Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 04.01.2007, 20:28
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502
Privzeto Re: Znanost kot vera

Citat:
Objavil-a Nincha II.
Ojoj. I give up, res, ne da se mi vec tega secirat na prafaktorje.
Bog ne obstaja.
Happy?

PS: kot da sem v katerem od svojih postov trdila, da obstaja...
Ja, sej nisem dajal prav nic na prafaktorje, na kratko povzetek, sem samo matematicno dokazal, da bog ne obstaja, ali pa je vsemogocen, zelo enostavno.
Staro 04.01.2007, 20:30
Banned

Citat:
Objavil-a nejc

Si se potrudu. Bom z veseljem kdaj uporabil tale "matematični" izračun na vprašanje, ali bog obstaja ali ne. Dober je.
Upam, da nisi mislu sarkasticno no, samo mislim, da nek point ze imam, vprasanje samo, ce ga tudi drugi vidijo.
Staro 04.01.2007, 23:04
Banned

Citat:
Objavil-a Tanatie
ah tale izraz spet nic ne pove...sej je pri velikem poku tut iz nic nastalo nekaj...mormo se sprijaznit da nimamo nobene razlage, ki bi nam bla razumljiva al pa vsaj sprejemljiva...ker je ideja da je nekaj vecno tut prevelika, da bi jo lahko spravl v nase glave...pa kot sem ze prej povedal, nemogoce je dokazat da nekaj ne obstaja. nemogoce je dokazati da bog ne obstaja, nemogoce je dokazat, da kajenje NE povzroca raka, nemogoce je dokazat da te strel v glavo NE ubije. naceloma je pa obratno dokaj enostavno, razen v primerih, ko ni cisto res. pac kajenje ni edini vzrok za raka (ce sploh je), bog ne obstaja in metek te ubije.
Ja sej kaj in kje je vesolje, ta prostor, ta vakuum, tudi jaz ne vem, kaj sele, kako je lahko nastala kaksna energija ali materija v temu prostoru, to je ena stvar, katere znanost verjetno nikoli ne bo razlozila, ker jaz v teorijo big banga tudi ne verjamem. Fizika zna razloziti dokaj dobro fizikalne zakone, kdo je pa naredu te zakone pa ne vem, mi z znanjem lahko uporabljamo te zakone, bog pa naj bi kao znal kar ustvariti te zakone. Ce znanost neki ne zna se razloziti, se ne pomeni, da ima samo vera in bog odgovor na to vprasanje.

Kdo pravi, da je potovanje v cas mogoce ali potovanje z nadsvetlobno hitrostjo? Bog bi znal to odgovoriti vse, ma kako je mocen, pa zakaj nam ne pove? Mi z znanostjo bomo nekoc prisli do odgovora, verniki pa so lahko samo tihi, ker bog je prav tako, saj ga ni se nihce slisal, da bi kaj reku.
Staro 04.01.2007, 23:11
mataj Uporabnik mataj ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mataj
Član od: Oct 2004
Naslov: SAO Fuđine
Sporočila: 1.188

Citat:
Objavil-a anarchy
Jaz mislim, da je lahko znanost, fizika, kemija, itd..., edina vera, ki da je neke odgovore, oziroma, kdor ne verjuje v znanost je skoraj neumen clovek in ni vazno ali je kristjan, musliman ali karkoli, skoraj vsak pameten clovek veruje in mora verovati v znanost, saj znanost je kot neke vrste bog, ki nam daje odgovore in dokaze, v nasprotju z ostalimi verami. Cudezi ne obstajajo in nobena vera razen znanosti ne zna nic dokazati in nima nobene razlage, zato, ker so neumni, tako, da kdor ne verjame v znanost je prav tako neumen.

Znanost nam bo morda nekoc dala odgovor na vse, nobena vera na svetu pa nam ne bo mogla dati odgovor na katerokoli vprasanje boljse od znanosti ali znanstvenih teorij!
Ne bo držalo.

Pri znanosti ni kaj verovati, ker temelji na dejstvih. Dejstvom ne verjamemo, ampak jih preverjamo.
Staro 05.01.2007, 15:41
Tanatie Uporabnik Tanatie ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Tanatie
Član od: Jan 2004
Naslov: vijolicasti svet
Sporočila: 9.006

ce ze dlakocepis, dejstvom verjamemo ampak ne verujemo v njih...ce dejstvom ne bi verjeli, bi mislili da dejstva lazejo...

Of all the things I've lost, I miss my mind the most...

Life isn't about finding yourself, it's about creating yourself...
Staro 05.01.2007, 16:40
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Citat:
Objavil-a anarchy
Upam, da nisi mislu sarkasticno no, samo mislim, da nek point ze imam, vprasanje samo, ce ga tudi drugi vidijo.
Ni bil sarkazem. Res se mi zdi dober izračun.
Staro 06.01.2007, 17:35
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Tanatie
ce ze dlakocepis, dejstvom verjamemo ampak ne verujemo v njih...ce dejstvom ne bi verjeli, bi mislili da dejstva lazejo...
Še enkrat: Dejstva preverjamo. Dejstvo je po definiciji trditev, ki jo lahko vsak preveri. Tu nimaš kaj verjeti ali verovati.
Staro 06.01.2007, 21:21
Banned

Citat:
Objavil-a nejc
Ni bil sarkazem. Res se mi zdi dober izračun.
No neki dobrega sem pa le pogruntal, mogoce sem se kje kaj pametnega reku, pa me nihce ne razume.
Staro 07.01.2007, 13:54
Tanatie Uporabnik Tanatie ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Tanatie
Član od: Jan 2004
Naslov: vijolicasti svet
Sporočila: 9.006

Citat:
Objavil-a mataj
Še enkrat: Dejstva preverjamo. Dejstvo je po definiciji trditev, ki jo lahko vsak preveri. Tu nimaš kaj verjeti ali verovati.
se strinjam da nimas kaj verovati, ampak verjeti in verovati ni ista stvar. ali verjames svojemu otroku ko ti rece da ni razbil kroznika? to ni stvar verovanja ampak stvar kredibilnosti...

Of all the things I've lost, I miss my mind the most...

Life isn't about finding yourself, it's about creating yourself...
Staro 07.01.2007, 18:48
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Tanatie
se strinjam da nimas kaj verovati, ampak verjeti in verovati ni ista stvar. ali verjames svojemu otroku ko ti rece da ni razbil kroznika? to ni stvar verovanja ampak stvar kredibilnosti...
Vem, da je razlika med verjeti in verovati. Ampak, kot že rečeno, v znanosti ni prostora ne za eno, ne za drugo. Tu se vsaka stvar preveri.

Značke
kot, vera, znanost

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:09.