Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 18.09.2006, 14:00
dzuko Uporabnik dzuko ni prijavljen
Moderator
Član od: Apr 2003
Sporočila: 7.888
Privzeto Re: Boj za prvo zaposlitev

Ja a če plačuješ najemnino in ti naenkrat zmanjka keša boš pa kaj?..čist vseen je, kam daješ denar, jst samo pravim da je leasing ali kredit na hipoteko najboljša najemnina, ker je na koncu vse tvoje oziroma je z vsakim obrokom večji tvoj lastniški delež --> razumeš?...

Pa pravim samo, da je meni osebno leasing najboljša varianta..ker če ti gre kdaj kej narobe lahko prodaš in poplačaš leasing pa ti še vedno ostane kar nekaj denarja (odvisno koliko leasinga si že prej odplačal)...
Staro 18.09.2006, 14:08
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840

Citat:
Objavil-a dzuko
Ja a če plačuješ najemnino in ti naenkrat zmanjka keša boš pa kaj?..čist vseen je, kam daješ denar, jst samo pravim da je leasing ali kredit na hipoteko najboljša najemnina, ker je na koncu vse tvoje oziroma je z vsakim obrokom večji tvoj lastniški delež --> razumeš?...

Pa pravim samo, da je meni osebno leasing najboljša varianta..ker če ti gre kdaj kej narobe lahko prodaš in poplačaš leasing pa ti še vedno ostane kar nekaj denarja (odvisno koliko leasinga si že prej odplačal)...
Čaki, čaki ... a ni pri lizingu to tako, da nisi lastnik dokler ne poplačaš? A potem lahko vseeno prodaš? A v zemljiški knjigi si lastnik?
Staro 18.09.2006, 14:28
ain
Guest
Sporočila: n/a

js mam tud neki tacga v spominu kt solei...
hvala bogu pa nism imela nikol takih problemov.
pam nit nism tip za kredite in lizinge k se prevč sekiram, sploh k se govori o 10. letih in več odplačevanja kreditov... rajš manj pa zihr
Staro 18.09.2006, 14:45
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840

Citat:
Objavil-a ain
js mam tud neki tacga v spominu kt solei...
hvala bogu pa nism imela nikol takih problemov.
pam nit nism tip za kredite in lizinge k se prevč sekiram, sploh k se govori o 10. letih in več odplačevanja kreditov... rajš manj pa zihr
Meni je tudi malo zoprna misel na to, da imaš dolg. Ampak nakup stanovanja je taka stvar, ki veliko stane in rabiš takoj. Če bi varčevali za stanovanje, lahko prej 20 let živeli pod mostom. Navsezadnje pa tudi banke živijo od kreditov (od vodenja naših transakcijskih računav ziher ne). Tudi nakup avtomobila je podobna reč; rabiš ga takoj, če ne, se zna zgoditi da ne moreš normalno hoditi na delo ...
Staro 18.09.2006, 14:55
dzuko Uporabnik dzuko ni prijavljen
Moderator
Član od: Apr 2003
Sporočila: 7.888

Citat:
Objavil-a Soleil
Čaki, čaki ... a ni pri lizingu to tako, da nisi lastnik dokler ne poplačaš? A potem lahko vseeno prodaš? A v zemljiški knjigi si lastnik?
Nisi ti lastnik ampak sej ubistvu nima veze..pač greš ko najdeš kupca do leasing hiše, kjer imaš sklenjen leasing..novi kupec nakaže del kupnine (toliko da poplača leasing) leasing hiši, ostalo pa nakaže tebi..ti postaneš tako lastnik nepremičnine in jo prodaš kupcu..z novim kupcem skleneš pogodbo, plačaš vse stroške notarjev (oziroma overitev)..da se na različne načine...lahko si magari sposodiš da poplačaš in šele potem prodaš novemu kupcu, da ne bo on nek vmesni in mogu hodit s tabo do leasing hiše..
Staro 18.09.2006, 15:05
castor Uporabnik castor ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce castor
Član od: Jul 2004
Sporočila: 11.923

malo ste zašli.
Staro 18.09.2006, 15:11
cornholio Uporabnik cornholio ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce cornholio
Član od: Apr 2005
Sporočila: 3.811

Citat:
Objavil-a castor
malo ste zašli.
o Casta, žur preživu ? :D
Staro 18.09.2006, 15:17
castor Uporabnik castor ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce castor
Član od: Jul 2004
Sporočila: 11.923

ja, ja, sem. sej za 22 človek ne pretirava preveč.
Staro 18.09.2006, 15:20
cornholio Uporabnik cornholio ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce cornholio
Član od: Apr 2005
Sporočila: 3.811

Citat:
Objavil-a castor
ja, ja, sem. sej za 22 človek ne pretirava preveč.
pohvalno. tole zih berejo tud potencialni delodajalci
Staro 18.09.2006, 15:29
ain
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a Soleil
Meni je tudi malo zoprna misel na to, da imaš dolg. Ampak nakup stanovanja je taka stvar, ki veliko stane in rabiš takoj. Če bi varčevali za stanovanje, lahko prej 20 let živeli pod mostom. Navsezadnje pa tudi banke živijo od kreditov (od vodenja naših transakcijskih računav ziher ne). Tudi nakup avtomobila je podobna reč; rabiš ga takoj, če ne, se zna zgoditi da ne moreš normalno hoditi na delo ...
ene tri leta kredita človek oz. jaz bi že prživela, 20 let klredita pa zihr ne. sej verjemem da mald do nepremičnine lahko pride sam na ta način, bi pa jaz gotov probala dobit kakšen drug način prej kt bi to možnost izrabla. sploh pa če gre za neke kredite po 50mio in več.

Značke
boj, prvo, zaposlitev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:06.