Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 14.01.2007, 08:55
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213
Privzeto Re: slovenska vojska

Citat:
Objavil-a Grey
Sergent:
Veš zakaj je pomembno, da ima vojak končano OŠ? Zato, ker tudi ti ne znaš napisati Sergeant(domnevam, da si tak nickname hotel...). Vojaki niso tepci in se jih ne more in ne sme enačiti z neko najnižjo kasto, ker zame to, da nekdo ni zmogel končati OŠ pomeni, da za vojsko sploh ni primeren. Kako bo lahko tak človek dojel karkoli kar ga tam učijo? Vsaka vojska pa tudi ne more biti tujska legija...
Se strinjam. Za dril je vseeno kakšno izobrazbo ima vojak.tudi drugače, je vsak sposoben osnovne in kasnejše specializacije, če jo znaš izvest z njim in mu svetovat, če varuješ njegovo osebno integriteto in se trudiš zanj...
Sam sem prakticiral napoleonsko-izraelski pristop(iz časa pred Jom kippursko vojno), kjer je oficir-podoficir maksimalno organizacijsko angažiran v dobro svojih podrejenih, hkrati pa veliko dela z vojaki tisto kar počno oni in jim je v veliki večini enak.
Jasno, da sem se stalno kregal s štabom, kjer so hoteli dril, jasno da sem vsakega vojaka posebej poskeniral in mu preskrbel vlogo v enoti, v kateri je bil maksimalno bojno in strokovno ućinkovit in zadovoljen, s čim več prostega časa in ugodnosti in jasno, da so "moji" soldati na bojnih streljanjih presegli vse ostale enote za več kot 150%, hkrati pa bi šli tudi skozi ogenj zame, ker sem jim bil enak in so mi zaupali, da jih bom vedno zaščitil in jih ne bom nikdar po nepotrebnem izpostavljal ali zapostavljal..
Bojevnik in sobojevniki z ramo ob rami, ali oficirski človek stroj in njegovi koleščki...Treba se je odločit in potem tako delovat.
Prvo deluje dosti bolje, kakšnih hitrih napredovanj pa ne prinaša, četudi vedno deklasiraš vse ostale enote na bojnih streljanjih..
Staro 14.01.2007, 10:18
Faust Uporabnik Faust ni prijavljen
Administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Faust
Član od: Aug 2005
Sporočila: 134

Naslednjemu spamu, ki ga bom tu brisal, sledi prepoved sodelovanja na forumu.
Staro 14.01.2007, 20:50
Sergent Uporabnik Sergent ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Sergent
Član od: Jan 2007
Naslov: Francija
Sporočila: 44

Citat:
Objavil-a domine
ne ni neumnost, hehe, ker si država prizadeva,da je več pismenih ljudi, oz. nej bi bil vsak, tako, da, mu more to država omogočt, k boš dost str boš razumel...

Mimogrede kok si str?? k si že omenu da premali???

Prvič - Beseda ni tekla o tem, da bi moral biti pismen za vstop v SV, ampak o obvezni IV stopnji šolske izobrazbe. In za to IV stopnjo jaz trdim, da je neumnost.

Drugič - Sem dovolj star, mogoče celo več kot ti in bi ti morda lahko bil celo oče. A to da sem "premali", ni bilo mišljeno v letih...

Nazadnje uredil Sergent : 14.01.2007 ob 21:19.
Staro 14.01.2007, 20:55
Novinec

Citat:
Objavil-a Grey
Sergent:
Veš zakaj je pomembno, da ima vojak končano OŠ? Zato, ker tudi ti ne znaš napisati Sergeant(domnevam, da si tak nickname hotel...). Vojaki niso tepci in se jih ne more in ne sme enačiti z neko najnižjo kasto, ker zame to, da nekdo ni zmogel končati OŠ pomeni, da za vojsko sploh ni primeren. Kako bo lahko tak človek dojel karkoli kar ga tam učijo? Vsaka vojska pa tudi ne more biti tujska legija...
Prvič - Jaz sem pismen. Beseda, ki sem jo napisal, je napisana v francoskem jeziku in to pravilno. Zato ne stresat neumnosti in se delati pametnega, ker obvladaš angleščino.
Drugič - To da nekdo ni sposoben biti vojak, ker je nepismen, so v Legiji dokazali nasprotno. Legija je zdaleč boljša profesionalna vojska kot SV, tudi to je dokazano in drži da vsaka vojska ne more biti tujska Legija.

Nazadnje uredil Sergent : 14.01.2007 ob 21:17.
Staro 14.01.2007, 20:59
Novinec

Citat:
Objavil-a .:WoLf:.
Dokončano moraš imet najmanj 3-letno srednjo šolo
Ali zato ker nimaš tri letne srednje šole nisi spoben biti vojak?
Staro 15.01.2007, 06:09
Grey Uporabnik Grey ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Grey
Član od: Jun 2003
Sporočila: 70

Sergent:
Potem lahko za vse poklice ukinemo šole. Saj ne rabimo ničesar vedeti. Nas bo že delodajalec naučil kar moramo znati...
Staro 15.01.2007, 10:17
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213

Citat:
Objavil-a Sergent
Prvič - Jaz sem pismen. Beseda, ki sem jo napisal, je napisana v francoskem jeziku in to pravilno. Zato ne stresat neumnosti in se delati pametnega, ker obvladaš angleščino.
Drugič - To da nekdo ni sposoben biti vojak, ker je nepismen, so v Legiji dokazali nasprotno. Legija je zdaleč boljša profesionalna vojska kot SV, tudi to je dokazano in drži da vsaka vojska ne more biti tujska Legija.
Legionarji se odpovedo družini, poročijo se z Legijo, 24 ur na dan žive z Legijo in za Legijo..
Bodi malce pošten in konzistenten, če se že sklicuješ na izobrazbo in primerjaj kar je primerljivo, pa ne boš delal sramote izobrazbi....
Torej, govorimo o UK, USA, Italiji(ki kar ne more popolnit vojske kljub temu, da ne zahteva srednje izobrazbe).
Vsakega se da doizobrazit-specializirat, ko enkrat dela v vojski.
Staro 15.01.2007, 11:35
.:WoLf:. Uporabnik .:WoLf:. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce .:WoLf:.
Član od: Dec 2005
Naslov: Kranj
Sporočila: 479

Citat:
Objavil-a roxa
po novem bo lahko vsak vojak
Kdo pa po starem ne more bit?
Staro 15.01.2007, 21:07
domine Uporabnik domine ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce domine
Član od: Nov 2006
Naslov: tm k je akcija :D
Sporočila: 166

Citat:
Objavil-a Sergent
Prvič - Beseda ni tekla o tem, da bi moral biti pismen za vstop v SV, ampak o obvezni IV stopnji šolske izobrazbe. In za to IV stopnjo jaz trdim, da je neumnost.

Drugič - Sem dovolj star, mogoče celo več kot ti in bi ti morda lahko bil celo oče. A to da sem "premali", ni bilo mišljeno v letih...
ja, sej nism govoru, O PISMENOSTI, očitno ne poznaš ZAKONE,kot jih jaz... že 2x sem ti povedal, da je tak ZAKON o šolanju, hočeš še odstavek in pa vrstico kjer to piše?

Očitno nisi pravilno razumel, moje trditve.

Hvala za skrb, samo ne rabim očeta, ker ga na srečo še imam in to pametnega.
Staro 15.01.2007, 22:20
Novinec

[quote=domine]ja, sej nism govoru, O PISMENOSTI, očitno ne poznaš ZAKONE,kot jih jaz... že 2x sem ti povedal, da je tak ZAKON o šolanju, hočeš še odstavek in pa vrstico kjer to piše?

Očitno nisi pravilno razumel, moje trditve.

Hvala za skrb, samo ne rabim očeta, ker ga na srečo še imam in to pametnega.[/QUOTE]

Zakonov pa res ne poznam tako dobro kot ti, to je morda res.
Izgleda da te je primer o sprejemu nepismenih fantov v Legijo vrgel iz "ritma". Mi je zelo žal.

Bodi vesel, da imaš očeta in to pametnega.

Nazadnje uredil Sergent : 15.01.2007 ob 22:24.

Značke
slovenska, vojska

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:09.