NAVODILA!
Porte na modemu moreš konfigurirat.V tvojem primeru moreš odpret 3 krat data.

Nazadnje uredil 080 Tehnična pomoč : 23.01.2009 ob 19:04.
Odgovorite s citatom
Staro 23.01.2009, 19:15
Rudibr Uporabnik Rudibr ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 119

Hvala bogu. Sem mislil, da boste spet Siol popljuval.
Odgovorite s citatom
Staro 29.01.2009, 09:18
Novinec

Citat:
Objavil-a fiber Prikaži sporočila
IP-je nastavi na samodejno
Saj so nastavljeni na samodejno... To je valda osnovna stvar, ki jo preveriš.
Zdaj sem domov privleku še tretji računalnik (prenosnik z Visto) in tudi na tretjem ne dela! Sranje. Torej ni bil problem v računalniku oziroma mrežni kartici.

Skratka še vedno imam isti problem. Na računalniku A deluje brez problema. Ko pa kabel priklopim na računalnik B in C, pa ne moreta vzpostavit povezave. Klical 10x na Siol pomoč, vsi trobijo isto "problem je v vašem računalniku". Kako je lahko problem na dveh računalnikih, mater!!??? A naj še na petih preizkusim, al kaj??
Edino kar mi pade na pamet je to, da je zaklenjeno na MAC adreso mrežne od računalnika na katerem mi deluje. Na Siolu pravijo, da to ni mogoče, da nimajo zaklepanja na MAC adreso.

Da ne govorim, da mi je zdej internet crknu še na portu 2 in 3 na modemu. Prej je že delovalo, pol je najprej crknil port 2 nato še port 3.

Prosim pomagajte, me že navdaje brezupje...
Odgovorite s citatom
Staro 29.01.2009, 11:31
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Porte prekonfiguriraj na modemu, a imaš nastavljeno 3x data?

Če vsem ostalim deluje bo tudi tebi, ne razburjaj se, počasi in po vrsti.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
drugem, interneta, nedelovanje, računalniku, siol, sranje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
nedelovanje interneta zvečer in ponoči aturk25 Tehnična pomoč 5 13.02.2009 06:26
Nedelovanje interneta Urbanflair Tehnična pomoč 17 19.12.2008 21:29
Odvisnost od interneta...bolezen ali slaba navada? freya Zdravje 25 15.02.2008 11:50
Nedelovanje telefona in interneta lkondic1 Tehnična pomoč 1 23.06.2007 18:49
Nedelovanje interneta in Siol TV bobo72 SiOL TV 6 27.02.2007 16:43

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:30.