Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 24.11.2006, 20:22
sati Uporabnik sati ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce sati
Član od: Oct 2006
Sporočila: 497
Žarnica Astralna potovanja

Ali ima kdo od vas kakšno izkušnjo z astralnimi potovanji? Astralna potovanja bi lahko tako obrazložili:

Ko suptilno telo med spanjem potuje izven fizičnega telesa, se ta izkušnja imenuje "lucidne sanje". Kadar spiritualisti to počnejo po lastni volji, se to imenuje astralna projekcija ali astralno potovanje. Kar pomeni sposobnost zavestne zapustitve telesa in projiciranja astralnega telesa izven njegovih fizičnih mej. V kontaktu s suptilnimi področji leži lepota in nevarnost. Obstajajo mnoga negativna in pozitivna bitja, ki vznemirjajo človeka med spanjem ali astralnimi potovanji.

Znani so tudi izjemni primeri, ko so ljudje med operacijami, po prometni nesrečah doživeli izventelesno izkušnjo in potem opisovali te dogodke, ki so, posebno predhodnim skeptikom, v mnogočem spremenile življenje in jim dodale novo dimenzijo.
Staro 25.11.2006, 22:29
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502
Privzeto Re: Astralna potovanja

Mah ne verjamem, da so lucidne sanje in astralno potovanje eno in isto, odvisno, kaj kdo kaksen pojem razume.

V glavnem jaz sem mel ze vec lucidnih sanj, kar naj bi pomenilo, da se v sanjah zavedas, da so samo sanje in lahko tudi delas, kar zelis, jih manipuliras, vcasih delas nadnaravne stvari, kot so letenje, teleportiranje, telekineza, vidis barve in prav tako cutis vcasih bolecine malo, ter uzitke, tudi vonjave menda, samo res bolj tezko se spomnem. V takem stanju si lahko vcasih vec casa, vcasih manj, malo odvisno od srece ali ne vem cesa, ko prevec lucidno sanjas je nevarnost, da se zbudis, se posebej, kadar se zavedas, da tisto ni tvoje telo, ampak, da je tvoje telo v postelji, takrat te res, povlece nazaj notri.

No, nekateri bi temu rekli astralna projekcija, toda jaz temu resem samo lucidne sanje, torej, zivis morda res v nekem astralnem telesu in mislis da si ne vem kje, ceprav ne vemo kje, verjetno je itak vse v mozganih, sigurno pa ni v realnem svetu ali ne vem kaksnem, ker sanje so samo plod domisljije in zaenrkat, tudi, ce se ne vem ako truditi preko sanj ne moras spremeniti in vplivati na realni svet. Dostikrat sem naprimer sanjal, da grem ven iz telesa in zaprem luc v sobi, ker se mi ni dalo vstat in jo zapreti, toda, ko se zbudim je luc se vedno vzgana, tako, da sanje so lahko se ne vem kako resnicne, toda so le sanje in zaenkrat ni se bilo dokazano da je mozno res astralno poteovati v realnem svetu, samo v domisljijskem, ki pa se res morda zdi kot realen, dokler se ne zbudis.
Staro 27.11.2006, 22:08
Uporabnik

Citat:
Objavil-a anarchy
No, nekateri bi temu rekli astralna projekcija, toda jaz temu resem samo lucidne sanje, torej, zivis morda res v nekem astralnem telesu in mislis da si ne vem kje, ceprav ne vemo kje, verjetno je itak vse v mozganih, sigurno pa ni v realnem svetu ali ne vem kaksnem, ker sanje so samo plod domisljije in zaenrkat, tudi, ce se ne vem ako truditi preko sanj ne moras spremeniti in vplivati na realni svet. Dostikrat sem naprimer sanjal, da grem ven iz telesa in zaprem luc v sobi, ker se mi ni dalo vstat in jo zapreti, toda, ko se zbudim je luc se vedno vzgana, tako, da sanje so lahko se ne vem kako resnicne, toda so le sanje in zaenkrat ni se bilo dokazano da je mozno res astralno poteovati v realnem svetu, samo v domisljijskem, ki pa se res morda zdi kot realen, dokler se ne zbudis.
Po duhovnih učenjih duša prebiva v dveh telesih, grobem, fizičnem in subtilnem, astralnem. Verjetno res ne moreš delovati v realnem svetu od trenutka, ko izstopiš iz telesa, deluješ pa v subtilnejših svetovih in si zgolj opazovalec fizičnega sveta. Med takimi potovanji naj bi ljudje, ki obvladajo astralna potovanja, obiskovali oddaljene kraje, se srečevali z ljudmi. To ni istovetno s sanjami, saj se ti ljudje zavedajo sebe, svojih občutkov in misli. Ali se gre pri lucidnih sanjah za eno in isto stvar kot pri astralni projekciji pa pravzaprav ne vem točno.
Staro 27.11.2006, 22:26
Konfucij Uporabnik Konfucij ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Konfucij
Član od: Nov 2006
Sporočila: 380

A si bral/a Castanedovo knjigo Umetnost sanjanja? Tm opisuje kako se je navadu lucidno sanjat in potovat po svetu. Vprašanje pa je, kok si ni tip tega zmislu. Pr tem mislm predvsem same zgodbe, ker nekatere od teh stvari, ki jih tm opisuje, sm prebrau tud že drgje.
Staro 27.11.2006, 22:59
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Konfucij
A si bral/a Castanedovo knjigo Umetnost sanjanja? Tm opisuje kako se je navadu lucidno sanjat in potovat po svetu. Vprašanje pa je, kok si ni tip tega zmislu. Pr tem mislm predvsem same zgodbe, ker nekatere od teh stvari, ki jih tm opisuje, sm prebrau tud že drgje.
Ne, nisem brala. Edino, kar sem brala, že pred leti v revijah, nekakšne tehnike za astralna potovanja, kako si približno zamisliš, da greš iz telesa, pa opazuješ svoje telo ipd. Enkrat sem za hec probala, pa mi ni nikoli uspelo. Verjamem pa, da so ljudje, ki to obvladajo.
Staro 27.11.2006, 23:49
Pripravnik

Mislm, da to ni taka stvar k jo enkrat probaš, ampak jo delaš ceu lajf. Jst sicer tega ne prakticiram, mam pa včasih kr žive sanje in se tud zavedam, da sanjam.
Staro 28.11.2006, 17:43
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.157

Citat:
Objavil-a Konfucij
--eh ja -- pejotl ( meskalin ) in samani delajo cuda ....:D
Staro 29.11.2006, 13:12
Leeloo Uporabnik Leeloo ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Leeloo
Član od: Apr 2005
Sporočila: 62

Lucidnih sanj se da naučit, če hočeš, samo malo volje in vztrajnosti rabiš. Tule dobiš malo več informacij: KLIK

Kar se pa astralnih potovanj tiče, se mi zdi, da mi je nekdo enkrat pravil, da je to doživel pri polni zavesti, ne med spanjem... imel je zaprte oči, se malce lovil na tiste svetlobne pike, ki ti plešejo pred očmi, ko imaš zaprte, slučajno našel "vrata" in hip zatem je bil že nekje na afriški obali in gledal mravljice :D Baje mu ni bilo čisto nič jasno, je še poskusil, ampak mu ni več uspelo.
Torej - amater, ker pa je informacija tudi iz druge roke, ne morem trdit, da je resnična.

Ali pa so sploh lucidne sanje in astralna potovanja eno in isto?

LP,
Staro 29.11.2006, 16:04
Bunny Muffin Uporabnik Bunny Muffin ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Bunny Muffin
Član od: Jun 2006
Naslov: Berlin
Sporočila: 125

Baje se v astralnem svetu lahko srečaš tud s pokojnimi ljudmi, ali pa celo s kolegi, s katerim skupaj izvedeš astralno projekcijo. Čas teče tu počasneje, tako da si na astralu lahko eno uro, ko bo v fizičnem svetu minilo šele nekaj minut.

V eni knjigi je opisana vaja, kako to zavestno narediti. Zavestno si predstavljaš, da se širiš iz telesa, v alfa stanju... dost zakompliciran.
Staro 29.11.2006, 18:42
Pripravnik

Kera knjiga? Naslov? Avtor?

Značke
astralna, potovanja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
potovanja z nahrbtniki j.markota@siol.net Potovanja 18 05.08.2006 22:26

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:49.