Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Ljubezen in spolnost

Ljubezen in spolnost pogovori o ljubezni, spolnosti, odnosih med partnerji in stvareh, kakršnih sicer ne upate vprašati ...

Orodja za teme
Staro 07.03.2007, 08:40
soncnica Uporabnik soncnica ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce soncnica
Član od: May 2004
Sporočila: 2.435
Privzeto Re: Spremeniti se zaradi ljubezni

bi se dalo ja...sam se kr strinjam.Vprašanje ce ti je pol se vsec..
Staro 07.03.2007, 10:30
Sharice Uporabnik Sharice ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Sharice
Član od: Nov 2004
Sporočila: 3

Osebnostno se res spremenimo skozi čas in bi mogoče ko pogledamo nazaj res naredili kaj drugače, s tem razmišljanjem (bolj odraslim in zrelim), ki ga imamo sedaj v tem trenutku. Kot je nekdo napisal na napakah se učimo in ko se ena neuspela zadeva iz naše preteklosti malce usede in lahko bolj trezno razmišljamo o njej potem vidimo marsikaj...je pa res, da spreminjati oz. spremeniti se za nekoga nikoli ni uspešno dolgoročno. Predstavljaj si igrati iz dneva v dan nekoga ali nekaj kar v resnici nisi, živeti kot si drugi želijo iz dneva v dan 24 ur na dan .
Odvisno je tudi od volje obeh partnerjev kako se prilagajat in koliko vložit v nek odnos. Če misliš, da ima smisel in da bo ta oseba enako dala vse od sebe za voljo vajine ljubezni, ki bi lahko bila že v preteklosti takšna in takšna če bi se oba bolj potrudila potem probajta. Da pa bi se samo ti spremenila pa kot sem napisala dolgoročno no way - se ne bo izšlo, nima smisla.
Tudi sama sem v takšni situaciji, ampak ko pomislim nazaj nebi sama pri sebi popolnoma nič spremenila in če bi se ta oseba iz preteklosti vrnila bi bila popolnoma ista kot sem bila takrat - sem pa prepričana da on zdaj gleda na vse drugače, z drugega zornega kota in vidi da je ravnal kot nikoli nebi, če bi mu danes stala pred nosom in bi mu dala vse takorekoč na pladnju. Tko pač je - jaz rečem temu preteklost - priložnost izgubljena ne vrne se nobena - vsaj v tem primeru ne. Škoda da nas nekatere doleti tisti napačni "timing".
Staro 07.03.2007, 13:14
Njuška Trap Uporabnik Njuška Trap ni prijavljen
Živa zmeda
Prikazne slike uporabnika/ce Njuška Trap
Član od: Dec 2005
Naslov: Vila Čira-Čara
Sporočila: 1.144

Citat:
Objavil-a Ošpica Prikaži sporočila
Mene pa zanima, kaj mislite o tem, da se nekdo želi spremenit, za nekoga , katerega je izgubil zaradi svojih preteklih napak, slabega obnašanja... Vejamete, da je možno, da se osebnostno lahko spremeniš, če maš nekoga(punco, fanta)res fesjt rad?? Če ma kdo izkušnje....:D
Da bi človek spremenil lasten vzorec obnašanja, je potrebno ogromno ene samodiscipline, pa naj gre za prenehanje kajenja ali pa za kolerične izpade... Ko si enkrat vpet med določene navade, moraš pri spreminjanju le-teh pač vztrajati (brez popuščanja) in hkrati gojiti nove, če gre pa za linije karakterja, je stvar še toliko težja, včasih že skoraj nemogoča... Če gre za bolj kompleksen vzorec, je treba pa po mojem mnenju najprej prepoznati njegov izvor, šele potem lahko začneš delati na tem, da ta vzorec spremeniš...

Ne vem, na kaj točno se nanaša tvoje vprašanje, ampak zase lahko rečem, da če mi partner "dela štale", zaradi katerih ga želim zapustiti, on pa mi obljubi, da se bo spremenil, bom težko verjela... Načeloma ne težim k temu, da bi se kdor koli spreminjal zaradi mene, po drugi strani pa je stvar tudi v tem, da v partnerskem odnosu ne želim imeti nikakršne terapevtske vloge. Spreminjanje samega sebe je pač dolgotrajen proces in kot partnerka ne bi želela čakati, opazovati, ugotavljati, dvomiti, itd., kdaj bo partner prišel do točke, ko bova lahko zadovoljno rekla, da se je pa res spremenil... Jebiga, ko je zaupanje omajano, ob vsaki kretnji, gesti, besedi, premiku, s strahom opazuješ, ali sledi "stara štala" ali ne...

No, vsekakor ti želim vso srečo, kakor koli se bo obrnilo.
Because, what's the difference?
Staro 10.03.2007, 18:44
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752

Po moje se clowek ne da spremeniti. "ti si le ti in ti bos ostal" Lahko pa se neke stwari nawadis ce ves kaj hocem powedat.
Staro 10.03.2007, 23:50
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Ma meni res ni jasno... spreminjamo se iz dneva v dan
Razlika je samo v tem, ali zavedno ali ne, ali celo načrtno, ali se temu upiramo ali pa celo sami težimo k spremembi, ali si to želimo ali ne...
(Seveda to ne pomeni, da spremenimo 100% svoje osebnosti, nismo pa neke izklesane skale, ki so take in pika amen stop.)
Staro 11.03.2007, 00:51
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

...verjeti v spremembe je prav tako kot verjeti v čudeže...za vse skupaj potrebuješ vero.

Vero vase in vero v bližnje.
Staro 11.03.2007, 08:58
PrincessOfTheSeas Uporabnik PrincessOfTheSeas ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce PrincessOfTheSeas
Član od: Mar 2007
Naslov: Štajerland
Sporočila: 11

Citat:
Objavil-a Lencka Prikaži sporočila
To ne drži, in ne vem, kakšno sociološko teorijo imaš v mislih

Spremeniš lahko vedenje - osebnosti ne moreš. Lahko pa zatreš svoje karaktrne lastnosti in sebe - vendar se ti bo poznalo drugje (ljudje postanejo alkoholiki, debeli, agresivni, pasivni...) ali pa ti bo slej kot prej tvoja osebnost planila na plan. Človeku moramo vedno dovoliti da je to kar je.
Staro 11.03.2007, 09:00
PrincessOfTheSeas Uporabnik PrincessOfTheSeas ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce PrincessOfTheSeas
Član od: Mar 2007
Naslov: Štajerland
Sporočila: 11

Citat:
Objavil-a Lencka Prikaži sporočila
Ma meni res ni jasno... spreminjamo se iz dneva v dan
Razlika je samo v tem, ali zavedno ali ne, ali celo načrtno, ali se temu upiramo ali pa celo sami težimo k spremembi, ali si to želimo ali ne...
(Seveda to ne pomeni, da spremenimo 100% svoje osebnosti, nismo pa neke izklesane skale, ki so take in pika amen stop.)
Človek se osebnostno ne spreminja - malo se zazri vase in ugotovila boš, da si osebnostno ves čas enaka. Samo svoje vedenje se z leti naučiš bolj nadzirati - to je pa vse kar se spreminja, ti pa ostajaš ista.
Staro 11.03.2007, 13:29
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Citat:
Objavil-a PrincessOfTheSeas Prikaži sporočila
Človek se osebnostno ne spreminja - malo se zazri vase in ugotovila boš, da si osebnostno ves čas enaka. Samo svoje vedenje se z leti naučiš bolj nadzirati - to je pa vse kar se spreminja, ti pa ostajaš ista.
Bolje, da se vzdržim nadaljnih komentarjev. Če pač mislite, da se rodiš in umreš enak, samo stopnja samokontrole se spreminja... po eni strani me prav zanima, od kod črpate ta vedenja (ali gre samo za nek občutek "jaz se ne spreminjam" "nihče se ne spreminja" ali kaj drugega), vendar raje zapuščam to debato.
Ošpica, tebi pa v vsakem primeru vso srečo. Odločaš vedno ti.
Staro 11.03.2007, 16:10
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a PrincessOfTheSeas Prikaži sporočila
Spremeniš lahko vedenje - osebnosti ne moreš. Lahko pa zatreš svoje karaktrne lastnosti in sebe - vendar se ti bo poznalo drugje (ljudje postanejo alkoholiki, debeli, agresivni, pasivni...) ali pa ti bo slej kot prej tvoja osebnost planila na plan. Človeku moramo vedno dovoliti da je to kar je.

volk dlako menja, nravi pa ne ...

Značke
ljubezni, spremeniti

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Za Doxi solsikke Kultura in literarni kotiček 417 20.01.2014 10:27
Vida Petrovčič odstranjena zaradi Bajuka Mad Gandhi Slovenija 8 19.11.2006 10:08
Govorica ljubezni spartan Ljubezen in spolnost 63 16.10.2006 22:27
prekleto 7 leto ljubezni veska Ljubezen in spolnost 33 19.08.2006 17:03
GLEJTE, da boste pazljivi na cesti zaradi radarjev.... Bernie Avtomobilizem 5 17.05.2006 10:45

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:06.