Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 11.12.2011, 20:01
senca Uporabnik senca ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2011
Sporočila: 45
Privzeto nov blok - zidna komunikacijska omara - optika

Ob bežnem ogledu stanovanja v novo zgrajenem bloku (l. 2010) sem opazil (plastično?) zidno komunikacijsko omarico (v katero nisem imel vpogleda, skozi vratca se ne vidi). V stanovanju je vsa računalniška inštalacija izvedena. Na 3 točkah v stanovanju (dnevna, sobi) je vtičnica za mrežni priklop ter koaksialni priklop TVja. V brošuri se omenja da je vse pripravljeno za priklop optike (Telekom). Pogledal sem seznam kjer je optika mogoča in naslov je v seznamu kjer je omogočena dostopnost - to je priklop.

V samem stanovanju nisem opazil nobene optične vtičnice. Je možno da je le-ta v komunikacijski omarici? Gre notri tudi CPE modem, CATV pretvornik... Je to praksa gradnje Telekoma v novih blokih ali sem kaj spregledal?

Nazadnje uredil senca : 11.12.2011 ob 20:26.
Odgovorite s citatom
Staro 12.12.2011, 21:03
yawn Uporabnik yawn ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2010
Sporočila: 113
Privzeto Re: nov blok - zidna komunikacijska omara - optika

Ja, naceloma je kar v tisti omarici ves dovod napeljan, torej utp kablovje, coax kablovje, fiber in tudi strom (rjava in modra). Prav tako je notri tudi tista magicna plasticna opticna skatlica, ce je pa se ni, jo pa telekomovec pride prisraufat. Potem dobis se ftth modem z moznostjo catv ali brez in vse to zbases v tisto bogo omarico. Namrec prostora prakticno ni.
Odgovorite s citatom
Staro 15.12.2011, 07:44
080 Informacije Uporabnik 080 Informacije ni prijavljen
080 Infomacije – Svetovalec za naročila in informacije
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Informacije
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.384

Citat:
Objavil-a senca Prikaži sporočila
Ob bežnem ogledu stanovanja v novo zgrajenem bloku (l. 2010) sem opazil (plastično?) zidno komunikacijsko omarico (v katero nisem imel vpogleda, skozi vratca se ne vidi). V stanovanju je vsa računalniška inštalacija izvedena. Na 3 točkah v stanovanju (dnevna, sobi) je vtičnica za mrežni priklop ter koaksialni priklop TVja. V brošuri se omenja da je vse pripravljeno za priklop optike (Telekom). Pogledal sem seznam kjer je optika mogoča in naslov je v seznamu kjer je omogočena dostopnost - to je priklop.

V samem stanovanju nisem opazil nobene optične vtičnice. Je možno da je le-ta v komunikacijski omarici? Gre notri tudi CPE modem, CATV pretvornik... Je to praksa gradnje Telekoma v novih blokih ali sem kaj spregledal?
Kot je napisal yawn, se bo optična doza bele barve priklopila pred vključitvijo storitev SiOL.

Naročilo oddate na številki 080 8000 ali v najbližjem Telekomovem centru.

Lp
Jure
Odgovorite s citatom
Staro 20.12.2011, 10:22
AlienRex Uporabnik AlienRex ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce AlienRex
Član od: Feb 2002
Naslov: Texas -> Mala Jerebika
Sporočila: 311

Kako pa izgleda taka omarica (prazna, polna,..) - če kdo ima, ga prosim da prilima slike.
Odgovorite s citatom
Staro 20.12.2011, 13:30
Pripravnik

http://shrani.si/f/1/rm/2bVWl8eg/20122011051.jpg

Pri meni takole. In zelo podobno v treh drugih novo gradnjah po lj, ki sem jih uspel videti.
Odgovorite s citatom
Staro 20.12.2011, 17:25
rda Uporabnik rda ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.018

Citat:
Objavil-a yawn Prikaži sporočila
http://shrani.si/f/1/rm/2bVWl8eg/20122011051.jpg

Pri meni takole. In zelo podobno v treh drugih novo gradnjah po lj, ki sem jih uspel videti.
Sicer offtopic, vendar moram pohvalit&vprašat: Zelo lepa napeljava za 220V napetost. Kateri "mojster" je to delal?

lp
Odgovorite s citatom
Staro 20.12.2011, 17:37
AlienRex Uporabnik AlienRex ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce AlienRex
Član od: Feb 2002
Naslov: Texas -> Mala Jerebika
Sporočila: 311

Uhh tole je pa nabasano (pa lepo tudi ni). Kam pa ruter ali pa switch zbašeš,... pa kje je še kabelska TV.

Dimenzije so ene 40x27x5cm?

Lepše bi blo z:
http://www.techtrade.si/product.asp?...&pf_id=9410008
http://www.techtrade.si/product.asp?...&pf_id=9415008

Nazadnje uredil AlienRex : 20.12.2011 ob 17:42.
Odgovorite s citatom
Staro 20.12.2011, 18:39
Pripravnik

Citat:
Objavil-a rda Prikaži sporočila
Sicer offtopic, vendar moram pohvalit&vprašat: Zelo lepa napeljava za 220V napetost. Kateri "mojster" je to delal?

lp
To je delal telekomov "mojster", sicer prijazen fant, pa se 5 eur zaracunal za tisto el. vticnico.

Za kozmeticne popravke in ostalo sem poskrbel sam. Torej skrajsal meni nepotrebne koaksialne kable, skupaj s salotejpom povil odvecno dolzino utp kablovja, strom kable navil okoli modema, da ne pade ven in hitro vse skupaj zaprl ter probal cim prej na vse pozabiti.
Globina te omarice je kakih 5 cm, tako da kaj dosti ne da carati po njej anyway.

Ne lubi se mi ukvarjati z lepoto neke posrane omarice, ker bi hoces noces moral cez pregraditi neko proper omarico in tako naprej.
Odgovorite s citatom
Staro 24.12.2011, 14:32
Novinec

Citat:
Zadnjic sem zaprosil da pogledam prazno omarico in notri je vrvica rumene barve z zelenim in modrim konektorjem zvita v "kolut" - videti je vsaj kak meter ali dva dolžine, priključek za 220V (kabel za 220C z izolacijsko gumo na koncu vtičnica kot na tvoji sliki, koaksialni kabli brez konektorjev, mrežni kabli brez konektorjev. Čez vse je položena plastika kot en pokrov z odprtinama, ki se ga da proč, pod njim približno v globini 5cm aluminjasta prečnika (za montažo). Baje Telekom gradi vedno z optično vtičnico - upam da tu ni izjema, ker optične vtičnice nisem videl - upam da optična vrvica ni vlečena s kleti ampak se nekje skriva optična vtičnica - to je zna biti zafrknjeno če se vrvica zlomi. Ker stanovanje (še) ni moje nisem odpiral pokrova, da bi podrobneje pogledal. Morda kasneje ko se bo montiralo optiko

Prostora praktično ni. Ne vem kako se stlači modem + kabelski pretvornik v tako majhen prostor.

Citat:
Objavil-a rda Prikaži sporočila

lp
Kaj pa je narobe (razen da so žice brez izolacijske gume)
Odgovorite s citatom
Staro 24.12.2011, 14:40
Novinec

Citat:
To je delal telekomov "mojster", sicer prijazen fant, pa se 5 eur zaracunal za tisto el. vticnico.
A za mrežne konektorje in koaksialne tudi zaračunajo

Citat:
Ne lubi se mi ukvarjati z lepoto neke posrane omarice, ker bi hoces noces moral cez pregraditi neko proper omarico in tako naprej.
Jaz sem mislil, kar čez vso steno dat klasično omaro, kjer pa je omarica odžagat zadnjo stranico omare. z komunikaicjske dat vratca proč - da jih ne vrtam in kasneje lahko dam nazaj če prodam stanovanje. Na polico od klasične omare bi postavil modem in CATV pretvornik ter kak switch ali ruter, tako da v "stari" ostanejo le kabli z unim panelom ki ga je Alienrex predlagal.

Iščem ideje kako to zorganizirati - če ima kdo to urejeno - prosim za slike.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
blok, komunikacijska, nov, omara, optika, zidna

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:04.