Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 01.01.2007, 15:28
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502
Privzeto Re: Znanost kot vera

Citat:
Objavil-a Nincha II.
Ni bolj ali manj napacnih stvari, so samo napacne.

Kako bi lahko matematicno izrazil moznost, da bog (ne) obstaja? Je ne mores.
Seveda, da se strinjam, da lahko znanost mnogo bolje razlozi svet in veliko strani sveta, ampak vsega pa pac ne... Seveda se znanstveniki tega se kako zavedajo ...

Znanstvena razlaga cesa, o cem govoris? (otemnjen del na koncu)
hm, matematicno.

x na tretjo krat nic je enako nic To je matematicno prav
x na drugo krat 1 je enako 1 to je tudi prav in x je 1 torej matematicno je lahko prav, edino kar je narobe je lahko formula in razultat na koncu ni enako 1, temvec je lahko 4, 9, itd..., matematicno torej lahko prav izracunamo, ce se zmotimo ponavadi se zmotimo pri formuli, tako, da ali iscemo x ali rezultat, ce prej poznamo x, cene pa lahko samo ugibamo

0+0*0=45434543657867422894256 Kaj to je tudi prav? za znanost ne, ker v matematiki je to narobe in se ne moramo toliko zmotiti, tako, d glede tega pogleda mislim, da ima znanost prav, kar dokazuje, da matematika deluje in obstaja, po drugi strani je pa tle vera in bog, kateri pravijo, da to ni res in, da je to mozno.

Torej z to formulo sem menda ze nekako dokazal, da bog ali ne obstaja, ali pac res obstaja. Kako to mislim? Ce vi mislite, da je bog vsemogocen in nezmotljiv, potem ta formula je pravilna, saj bog se ne zmoti in je vsemogocen, znanost se pac moti, tako lahko zdaj vi verniuki lahko lepo dokazete obstoj vasega boga.

Jaz v nasprotju pa bom trdil, da ta formula ni pravilna in, da ne obstaja, ker matematicno koliko r vem je nemogoce in sedaj za razloziti, zakaj naj bi bila ta formula bozja? Ker on baje je ustvaru svet iz nic, je naredu adama in evo iz nic, ne preko evolucije in to, ker evlucija bi pomenila 1+1=2 2+2=4 4+4=8, bog pa bi rad naredo kar iz 0+0= 4165267547373. Je pa res, da zannost ne mora kar tako razloziti nastanek sveta, ker 0+0 ne mora biti 64564537367356, torej ali zanikamo obstoj boga, ali se pac sprijaznimo, da je vse na zacetku ze bilo, toda v tem primeru morate verniki priznati in na glasno oglasevati okoli in uciti, da 0+0=5342547452734736573567356753, v nasprotnem primeru, pa rajse priznajte, da bog ne obstaja.
Staro 01.01.2007, 15:37
Lipovnik Uporabnik Lipovnik ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lipovnik
Član od: Dec 2006
Sporočila: 351

hehe
Staro 01.01.2007, 16:37
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a anarchy
hm, matematicno.

x na drugo krat 1 je enako 1 to je tudi prav in x je 1 torej matematicno je lahko prav, edino kar je narobe je lahko formula in razultat na koncu ni enako 1, temvec je lahko 4, 9, itd..., matematicno torej lahko prav izracunamo, ce se zmotimo ponavadi se zmotimo pri formuli, tako, da ali iscemo x ali rezultat, ce prej poznamo x, cene pa lahko samo ugibamo

0+0*0=45434543657867422894256 Kaj to je tudi prav? za znanost ne, ker v matematiki je to narobe in se ne moramo toliko zmotiti, tako, d glede tega pogleda mislim, da ima znanost prav, kar dokazuje, da matematika deluje in obstaja, po drugi strani je pa tle vera in bog, kateri pravijo, da to ni res in, da je to mozno.

Torej z to formulo sem menda ze nekako dokazal, da bog ali ne obstaja, ali pac res obstaja. Kako to mislim? Ce vi mislite, da je bog vsemogocen in nezmotljiv, potem ta formula je pravilna, saj bog se ne zmoti in je vsemogocen, znanost se pac moti, tako lahko zdaj vi verniuki lahko lepo dokazete obstoj vasega boga.

Jaz v nasprotju pa bom trdil, da ta formula ni pravilna in, da ne obstaja, ker matematicno koliko r vem je nemogoce in sedaj za razloziti, zakaj naj bi bila ta formula bozja? Ker on baje je ustvaru svet iz nic, je naredu adama in evo iz nic, ne preko evolucije in to, ker evlucija bi pomenila 1+1=2 2+2=4 4+4=8, bog pa bi rad naredo kar iz 0+0= 4165267547373. Je pa res, da zannost ne mora kar tako razloziti nastanek sveta, ker 0+0 ne mora biti 64564537367356, torej ali zanikamo obstoj boga, ali se pac sprijaznimo, da je vse na zacetku ze bilo, toda v tem primeru morate verniki priznati in na glasno oglasevati okoli in uciti, da 0+0=5342547452734736573567356753, v nasprotnem primeru, pa rajse priznajte, da bog ne obstaja.
Ojoj. I give up, res, ne da se mi vec tega secirat na prafaktorje.
Bog ne obstaja.
Happy?

PS: kot da sem v katerem od svojih postov trdila, da obstaja...
Staro 01.01.2007, 16:39
Pripravnik

Yay Nina

A to pomeni da si zdaj ateit?
Staro 01.01.2007, 16:41
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a Lipovnik
Yay Nina

A to pomeni da si zdaj ateit?
Ateisticni agnostik ...
Staro 01.01.2007, 16:44
Pripravnik

Hehe, tud prav.
Sicer mi je vseeno a si agnostik, ateist ali kaj sorodnega, všeč mi je le, da se zavedaš neumnosti, ki ji rečemo religija.
Staro 03.01.2007, 14:47
Tanatie Uporabnik Tanatie ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Tanatie
Član od: Jan 2004
Naslov: vijolicasti svet
Sporočila: 9.006

ah te verne zablojene ovcke, speljane stran od svetlobe znanosti

Of all the things I've lost, I miss my mind the most...

Life isn't about finding yourself, it's about creating yourself...
Staro 03.01.2007, 14:53
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Nincha II.
Ateisticni agnostik ...
Sicer nekateri (med drugim tudi Harris) nasprotujejo uporabi besede ateist.
A: Zakaj bi potrebovali izraz za nekaj kar nisi.
Saj se niihče zjutraj ne zbudi in si začne govoriti, jaz pa nisem musliman, jaz pa ne verjamem v božička, jaz pa nisem temnopolt, jaz pa nisem cigan ....

Jaz sem mnenja, da če se že pogovarjamo o religiji, in povem svojo pozicijo, lahko brez problema uporabim izraz ateist, ker marsikaj pove. (Agnostika bi moral že razlagat). Drugače pa ne bom vsakaga napadel in mu težil, da sem ateist.
Staro 03.01.2007, 15:41
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Citat:
Objavil-a anarchy
hm, matematicno.

Si se potrudu. Bom z veseljem kdaj uporabil tale "matematični" izračun na vprašanje, ali bog obstaja ali ne. Dober je.
Staro 03.01.2007, 16:56
Tanatie Uporabnik Tanatie ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Tanatie
Član od: Jan 2004
Naslov: vijolicasti svet
Sporočila: 9.006

ah tale izraz spet nic ne pove...sej je pri velikem poku tut iz nic nastalo nekaj...mormo se sprijaznit da nimamo nobene razlage, ki bi nam bla razumljiva al pa vsaj sprejemljiva...ker je ideja da je nekaj vecno tut prevelika, da bi jo lahko spravl v nase glave...pa kot sem ze prej povedal, nemogoce je dokazat da nekaj ne obstaja. nemogoce je dokazati da bog ne obstaja, nemogoce je dokazat, da kajenje NE povzroca raka, nemogoce je dokazat da te strel v glavo NE ubije. naceloma je pa obratno dokaj enostavno, razen v primerih, ko ni cisto res. pac kajenje ni edini vzrok za raka (ce sploh je), bog ne obstaja in metek te ubije.

Of all the things I've lost, I miss my mind the most...

Life isn't about finding yourself, it's about creating yourself...

Značke
kot, vera, znanost

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:37.