Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 08.11.2006, 00:39
snickers Uporabnik snickers ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce snickers
Član od: Dec 2005
Sporočila: 103
Question Napeljava telefona?

zdravo!
Imam problem in upam da mi bo nekdo znal pomagati.
V stanovanju imam en telefonski priključek v steni (ob vhodu v stanovanje) in tam imam telefon. Želel bi pa imeti še enega v svoji sobi, toda v moji sobi ni priključka (v steni), kamor bi lahko vtaknil kabel!..Ne želim pa iz hodnika napeljati kabla, v mojo sobo pod vrati, saj kabel moti ostale.

Ali je možno zvrtati luknjo v steno in dodati priključek v steno???Prosim za pomoč!
Staro 08.11.2006, 07:45
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841
Privzeto Re: Napeljava telefona?

če imate napeljano inštalacijo po ceveh po celem stanovanju, je možno. Sicer pa lahko napelješ pod stropom in na vrati, je mnogo manj moteče.
Upam, da se razumeva....če napelješ kabel od telefona po podometnih ceveh do tvoje sobe, potem uvrtaš vtičnico....prevrtavat stene ti jaz kot mama ne bi dovolila.
Staro 08.11.2006, 10:34
tofssy Uporabnik tofssy ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce tofssy
Član od: Jul 2005
Sporočila: 4

drugač pa kupiš brezvrvični telefon
Staro 08.11.2006, 10:52
dzuko Uporabnik dzuko ni prijavljen
Moderator
Član od: Apr 2003
Sporočila: 7.888

Citat:
Objavil-a snickers
zdravo!
V stanovanju imam en telefonski priključek v steni (ob vhodu v stanovanje) in tam imam telefon. Želel bi pa imeti še enega v svoji sobi, toda v moji sobi ni priključka (v steni), kamor bi lahko vtaknil kabel!..Ne želim pa iz hodnika napeljati kabla, v mojo sobo pod vrati, saj kabel moti ostale.

Ali je možno zvrtati luknjo v steno in dodati priključek v steno???Prosim za pomoč!
(Če si mislil luknjo skozi steno, ker vrtanje luknje v steno nima nobenega smisla, razen da potem pač dobiš luknjo) potem seveda, da je možno zvrtati luknjo v steno, pazi edino na morebitno električno instalacijo (ampak verjetno boš če že boš itaq vlekel kabel pod stropom, tam pa ni nobenih kablov).
Staro 08.11.2006, 11:09
eisenhower Uporabnik eisenhower ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce eisenhower
Član od: Dec 2004
Naslov: In the middle of the town of Nowhere
Sporočila: 349

razen za kako luč mogoče:D
Staro 08.11.2006, 12:56
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Upam, da je soba na drugi strani stene, kjer je tel. priključek, sicer tudi jaz ne vidim smisla luknjanja. Če pa je temu tako in stena ni predebela, vzemi (kupi) daljši sveder za beton, odpri tel. vtičnico, oglej si, kje gredo kabli, jih umakni in zvrtaj luknjo. Na drugi strani namontiraj nadometno tel. vtičnco čez luknjo, stvar opravljena. Če pa želiš kabel peljati še dlje po sobi, takrat, ko boš kupoval sveder, kupi še samolepilne nadometne kanale za kable in jih čim bolj estetsko napelji do kamo pač želiš. Če pa si res estet, se potrudi, nekje si sposodi (ali kupi) nastavek za vrtalje kanalov (zadeva ima nekakšno strugalo pod kotom cca 30 stopinj) in naredi kanal po sobi, vanj daj kabel in ga kasneje zapolni s polnilno maso ter ponovno prebarvaj.

Jao, tole pa so navodila, da te kap.
Staro 09.11.2006, 00:41
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a snickers
zdravo!

Luknjo v steno je možno izvrtati vedno (če je stena iz betona, opeke, lesena, gips plošče itd...). Vprašanje je samo, kolk veliko kdo želi imeti Tak velik sveder moraš pač za vrtanje imeti. Če pa želiš še večjo luknjo, pa majzel in kladu, samo to pa ni več vrtanje
Staro 09.11.2006, 00:44
Teo Uporabnik Teo ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Teo
Član od: Jul 2001
Sporočila: 11.150

d00d, a tanavadni telefoni se še rabijo sploh?
Staro 09.11.2006, 10:14
snickers Uporabnik snickers ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce snickers
Sporočila: 103
Red face Re: Napeljava telefona?

hvala za nasvete, navodila...
Ja problem je ker soba na ravno v bližini tistega telefonskega priključka...a v steni pa ni že napeljan pač omenjeni kabel, oz. je le na tistem delu, kjer je že (v hodniku)?....Shit...to bo bolj težko kot sem pričakoval...

ps: telefon ke prenosen, ampak mora "baza" biti še vedno povezana s kablom.:O
Staro 11.11.2006, 16:06
Jakec Uporabnik Jakec ni prijavljen
Mojster
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.194

ja sej, "bazo priklopiš tam kjer je sedaj telefon, ti pa potem z slušalko šetaš okoli...

sam res, kdo sploh še uporablja navadni telefon?

Značke
napeljava, telefona

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:12.