Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 11.10.2006, 07:53
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840
Privzeto Re: Boj za prvo zaposlitev

Citat:
Objavil-a castor
Ker sem približno še vedno tam kjer sem bil na dan stvaritve te teme , me zanima kakšno imate mnenje o TEM

Še ena internetna potegavščina ali je kaj mesa v tem?
Jaz ti predlagam, da jo vseeno napišeš sam, ker se tem kupljenim vidi, da so vse po enem kopitu napisane in ne naredijo vtisa na kadrovnika. Baje so celo deležne posmeha in romanja v koš za smeti.

Na "mojedelo.com" najdeš veliko nasvetov kako se napiše solidna prošnja in življenjepis in katere priloge so zaželjene. V očeh kadrovnika zagotovo deluješ bolj suveren, če odaš neko posebej za njih napisano prošnjo in ne kar neke univerzalne, ki jo pošlješ na 50 naslovov.
Staro 11.10.2006, 11:07
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Ce bi bil jaz v kozi delodajalca, bi vec pozornosti namenjal prosnjam, ki so `avtorske', torej napisane s strani prosilca. Prosnja lahko veliko pove o cloveku, ki jo je napisal in se mi zato zdi nujno, da jo napise sam. Ce isce (prepisuje) prosnje drugje, je to zame znak, da se ne cuti sposobnega nekaj narediti sam. Celo relativno preproste stvari, kot je sestava krajsega dopisa, ne. In posledicno nima kaj dosti moznosti pri meni.

Treba je prodajat cloveka pod sminko in ne sminke.
Staro 11.10.2006, 12:01
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

true ...

človek s končano srednjo šolo mora znati sestaviti 10 stavkov o svojih znanjih in sposobnostih ... in to v slovnično pravilnem slovenskem jeziku ...
Staro 11.10.2006, 12:12
Polux
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a nattka
true ...

človek s končano srednjo šolo mora znati sestaviti 10 stavkov o svojih znanjih in sposobnostih ... in to v slovnično pravilnem slovenskem jeziku ...

Ja sej... Ampak nekaj spletnih strani ti zna tako pametovati o tej prošnji, da kar glava boli
Staro 12.10.2006, 17:32
castor Uporabnik castor ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce castor
Član od: Jul 2004
Sporočila: 11.923

živemu človeku se pa res lahko vse pripeti. Danes sem imel super duper razgovor v nekem nemškem podjetju, ki spomladi napada slovenski trg. Ugotovili so, da sem za razpisano delo preambiciozen. In me predlagali na drug oddelek. Torej jutri držite pesti.
Staro 12.10.2006, 18:56
Kahla Uporabnik Kahla ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kahla
Član od: Sep 2003
Naslov: District 01
Sporočila: 4.582

Citat:
Objavil-a castor
Ker sem približno še vedno tam kjer sem bil na dan stvaritve te teme , me zanima kakšno imate mnenje o TEM

Še ena internetna potegavščina ali je kaj mesa v tem?

Poznam. Jaz sem s to prošnjo šiht dobila.
Staro 12.10.2006, 19:10
castor Uporabnik castor ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce castor
Član od: Jul 2004
Sporočila: 11.923

A res!?!?

tell me more
Staro 12.10.2006, 19:54
Junyokan Uporabnik Junyokan ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 2
Wink Re: Boj za prvo zaposlitev

No končno nisem sama samcata na tem svetu...
Pišem prošne ... precej avtorske saj sem že od 16 leta kar dosti podvržena pisanju

no začetku tega tedna oziroma konec prejsnjega sem bila na enem razgovoru...imam pač previsoko stopnjo izobrazbe, so rajsi vzeli enega z nizjo stopnjo...

Valjda ga bojo lahko vsaj manj plačali.

to se pa ze splača

ene 30 jurjev vsak mesec pa pomnožiš s številom mescov v letu...pa maš profit...

ni panike imamo pa sicer tudi sijajnega ministra za delo...ki se seveda veliko kaze v javnosti in veliko lepih besed spregovori

TO JE PA PRAKTIČNO TUD VSE

fajn bodte in veliko sreče...
Staro 12.10.2006, 20:25
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683

trenutno se ne borim za prvo zaposlitev saj dokaj redno delam sem pa imel dolgo časa probleme pri iskanju zaposlitve napisal veliko prošenj in dobil malo odgovorov pa še ti so bili negativni

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Staro 13.10.2006, 08:52
Kahla Uporabnik Kahla ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kahla
Član od: Sep 2003
Naslov: District 01
Sporočila: 4.582

Citat:
Objavil-a castor
A res!?!?

tell me more
Jap.

Vglavnem jaz sem to "kupila" ko sem že skor čist obupala, ker ni in ni šlo. Pa sem si rekla, da nimam zgubit glih kej dost, razen tistih treh jurjev in sem probala. Priznam, ko sem to prošnjo dobila v roke, me je kmal srat prjel. Tko mi je bla smešna. OK, sej to je le osnoven vzorec potem jo prirediš po svoje, s svojimi podatki. Potem sem poslala in takoj, opa!, razgovor 1., razgovor 2. in job je biu tle.
Moram pa poudarit, da je ta prošnja zelo, zelo specifična in da nekdo, ki se vsaj malo ne najde not, take prošnje ne mora okol pošiljat, ker laže delodajalca, predvsem pa sebe. Slej ko prej pride na dan.
Jest sicer nisem več v tisti službi, vendar ne zaradi tega, ker bi kaj prišlo na dan, ampak iz povsem drugih razlogov.

Značke
boj, prvo, zaposlitev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:30.