Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 08.12.2006, 16:59
domine Uporabnik domine ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce domine
Član od: Nov 2006
Naslov: tm k je akcija :D
Sporočila: 166
Exclamation Re: slovenska vojska

hehe, plača je minimalna 80-120 tisočakov, če še ne veš... če rabiš denar ni vojska dobro delo za zaslužek, pa še omejeno maš delovno dobo, če jo sklenješ. Ker, ko si prestar, če ne napreduješ si odpisan, meje ne vem... sej če mal pogledaš Trenja k so bla na to temo, vidiš da ni dobro poskrbljeno za red, še posebej do vojakinj, ker da izhajajo afere...žov to je pa posledica k je SLO zlo pogosta nimaš kj

LP
Staro 05.01.2007, 21:21
Aella Uporabnik Aella ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 8
Privzeto Re: slovenska vojska - preverjanje fizičnih sposobnosti

Čez tri tedne grem v Maribor v dvorano Tabor opravljat fizičnih sposobnosti, pa me zanima, če se opravljajo vse vaje, ker po navadi se je opravljal samo skok z mesta v daljino, dviganje trupa, predklon na klopci, taping z roko, ter koraki vstran, vsaj kogar sem vprašala do sedaj, je imel samo te preizkuse, vese v zgibi ter teka pa ne. Je mogoče tudi kdo bil že na preizkusu v Mariboru - dvorana Tabor. Zanima me vse, kar spada pod temo. Prečitala pa sem si že vse na strani www.slovenskavojska.si. V kolikšnem času pa sledi zdravniški pregled?
Lepo se imejte,
Aella
Staro 06.01.2007, 00:04
.:WoLf:. Uporabnik .:WoLf:. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce .:WoLf:.
Član od: Dec 2005
Naslov: Kranj
Sporočila: 479
Privzeto Re: slovenska vojska

Citat:
Objavil-a Aella
kolikšna je zgornja meja za prijavo za zaposlitev v SV?
Pa so se res tako močno znižali potni stroški? Baje, da se bodo v celoti ukinili, in da bodo vojake vozili v službo vojaški avtobusi. Je to res?
Pa kako zgledajo sprejemni - fizični testi za ženske?
Kaj pa glede stroškov? Se bodo res ukinali, oz so se res zmanjšali za zelo veliko?
Pa kaj je res tako slabo v vojski, da tolko ljudi odhaja???
Kolikšna je potem skupna plača, če mi lahko kdo pove, če se voziš v službo nekje 60 km? S potnimi stroški?
Kakšne so za vas prednosti in slabosti v SV?
Kaj pa se zgodi z vojaki, ko jim preteče pogodba, oz. kaj se bo zgodilo? Kako je potem? Kolko vem, ne poskrbijo po 15 letih dela v SV za varno prihodnost? Kam pa naj potem gremo?
Je mogoče tudi kdo bil že na preizkusu v Mariboru - dvorana Tabor. Zanima me vse, kar spada pod temo.
V kolikšnem času pa sledi zdravniški pregled?
Zakaj toliko sprašuješ, če boš čez 3 tedne VSE zvedela? Te je strah?
Sploh veš zakaj rineš v vojsko? Kaj pomeni biti vojak?
Tebe zanima plača.. čistilka brez osnovne šole ima višjo. Tebe zanimajo testi.. sprejmejo skor vsazga invalida, ki zna držat Ak47 in bereto. Prednosti in slabosti boš sama zvedela, ko boš 5 let vojakinja. Za moje pojme si firbec, ki ne ve v kaj rine. Če misliš da z informacijami, ki si jih dobila po forumih, spletni strani SV in od prijateljev veš, kaj je SV ti lahko zaupam, da se motiš.

Nazadnje uredil .:WoLf:. : 06.01.2007 ob 09:21.
Staro 06.01.2007, 12:46
Jakec Uporabnik Jakec ni prijavljen
Mojster
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.194

malo na oster način povedano, se pa strinjam z tem
Staro 06.01.2007, 13:32
Aella Uporabnik Aella ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 8

Odgovor Wolfu
Dobro vem, zakaj kao rinem v vojsko. Imam ogromno prijateljev vojakov, ki so me zelo dobro seznanili z vsem, ampak vedno je dobro dobiti še več informacij. Strah me ni niti malo, drugače ne bi šla v vojsko!!!!!! Mislim, da vsakega zanima, kakšna je plača, katerega ne zanima, tisti laže!!! Tudi testov se ne bojim, ker sem športnica . Nisem noben firbec, pa dobro vem v kaj rinem, ampak kot sem že napisala, so dodatne informacije vedno dobrodošle!!! Jasno??? Zelo nazorno mi je bilo tudi prikazano na razgovoru, kaj je SV, tudi zelo negativne stvari, ampak ker me zelo veseli, pač grem v vojsko
Pa ne se toliko razburjati, škodi živcem
Lep dan
Staro 06.01.2007, 18:14
domine Uporabnik domine ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce domine
Član od: Nov 2006
Naslov: tm k je akcija :D
Sporočila: 166

hehe, če te pa to veseli je pa drugač... ubistvu je supr, vsak ma svoje cilje...upam da ti dosežeš svojega..
Vso srečo
Voljno!!:D !
Staro 07.01.2007, 12:27
rikec Uporabnik rikec ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2006
Sporočila: 152

Tud jst sem služil redno vojsko. Slovensko vojsko. Kot mulec sem se zmeraj zanimal za vojaščino in kupoval revijo Obramba. Pa tud večino flimov z osamosvojitvijo imam posnetih, pa o Vukovaru in še bi lahko našteval...

Sem imel tudi namen iti v vojaško šolo, pa je takrat ni bilo. Pa sem čez leta potem "končno" dočakal služenje vojaškega roka.
Eno izmed prvih vprašanj (v nagovoru vojakom) je bilo: "Zakaj je mreža okoli vojašnice?!" Hja, naš odgovor je bil, da verjetno zato, da nobeden ne pobegne ven... No, tu smo jih že slišali... Pravilni odg. je bil, da zato, da logika ne more v vojašnico! Mi pa v smeh in tako se je začelo. Hitro smo skapirali, da logika ne bi želela priti v vojašnico tudi, če bi podrli tisto ograjo. Tisti, ki se odpravljate v vojsko se zavedajte, da logike in razmišljanja z lastno glavo v vojski odpade.
So bili lepi in hudi trenutki v vojski. Čeprav bo kdo trdil, da je bilo služenje vojaškega roka v JLA zelo hudo in se ne more primerjati s SV. Nisem takega mnenja, nam je bilo kar velikokrat hudo in smo prekleli vojsko in vse skupaj tisočkrat!!!
Bili smo bolani, z vročino in ospenom 1000 na stražo pri -10 stopinj Celzija in še veliko podobnih težkih stvari.

Čeprav zdaj po več letih, ko sem odslužil vojaški rok, mislim, da bi moral vsak moški služiti vojsko. In to pod obvezno brez izgovorov in opravičil! Razen seveda v primeru kakšne bolezni. V vojski se naučiš veliko dobrih in za življenje zelo koristnih stvari. Ne samo streljanja ipd, ampak take katere lahko potem uporabljaš tudi v življenju. Četudi mi je bilo težko v vojski, mi ni žal, da sem to (za moje pojmovanje) obveznost za vsakega moškega dal skozi. Tisti, ki se izmišljujejo raznorazne izgovore... in bla bla bla, pozabite na vse. Vojsko moramo imeti, res bi jo lahko malo racionalizirali, ampak to je že politična tema. Se pa v zelo veliki meri strinjam s SVNarmy in Stricom Maticem. Vidim, da imata zelo razčiščene pojme glede vojske.
Zaenkrat toliko, že sedaj sem bil preobširen...
Staro 07.01.2007, 18:48
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531

Citat:
Objavil-a Arjuna
Vojak je v bistvu poklicni ubijalec nasprotnikov. Blagor vam, ki boste zmogli pobijat ljudi, jaz še kokoši ne morem zaklat.
Ni nujno. lahko si samo kanonfuter bolje usposobljenemu in opremljenemu sovražniku, ki te z raketo vrste Hellfire skuri v Patriji.

Jaz imam slab občutek, da bomo letos prvič doživeli, da bo priletelo letalo na Brnik z posmrtnimi ostanki slovenskega vojaka na misiji v tujin.

Statistika pač. toliko vojakov, takšna verjetnost padca na fronti in znese, da bo moral nekdo to plačati z življenjem.
Staro 07.01.2007, 21:29
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Citat:
Objavil-a rikec
T da bi moral vsak moški služiti vojsko. In to pod obvezno brez izgovorov in opravičil! Razen seveda v primeru kakšne bolezni. V vojski se naučiš veliko dobrih in za življenje zelo koristnih stvari. Ne samo streljanja ipd, ampak take katere lahko potem uporabljaš tudi v življenju. ..
Prav presenečen sem na tvojo izjavo- seveda v pozitivnem smislu.
Največja napaka in neumnost je bila, da je vlada ukinila obvezno služenje vojaškega roka.
Staro 08.01.2007, 09:17
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Citat:
Objavil-a DrOnyx
Ni nujno. lahko si samo kanonfuter bolje usposobljenemu in opremljenemu sovražniku, ki te z raketo vrste Hellfire skuri v Patriji.

Jaz imam slab občutek, da bomo letos prvič doživeli, da bo priletelo letalo na Brnik z posmrtnimi ostanki slovenskega vojaka na misiji v tujin.

Statistika pač. toliko vojakov, takšna verjetnost padca na fronti in znese, da bo moral nekdo to plačati z življenjem.
To spada k vojaški službi.

V Sloveniji se npr. na cesti vsako elto ubije okoli 260 ljudi (rekord je bil leta 95..585 ljudi), pa še nihče ni predlagal, naj se zato nehamo vozit z avtomobili.

Značke
slovenska, vojska

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:07.