Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 22.08.2014, 13:29
koli99 Uporabnik koli99 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2013
Sporočila: 50
Privzeto Indirektni udar strele - Sbox, nov Modem/Router?

Pozdravljeni!

Včeraj sem bil na Telekomovemu centru kjer so s servisa dobili moj SBox. Sbox sem dal v popravilo zaradi neprestanega posodabljanja programske opreme, Sbox je deloval.
RAM2 je označil sledi prenapetosti na mrežnem vhodu, vzrok naj bi bil indirektni udar strele. Ker je meritev prenapetosti bila označena na mrežnem vhodu, je moral udar priti preko SIOl-ovega Routerja/modema Oxygen in tako preko telefonske žice ne preko napajalnega kabla. Na Oxygen sem imel vezano tudi IP kamero, ravno tako je bila "skurjena". Servis mi je kamero popravil, nov Sbox bo krila zavarovalnica (imam zavarovano za indirektni udar strele).

Lani mi je prenapetost uničila Oxygen modem, telekom ga je zamenjal z novim.

Sedaj sem namestil prenapetostno zaščito Belkin tako za prenapetost po električni žici kot tudi po telefonski žici. Kadar je nevihta in smo doma, se zadeve še vedno fizično izklopijo (kabli iz vtičnic).

Moje vprašanje:
Sedaj imam probleme z dostopom do IP kamere. Servis trdi da je vse popravljeno kot mora biti in je težava na "moji" strani. Moja domneva je, da je prenapetost uničila/poškodovala mrežne priključke na Oxygen-u.
Ali sem upravičen do novega modema?

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav,

Jure
Odgovorite s citatom
Staro 22.08.2014, 13:45
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854
Privzeto Re: Indirektni udar strele - Sbox, nov Modem/Router?

Zelo dobra odločitev, da si se odločil nakupiti prenapetostno zaščito. Če vse potegneš iz elektrike je pametno ven potegniti tudi linijo.

Glede kamere. Je bila ta zamenjana ali popravljena? Malo dvomim, da bi ti zadevo lahko popravili če je prišlo do udara.

Kakorkoli že. Poizkusi kamero priključiti na druga vrata na modemu - tja kjer imaš trenutno nekaj priključeno in ti deluje. Če bo delovalo super, če ne pa poizkusi na ta ista vrata priključiti še kakšen prenosnik ali kaj podobnega.

Če ugotoviš, da kamera/prenosnik tudi na teh vratih ne deluje potem lahko pokličeš na 080 1000 in zaprosiš za zamenjavo. Mislim, da ne bo nobenega problema.
Odgovorite s citatom
Staro 22.08.2014, 13:56
Novinec

Hvala za odgovor. Vedno ko smo doma se vse iztakne iz vtičnic + telefonska linija iz napetostne zaščite (drugi del gre v modem). Ampak nismo vedno doma, nevihta pride iz sončnega vremena...

Sklepam da je bila kamera popravljena glede na to da je servis dal novo garancijo nanjo? Tudi dostopam lahko nanjo (oziroma lahko jo dobim pod IP search, spremenim njen IP naslov), ne morem pa se povezati nanjo s njenim IP naslovom. Zato sklepam da je problem v komunikaciji. bom poskusil s drugim vhodom ko pridem domov.

Torej v skrajnem primeru lahko pokličem na telekom in prosim za (brezplačno) zamenjavo? Modem je v njihovi lasti, je tako?
Odgovorite s citatom
Staro 22.08.2014, 15:23
Uporabnik

Če so ti dali novo garancijo so ti kamero najverjetneje zamenjali in ne popravili. Si že šel skozi nastavitve?

Glede na to, da si dobil novo je na tovarniških nastavitvah in jo je potrebno na novo nastaviti. Prosim sporoči še katero kamero imaš, da si lahko malce pogledam pa ti sporočim kako lahko dostopaš do nje.

Da, modem je v njihovi lasti in v primeru okvare ti ga bodo brezplačno zamenjali ampak če ti kamero na omrežju najde in lahko spremeniš njen IP naslov to pomeni, da do nje lahko dostopaš.
Odgovorite s citatom
Staro 22.08.2014, 15:43
Novinec

Kamera je naslednja:
http://www.digitshop.si/izdelek_IP-V...IPCN2100W40W-1

Gre pa za isto kamero, ne novo, ker je bila barva rahlo odkrušena na mestih kjer je bila montirana in sem dobil isto nazaj.

Načeloma imam nastavljeno tako:

IP Oxygen: 192.168.1.254
IP Kamera: 192.168.1.250
Imam tudi statični IP za dostop iz zunanjega omrežja. Vrata so bila nastavljena na 80, v Oxygenu tudi v port forwarding. Ampak problem je že pri dostopu v lokalnem omrežju.

kamera je v portu 4, port 3 je SIOL-TV

Gateway spremenim na 192.168.1.254 in dvoklik na IP naslov(oziroma vpis v brskalnik):

In to je to. Na računalniku je nastavljen samodejni IP.

Še slika vezave:

P.S. Slika je slabša ampak je vseeno razvidno da gorita lučki za PORT 1 in PORT 4. Čemu Port 1 če nanj ni nič priklopljeno?

hvala za pomoč!
Odgovorite s citatom
Staro 22.08.2014, 15:58
Uporabnik

Za začetek začniva pri modemu. Če je kamera priključena v vrata 1 ali vrata 4 potem so nastavitve v redu. Si prepričan, da je tako priključeno?

Če imaš v vrata 3 priključen SiOL Box kot si napisal potem ti ne deluje spored in podobne zadeve in ga imaš priključenega še na brezžično omrežje? Prava vrata za SiOL Box bi bila vrata 2 kjer priše TRUNK.

Če kamero izključiš se lučka na vratih 1 ugasne? Kaj če kamero priključiš v vrata 1? Lahko za preizkus nekaj drugega priključiš v vrata 4 in 1 ter preveriš da deluje?

Prehod v IP Camera Search ni dober. Moral bi biti 192.168.1.254. Predlagam, da spremeniš in pritisneš na Modify IP. Morda je potem potreben še ponovni zagon kamere. Če ti ne uspe poizkusi še z drugim brskalnikom (Internet Exploreri ima včasih kakšne težave) ali pa s ponastavitvijo kamere na tovarniške nastavitve.

Nazadnje uredil mnheia : 22.08.2014 ob 16:10.
Odgovorite s citatom
Staro 22.08.2014, 16:22
Uporabnik

Mhm, iz tega kar si priložil je res težko z gotovostjo reči kaj bi lahko bilo narobe. Če ti kamero najde na omrežju bi to pomenilo, da povezava deluje.

Poizkusi še tole kar sem ti zgoraj opisal in če ne bo nobenega rezultata klikni na tehnično pomoč in prosi za Simon-a, ki je seznanjen s situacijo. Malce bo preveril nastavitve in po potrebi odprl nalog za zamenjavo modema. To lahko potem narediš sam že danes v najbližjem TS centru.
Odgovorite s citatom
Staro 22.08.2014, 17:03
Novinec

Takole:

Če kamero izključim se izklopi port 4 (v katerega je priključena kamera). Torej to je ok.

Če vključim kamero v port 1 ne deluje (lučka za prenos podatkov na kameri ne blinka, dostop ni omogočen).

Če v Interface Groups spremenim Port 2 v Data in priklopim nanj IP Kamero ravno tako ne deluje (lučke ne utripajo, na modemu ne sveti lučka za port 3).

Edina varianta da vidim kamero je port 4 (port 3-zaseden), lahko spremenim Gateway v 192.168.1.254 in potrdim. Še vedno ne morem dostopati...

Glede TV-ja: Komunikator imam vklopljen v port 3 ker mi je bilo tako rečeno preko tehnične pomoči (Zasebnih sporočil) ko sem dobil začasni Sbox. Vse je delalo normalno, sporedi, zamik...

P.S. Vsi svetovalci polno zasedeni.

Nazadnje uredil koli99 : 22.08.2014 ob 17:08.
Odgovorite s citatom
Staro 22.08.2014, 17:20
Uporabnik

Mhm. Najbolje, da počakaš in če dobiš Simona bo preveril za kaj se gre če ne pa nekoga usmeri na to temo, da bo seznanjen s situacijo.

Tako kot opisuješ zadeve smrdi po okvari modema.
Odgovorite s citatom
Staro 22.08.2014, 18:00
Novinec

Kontaktiral tehnično pomoč. Vnešena okvara ethernet portov, tehnik bo prišel menjati modem.

Javim ko dobim nov modem.

Hvala zaenkrat!

Lp,

Jure
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
indirektni, modem or router, nov, sbox, strele, udar

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Udar strele mikkeni Zdravje 8 04.01.2008 19:02

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:44.