Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 17.10.2020, 15:42
123kajote Uporabnik 123kajote ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2018
Sporočila: 28
Privzeto Re: NEO Smartbox tehnične težave

Citat:
Objavil-a 123kajote Prikaži sporočila
meni pa NEO povzroča, da se izgubi sinhronizacija med zvokom in sliko. Čez čas je ta zamik zelo viden.. včasih tudi hreščati začne nato...
po resetu TVa (Sony 9505) je zvok dober nato pa spet počasi zgublja sinhro..
Aplikacije na TVu samem (Netflix, HBO, Amazon Prime) ne delajo tega problema, tako, da je lahko vzrok samo v NEOtu.. to se dogaja zdaj kak slab mesec...
Sem klical na 080 1000, dobil nasvet naj HARD resetiram TV, se zvok popravi, nato pa počasi spet ni sinhro.. zato sem posebaj spremljal ostale App in tam tega problema ni..
prav neužitno za gledati..
A tukaj Telekom ne najde nobene ideje?
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2020, 01:04
zelenposrcu Uporabnik zelenposrcu ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce zelenposrcu
Član od: Aug 2018
Naslov: Emona
Sporočila: 148

NEO Smartbox WiFi ne deluje več. Aktiviran je, geslo je pravo, a mi telefon javi, da se nanj ne more povezati.
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2020, 07:31
nejccar Uporabnik nejccar ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2007
Sporočila: 448

Včeraj sem vrtel s hitrostjo 4x in 8x in se je zdelo kot da vrti s 64x. Snemati se mi ne da več teh prizorov vsakodnevnih.
Danes sem vrtel naprej in je najprej začelo po časovnici vrteti nazaj.
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2020, 16:06
Pripravnik

Še en bug: Če poslušaš Radio, npr. Rock Radio, zatiščiš hiško in hočeš odpreti Youtube ne gre. Ko se vrneš na predvajanje tv v živo, zatiščiš hiško potem pa dovoli izbrati Youtube med aplikacijami
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2020, 20:43
btomaz_ Uporabnik btomaz_ ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 254

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
SmartBox NEO nima možnosti, da bi sliko razširil v format 16:9, kanal predvajamo naprej v takšni obliki, kot ga prejmemo. Smo pa razvijalcem že sporočili, da bo možnost razširitve tudi na NEO.

Lp,
Simon
In to bi naj bil oh in ah super izdelek z ne vem kakšnimi nagradami. Pa ga BOX poseka
Če pomislim še na "bliskovite" preklope med programi in kaotična previjanja naprej in nazaj. Prvorazredno. Gotovo so te nagrade tipa, plačaj in si dobitnik.

Nazadnje uredil btomaz_ : 19.10.2020 ob 20:46.
Odgovorite s citatom
Staro 22.10.2020, 19:19
Pripravnik

Danes, čeprav ni bilo nobenga za daljincem, se je večkrat NEO prižgal in ugasnil. Ko smo končno hoteli nekaj gledati je bilo potrebno izreči magic words "Resetiraj me"
Odgovorite s citatom
Staro 24.10.2020, 12:48
mrtweak9 Uporabnik mrtweak9 ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2010
Sporočila: 36

Javljam, da že nekaj dni ne dela aplikacija Pickbox Now; aplikacije ne naloži, v nedogled prikazuje samo napis "Pickbox Now".
Odgovorite s citatom
Staro 24.10.2020, 20:31
Pripravnik

Še dve moteči stvari, prva že dolgo časa

1) Ob preskoku na naslednjo oddajo npr. pri ogledu nazaj izgubi cca 5 sekund vsebine. Javil, posnel, ni da ni, ne da se mi več težit je pa zelo moteče. Prek NEO.IO lepo ponovi zopet to vsebino, tudi na starem Siol Boxu odreže manj vsebine.

2) Posnameš oddajo in jo gledaš po recimo 20 dneh. Oddaja se začne malce kasneje kot na sporedu in potem ne vidiš konca, ker je ubistvu šel v naslednjo oddajo, ti si pa pred 20 dnevi posnel samo dotično. To je res butasto in bi moral posnetek narediti še cca 5 minut prejšnje in 5 minut naslednje oddaje. Sicer je neuporabno, ne bom pa valda zaradi enega filma posnel vreme prej in še 24 ur zvečer kasneje npr.
Odgovorite s citatom
Staro 26.10.2020, 01:14
ViolaMB Uporabnik ViolaMB ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 352

Citat:
Objavil-a nejccar Prikaži sporočila
2) Posnameš oddajo in jo gledaš po recimo 20 dneh. Oddaja se začne malce kasneje kot na sporedu in potem ne vidiš konca, ker je ubistvu šel v naslednjo oddajo, ti si pa pred 20 dnevi posnel samo dotično. To je res butasto in bi moral posnetek narediti še cca 5 minut prejšnje in 5 minut naslednje oddaje. Sicer je neuporabno, ne bom pa valda zaradi enega filma posnel vreme prej in še 24 ur zvečer kasneje npr.
krneki res. na Boxi sam naštimaš začetek snemanja 5 minut prej in konec 5 minut kasneje in je to to. na super duper kvalitetnem mnogokrat nagrajenem Neo pa strici ne znam razložit zakaj mora ko snema en film, zraven posnet še naslednjo uro naključne nanizanke da lahko pol sploh film pogleda do konca...

kako je to možno?
Odgovorite s citatom
Staro 27.10.2020, 16:14
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.798

Zato, ker je BOX snemal na vgrajen disk, NEO pa posname na strežnik. Če gledate posneto vsebino v roku sedmih dni, ko je še ogled nazaj, boste začetek naslednjega segmenta, kjer je konec posnete vsebine še videli. NEO ne ločuje glede na vsebino, ampak glede na spored. Žal je res tako, da se večina TV-hiš ne drži sproreda in nato pride do te neprijetnosti.

Lp
Črt
Odgovori

Značke
neo, smartbox, tehnične, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave z sliko in zvokom?! tattoer SiOL TV 2 27.11.2010 07:55
Težave s sliko in zvokom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:01
Težave s SiOL TV vmesnikom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:00

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:03.