Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 27.08.2006, 16:06
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329
Privzeto Re: primerjava

ne bom se obregnila ob vsak tvoj stavek ...
lili ti je povedala ... pa njeno dvakrat preberi ...

če pa bi mene vprašali, bi pa raje imela svojo celo plačo in bi si že sama razporedila po zavarovanjih ...
pa ni treba razlagat zakaj ... upam vsaj ...
Staro 27.08.2006, 16:10
Arc Uporabnik Arc ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Arc
Član od: Mar 2005
Sporočila: 467

Sej sploh nimam namena odpirat kake globoke razprave o tem da nam ali nam je dobro ali slabo (še najmanj pa v povezavi z vlado ali reformami)... Ampak že ko sem prvič videl post od Nattke sem pomislil: ja hudiča, a nimam v spominu javnomnenjskih anket, po katerih ljudje menijo da se jim materialni standard in življenje na splošno izboljšujejo - a sem si narobe zapomnil?

Sem šel pobrskat po arhivu Dela in našel tole:
STA 9.9.2005, spomladanska izdaja nacionalnega poročila Eurobarometer 2005
Kljub nekolikšnemu upadu zadovoljstva s članstvom v EU pa so Slovenci na splošno zelo zadovoljni z osebnim življenjem: 40 odstotkov jih meni, da se jim je življenjski položaj v zadnjih petih letih izboljšal. S trenutnim življenjem je zadovoljnih 90 odstotkov Slovencev, s čimer se uvrščamo na 6. mesto med 29 državami. Raziskava tudi kaže na trend optimizma glede osebnega življenjskega položaja: da se bo ta v naslednjem letu izboljšal, meni 31 odstotkov vprašanih, da se bo izboljšal v petih letih, pa 60 odstotkov vprašanih.
STA 23.6.2006, Politbarometer,
Izražanje zadovoljstva z materialnimi razmerami v juniju ostaja znotraj preteklih odmer: delež zadovoljnih je visok (61 odstotkov), delež nezadovoljnih pa je rahlo upadel (z 38 na 33 odstotkov).

Kaj je zdaj z nami: statistično ene najnižjih plač v Evropi nas delajo ene najbolj zadovoljnih in optimističnih?
Staro 27.08.2006, 16:13
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434

Citat:
Objavil-a Arc
Bruto / neto... A ni razumljivo da smo prvaki v socialnih prispevkih in imamo nižje neto plače, če pa zunaj ob tem ko dobiš višjo neto plačo, del te plače potem plačaš za različna socialna zavarovanja - se pravi za tista, za katera katera gre pri nas del tvojega bruta?
A ni ravo o tem govoril Cactus?

In drugo:

Se pravi: imeti evropske plače in slovenske cene? No, to bi bilo sigurno fino. Se takoj strinjam. Ali je rekel Pavle v Ko to tamo peva: I tata, bi, sine...
Ampak če govorimo o objektivnosti: meni nič ne pomaga če imam trikrat večjo plačo, če bi me me npr. življenski stroški stali štirikrat več...

Zame, ki sem v življenju postal že bolj realen, bo relativna primerjava še kar naprej v redu primejava.
Arc, sej glih v tem je finta. Mi dajemo pol svoje bruto plače za socialo in zdravstvo, ampak če pogledaš, kako zdravstvo ti je na voljo...? Če hočeš met kvalitetno storitev, moraš plačat. Jaz nisem več tolk nora, da bi svoje zobe nosila drugam kot samo in izključno k privat zobozdravniku. Ima boljše materiale in predvsem boljši odnos do mene, ker ga seveda plačam za to. Denar ni zmeraj tako slaba stvar, veš?

Da ne govorim o rentgenih in raznih preiskavah. Če nočeš ko ***** čakat po več mesecev ali pa več ur, greš v privat ambulanto. In za koji krasni klinac mi potem dajemo teh 50% plače?

Ne govorim, da je v Z Evropi veliko boljše. Govorim o tem, da imaš tam večjo izbiro, kako boš živel - ko klošar al kot višji srednji razred (če si taprav foh pa taprav karakter). Ni kaj bistveno boljše. Samo drugače je. Drugače v tem smislu, da lahko malo več izbiraš, ker je trg vsega malo drugačen in bolj dinamičen.

In nasploh - tudi glede višjih življenjskih stroškov v Z Evropi bi se bilo fino NEHAT SLEPIT! Naše cene NE zaostajajo za evropskimi! Nič več. Plače pa. Hudo ornk.
Staro 27.08.2006, 16:14
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Arc
Sej sploh nimam namena odpirat kake globoke razprave o tem da nam ali nam je dobro ali slabo (še najmanj pa v povezavi z vlado ali reformami)... Ampak že ko sem prvič videl post od Nattke sem pomislil: ja hudiča, a nimam v spominu javnomnenjskih anket, po katerih ljudje menijo da se jim materialni standard in življenje na splošno izboljšujejo - a sem si narobe zapomnil?

Sem šel pobrskat po arhivu Dela in našel tole:
STA 9.9.2005, spomladanska izdaja nacionalnega poročila Eurobarometer 2005
Kljub nekolikšnemu upadu zadovoljstva s članstvom v EU pa so Slovenci na splošno zelo zadovoljni z osebnim življenjem: 40 odstotkov jih meni, da se jim je življenjski položaj v zadnjih petih letih izboljšal. S trenutnim življenjem je zadovoljnih 90 odstotkov Slovencev, s čimer se uvrščamo na 6. mesto med 29 državami. Raziskava tudi kaže na trend optimizma glede osebnega življenjskega položaja: da se bo ta v naslednjem letu izboljšal, meni 31 odstotkov vprašanih, da se bo izboljšal v petih letih, pa 60 odstotkov vprašanih.
STA 23.6.2006, Politbarometer,
Izražanje zadovoljstva z materialnimi razmerami v juniju ostaja znotraj preteklih odmer: delež zadovoljnih je visok (61 odstotkov), delež nezadovoljnih pa je rahlo upadel (z 38 na 33 odstotkov).

Kaj je zdaj z nami: statistično ene najnižjih plač v Evropi nas delajo ene najbolj zadovoljnih in optimističnih?
"Skromnost je lepa čednost."

"Kdor z malim zadovoljen ni, velikega vreden ni."

Staro 27.08.2006, 16:18
Uporabnik

Citat:
Objavil-a U462
Torej, kaj je za mladino, ki želi na svoje rešitev: večja obdavčitev, ki bo pripeljala do bolše izkoriščenosti obstoječih kapacitet in s tem večje ponudbe najemnih stanovanj
No, pol mi daj pa še moč zakonodajalca al pa vsaj moč, da za zakonodajalca postavim tistega, ki bo malo manj gledal na svojo debelo prenažrto hemeroidno rit in bolj gledal na dobro naroda
Staro 27.08.2006, 16:21
cactus Uporabnik cactus ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce cactus
Član od: Dec 2004
Naslov: McDowell Mountain Preserve
Sporočila: 271

"ne bom se obregnila ob vsak tvoj stavek ..." kar malce preveč gospodovalno zveni naša nattka.

Ljubica, življenje ni samo naivno operiranje mladosti. Saj poznaš tisto: mladost je norost, čez jarek skače kjer je most.....

Prvo: dokler ne objavite faktorjev kateri kreirajo neto.... ne biti ravno preveč znanstveno razpoložena.
Drugo: zelo majhen odstotek ljudi je sposobnih operirati in gospodarno razdeljevati denar. Zakaj ravno Evropa še naprej razvija stebre socialnbe države? Zato, ker je večina ljudi do komolcev v dreku. Predvsem mladih. Dejasnko je potrebno pogledati zadolženost ljudi, tako na kredit kartah, bankah, raznih limitih v Sloveniji, potem pa mi riši, koliko se bodo ljudje samo odločali za plačevanje nujno potrebnih zavarovanj.
Povsem isti šmorn, če ne še hujši, je v USA.
Tretje: primer iz USA: če je neto plača,(to je tisti del, na katerem ti ne sedi ne država, torej ne bog in ne hudič) dva jurja, se sliš k pravlica. Kenede. Vendar: od teh dveh jurjev boš za tričlansko družino odštel $400 za zdravstveno, v katerem pa ni vključeno očesno in zobno zavarovanje. To te bo koštalo še dodatnih 150 do 200. Torej je tvoj neto, po slovenskih merilih, že $1400.
Pa ne omenjam didaktebl in ko-pej, kar je obvezen del vsakega zavarovanja.

Torej nattka, ljubica, al maš tolk veliko plačo, da judont ker, al pa še ne razmišljaš o tistem....:"kaj pa če...." kar dejansko počne vsak realen človek.

Dets vuat aj em toking abaut! Nattka, osat ma te rad....
Staro 27.08.2006, 16:23
Uporabnik

a veš... nekaj me je prešinilo ...

saj ni morda toliko pomembno kako se ta trenutek počuti skoraj cela slovenija, podatki kažejo da nas dolgoročno čaka revščina ...
se spomniš ( morda si premlad) bivše države ... niko nam nije bio ravan ... udri brigu na veselje ... denarja kolikor hočeš, krediti, splošno zadovoljstvo ...
ampak takrat so resni ekonomisti opozarjali na podlagi ( tudi takih podatkov) kaj nas čaka čez desetletje, dve ...

verjamem da razumeš point ...
sicer pa, če imamo stanovanje, službo in nov avto živimo dobro ane ... to je naša filozofija kvalitetnega življenja ...

če bi teh istih 90 % vprašali, kdaj so nazadnje bili v operi, drami, filharmoniji ali na večerji v restavraciji, bi se slika spremenila ...
če bi bilo vprašanje ali ste obiskali opero, dramo, koncert in večerjo v istem mesecu ... potem bi se kmalu pokazalo, da je avto na puf naš veliki domet s katerem je velika večina zelo zadovoljna ...

sicer pa ... živim v tej državi in vem kako je to ...
pa se mi ni standard nič bistveno poslabšal ... le v roza celofan se nisem ovila ...
Staro 27.08.2006, 16:24
Uporabnik

Citat:
Objavil-a cactus
"ne bom se obregnila ob vsak tvoj stavek ..." kar malce preveč gospodovalno zveni naša nattka.

Ljubica, življenje ni samo naivno operiranje mladosti. Saj poznaš tisto: mladost je norost, čez jarek skače kjer je most.....
Dets vuat aj em toking abaut! Nattka, osat ma te rad....
kaktus ljubček ... samo v vednost ... moji sinovi so že poročeni ...
Staro 27.08.2006, 16:29
Banned

"torej, če sem prav razumel kanadska je zlo podobna evropski in je boljša kot ona v USA," pravilno razume naš ljubitelj narave.

Takole: po mojem mnenju je Kanda v tem trenutku pred vsemi. Ima zadovoljivo socialo, kljub relativno nizki obdavčitvi. To je posledica dvanajstletne vladavine liberalov.
Pa ni bilo vedno tako. Konservativci so Kanado že nekajkrat zapufali, zmanjševali davke...liberali pa vedno popravljali za njimi.

Izrekel bom eno bogokletno, pa vendra skozi zgodovino dokazano resnico: vedno so gonilo napredka ljudje, kateri gledajo - bolj jkot ne v levo.
Desničarji so povsem pozabili pravilo, katero se je izkazalo skozi zgodovino kot izredno uspešno: DELI IN VLADAJ.

Je blo in bo.
Staro 27.08.2006, 16:33
Banned

"kaktus ljubček ... samo v vednost ... moji sinovi so že poročeni ..." mi pod nos navrže ljuba mi nattka.

osat pa bo reku takole: ha, pol bi skorej lahko biu tut tvoj lubček, kenede....
Tole, poročeni sinovi. Gud for ju. Mal mn stroškou, kenede. Sej dokler imamo mlade otroke, mejhne in jih je treba k dohtarju vozit, .... pol bomo podpiral socialno državo... after det pa.... kud koji mili moji.

To me je spomnilo na superohinsploh volilno temo in USA: SPLAV.

Pol pa vidš, da se proti splavu borijo starčki, predvsem tete, katere več otrok ne morjo met.....

Značke
primerjava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:06.