Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 22.09.2005, 14:25
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083
Privzeto Avstrija :-))

Avstrija bo zavrnila prošnjo za podelitev državljanstva otrokom tujcev, ki ne bodo naredili letnika v šoli in bodo morali razred ponavljati, razkrivajo poročila o načrtih nove zakonodaje, ki naj bi jo pripravljali na Dunaju. Temu bi se otroci lahko izognili le, če bi naredili t.i. "integracijski test" znanja nemščine, ki pa bi ga mlajši otroci lahko le s težavo naredili, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Pri opozicijskih socialdemokratih (SPOe) so že izrazili ogorčenje nad omenjenim predlogom, ki je sicer šele v fazi priprave. Kot je dejala dunajska mestna svetnica za integracijska vprašanja Sonja Wehsely, je omenjena klavzula nečloveška in ni mogoče verjeti, da parlament misli resno.

Toda za vladno stran predlog ni v nobenem pogledu kakorkoli sporen. Kot je povedala notranja ministrica Liese Prokop, ki prihaja iz Ljudske stranke (OeVP) kanclerja Wolfganga Schuessla, ni z omenjenim predlogom nič narobe in ga namerava podpreti. Podobno je menila tudi ministrica za pravosodje Karin Gastinger iz Zavezništva za prihodnost Avstrije (BZOe), ki jo je v začetku leta iz vrst svobodnjakov (FPOe) ustanovil koroški deželni glavar Joerg Haider in vstopil v vlado.

Tudi kancler Schuessel je nakazal podporo predlogu. Kot je v sredo dejal v Salzburgu, je problem, če več kot 40 odstotkov novo registriranih otrok doma ne govori nemško. "Vsak, ki bi si zapiral oči pred tem, bi naredil veliko politično napako," je še dejal, povzema STA.

***, tis mymoon!
Staro 22.09.2005, 14:53
maestro
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

naciji

-------------
Nov odgovor je objavljen!

Hvala za Vaše mnenje!

Nazaj na forum
Staro 23.09.2005, 07:11
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava maestro

naciji

-------------
Nov odgovor je objavljen!

Hvala za Vaše mnenje!

Nazaj na forum
Mah, kakšni naciji, Evropejci.Lahko bi s ezgledovali po njih.

Mi pa samo ponavljamo za levičarji neke floskule "vsi drugačni, vsi enakopravni", kot eni bebčki.
Staro 23.09.2005, 10:03
Mighty Uporabnik Mighty ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Mighty
Član od: Jun 2005
Naslov: Tamo daleko
Sporočila: 910
Privzeto

kaj pa ce bi pr nas kaj takega uvedli? sej pr nas tut pol folka nima pojma o slovenscini. najbol smesno pa je, da mislijo da jo govorijo.

------------------------------
My life is my message.
-MAHATMA GHANDI-

Staro 26.09.2005, 08:56
Rojen v 20. stol. Uporabnik Rojen v 20. stol. ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Rojen v 20. stol.
Član od: Aug 2004
Sporočila: 143
Privzeto

Jaz sem za.

-------------------------------------------------------
De duobus malis, minus est semper eligendum
Staro 26.09.2005, 09:39
CaptainBlackAdder Uporabnik CaptainBlackAdder ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce CaptainBlackAdder
Član od: Jun 2005
Sporočila: 1.754
Privzeto

Mi mamo vsaj svoj jezik, ki se mu reče slovenščina. Jodlarji še tega nimajo. Nemci jih imajo za germanske šiptarje, zato pa so v Jodllandu totalno zakompleksani in potem take piizdarije zganjajo.

__________________________________________________ ________
Baldrick, believe me, eternity in the company of Beelzebub and all his hellish instruments of death will be a picnic compared to five minutes with me and this pencil if we can't replace this dictionary.
Staro 27.09.2005, 18:41
Nincha
Guest
Privzeto

Se strinjam z Avstrijci.

A ce hoces, da se v javnosti govori uradni jezik, si nacist??? :shock:

Oh.

To bi mogli tut pri nas uvest, ker je primereno znanje jezika drzave, kjer zivis, osnova integracije v druzbo.

Doma govori kakor zelis in s svojimi rojaki na ulici ali v bifeju tudi, ko pa imas uradne opravke ali kaj podobnega ... mi gredo kar kocine pokonc, ko slism vse drugo razn slovenscine. In to po moznosti od folka, ki je ze 40 let v Sloveniji. Nihce ne zahteva perfektnega znanja, ampak da nekateri pa niti volje nimajo, da bi se potrudili... tega pa ne razumem.

"Die Liebe... die Liebe... ist die grosste Kraft... die alles, die alles schafft..."
Staro 27.09.2005, 18:53
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava Nincha

...

"Die Liebe... die Liebe... ist die grosste Kraft... die alles, die alles schafft..."
In to naj bi bila slovenščina isapp:?
Staro 27.09.2005, 19:13
Nincha
Guest
Privzeto

Dragi Kekez,

sem v Nemciji, kjer intenzivno delam na tem, da bo moja nemscina kar se da dobra, hkrati pa ne pozabljam na slovenscino.
Tudi zaradi sebe zelim znati dobro nemsko.

Tako je to pri nas.

Staro 27.09.2005, 19:36
Štrudl Uporabnik Štrudl ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Štrudl
Član od: Nov 2004
Sporočila: 27.363
Privzeto

bravo Avstrija

Značke
avstrija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:45.