Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 24.02.2009, 16:34
mivano Uporabnik mivano ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2009
Sporočila: 4
Privzeto Prospero632 in Wireless

Zdravo,
prek tremi tedni smo prešli na optiko. imam modem Prospero632 in v njem wireless usb ključ za brezžično povezavo. brezžično se sicer lahko povežem, vendar povezava prekinja. ugotovil sem, da se to dagaja pri uploudu.
Na siol sem klical že 10krat, tud usb ključek so prišli zamenjat, ampak je še zmerej isto. kadar uploudam nekaj Mb velik fajl se modem resetira (ne dela telefon niti računalnik povezan z kablom).
a ima še kdo podobne probleme?
kakšen predlog, kaj naredit?
Hvala in lp
Odgovorite s citatom
Staro 24.02.2009, 19:24
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552
Privzeto Re: Prospero632 in Wireless

Tale wireless ključek ni namenjen uplaudo ali downloudu je zgolj za kakšno brskanje po netu,ker ga povezava preveč preobremeni in posledično pride do prekinitve,zato si raje za takšne zadeve omisli žično povezav.Ali pa nabavi kakšen dober router.
Odgovorite s citatom
Staro 24.02.2009, 21:35
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.094

Eh tak slabi spet ni, da ga nebo mogo uporabljat za upload. Sem ze probal 4GB torrent vlecti preko wireless pa je tudi letelo normalno.

Probaj menjati na drugi USB, drugo enkripcijo oz brez. Da zadnje povzroci reset modema je sicer malo verjetno ampak vseeno. Probaj tudi channel menjati, ce imas slucajno auto. Da nena prihaja do kaksnih motenj z sosedom. Sicer bi prej reko da je modem kaput ampak probat ni greh.
Odgovorite s citatom
Staro 25.02.2009, 12:08
Novinec

sej negre tu za kakšen resen uploud. včasih ga resetra če hočem poslat mail s priponko velikosti 1Mb.

kar se pa povezave tiče sem sprobal že vse. zaščiteno, nezaščiteno, različne kanale.... nič ne pomaga.
Odgovorite s citatom
Staro 25.02.2009, 13:12
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.094

te sta pa samo dve moznosti. Modem hin ali pa majo spet kako super nastavitev uza tebe, kot so recimo meli kaka 2 mesec nazaj ko so se kr modemi resetavali sami od sebe, da sem ga tudi menjal za novega. Nakoncu povedo da je to neka globalna napaka.
Odgovorite s citatom
Staro 26.02.2009, 13:54
Novinec

mah...sej je bil pred dvema dnevoma spet serviser tle in vse kar je naredu, je blo to da je iz stene odlimal modem stran (kr so ga pri namestitvi tak neumno prlimali z obojemstranskim selotepom na zid, da se je dal usb ključek samo v en vhod vštekat....) in usb ključek prestavil na drug vhod in reku da bo še na centrali nekaj zamenjal...
in je reku da če nebo delalo da nimajo kaj za pomagat! da naj si kupim wireless ruter, da ti usb klučki so itak za en drek...
mislim kaj jih pol sploh davajo zraven!!!
sm pa probal tud prek kabla in dela super. samo če je kdo na wireless povezan pol se modem resetira. in včasih se sploh ne da več povezat na wireless in treba izštekat modem in ga spet vštekat nazaj.
bo treba zgleda operaterja zamenjat, če nebomo nč zrihtali...
Odgovorite s citatom
Staro 26.02.2009, 22:58
jaskichee Uporabnik jaskichee ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2008
Sporočila: 166

ker drug operater pa ponuja wireless? ))
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2009, 06:50
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.735

Meni preko usb ključka dela več ali manj ves čas, imam pa proteusa. Edino občasno moram narediti repair na mrežni kartici, tako da sumim, da je bolj verjetno težava na prenosniku. Včasih tudi pomaga menjava usb vhoda ter globalna nastavitev slovenia (indoors).
Odgovorite s citatom
Staro 01.03.2009, 15:55
kikus20 Uporabnik kikus20 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 719

Citat:
Objavil-a mivano Prikaži sporočila
Zdravo,
prek tremi tedni smo prešli na optiko. imam modem Prospero632 in v njem wireless usb ključ za brezžično povezavo. brezžično se sicer lahko povežem, vendar povezava prekinja. ugotovil sem, da se to dagaja pri uploudu.
Na siol sem klical že 10krat, tud usb ključek so prišli zamenjat, ampak je še zmerej isto. kadar uploudam nekaj Mb velik fajl se modem resetira (ne dela telefon niti računalnik povezan z kablom).
a ima še kdo podobne probleme?
kakšen predlog, kaj naredit?
Hvala in lp
Meni dela isto na tem usb ključku..vsake 2dni mi modem zgubi sinhronizacijo in prekine vse ( medtem ko sestra surfa preko ključka brezžično ) meni žično pa dela ok ( prav tako proteus modem ). Očitno imajo tej ključki s prospero modemom neke težave. Po mojem bo najbolje kupiti namenski router-brezžičen če hočeš imeti stabilno brezžično povezavo. Jaz bom najbrž storil isto kajti ne pomaga nič od nasvetov, pač modem se vsake toliko časa sam resetira.
Odgovorite s citatom
Staro 02.03.2009, 16:03
kegelj Uporabnik kegelj ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2009
Sporočila: 10

Jaz mam en problem... Mam xp-je na Dell A860 in se nemorem povezat na prospero z tem USB, mislim da zato ker ni prava verzija softvera gor... Sem pa ugotovil da ni za xp-je tega :S
Lahko kdo pomaga ? ali je edina možnost da dam gor visto ?

LP
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
prospero632, wireless

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prospero632 - odpiranje portov ne deluje Perko Tehnična pomoč 21 23.01.2009 21:39
Wireless problem na Prosperu nikokaoja Tehnična pomoč 1 03.12.2008 23:39
Wireless router in optična povezava bearex Računalništvo in internet 11 11.02.2008 18:25
Toshiba Wireless luky Računalništvo in internet 16 22.12.2007 19:04
Bluetooth v Windows XP SP2 JohnnyEnglish Mobilna telefonija 0 07.02.2005 20:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:09.