Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 19.11.2006, 14:35
Mirko7 Uporabnik Mirko7 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 27
Privzeto Devizna borza

Živjo, vidim, da se na tem forumu spoznate na finance. Mene pa zanima, če kdo ve kaj je to devizna borza in kako poteka ali deluje. Za vse informacije se vam že naprej zahvaljujem.
Staro 20.11.2006, 14:01
doli Uporabnik doli ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce doli
Član od: Nov 2005
Sporočila: 368
Privzeto Re: Devizna borza

Citat:
Objavil-a Mirko7
Živjo, vidim, da se na tem forumu spoznate na finance. Mene pa zanima, če kdo ve kaj je to devizna borza in kako poteka ali deluje. Za vse informacije se vam že naprej zahvaljujem.
Ali misliš forex, kjer se trguje z valutnimi razmerji ?
Staro 20.11.2006, 16:01
Novinec

Citat:
Objavil-a doli
Ali misliš forex, kjer se trguje z valutnimi razmerji ?
Ja mislim, da je točno to. Trgovalo pa naj bi se z dolarji ali pa funti.
Staro 21.11.2006, 10:04
doli Uporabnik doli ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce doli
Član od: Nov 2005
Sporočila: 368

Citat:
Objavil-a Mirko7
Ja mislim, da je točno to. Trgovalo pa naj bi se z dolarji ali pa funti.
Pogooglaj, išči forex, je preveč stvari za razlagat, glede na to da ne vem kaj konkretno te zanima. Osnove sicer poznam, se pa s forexom ne ukvarjam.
Staro 21.11.2006, 12:43
Novinec

Citat:
Objavil-a doli
Pogooglaj, išči forex, je preveč stvari za razlagat, glede na to da ne vem kaj konkretno te zanima. Osnove sicer poznam, se pa s forexom ne ukvarjam.
Hvala ti za informacijo. Sem mal pobrskal po internetu, mi je mal jasno kaj je to.
Staro 07.02.2007, 15:21
pirseb24 Uporabnik pirseb24 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2007
Sporočila: 1
Privzeto Forex

Zdravo !

Zanima me ali ima morda kdo kakšno informacijo o delu ali programu ki se imenuje FOREX. Nekaj časa nazaj sem dobil ponudbo da začnem s tem delov vendar ker o tem ne vem veliko pravzaprav skoraj nič in vložki niso ravno majhni ( 2.000, 3.000, 5.000, 10.000 $ ) vas prosim če ima kdo kakšno informacijo okrog tega naj mi jo posreduje drugače pa laho vseeno poveste svoje mnenje o tem.

Hvala
Lp
Staro 18.02.2007, 11:02
oanda Uporabnik oanda ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 10
Privzeto Re: Forex

Citat:
Objavil-a pirseb24 Prikaži sporočila
Zdravo !

Zanima me ali ima morda kdo kakšno informacijo o delu ali programu ki se imenuje FOREX. Nekaj časa nazaj sem dobil ponudbo da začnem s tem delov vendar ker o tem ne vem veliko pravzaprav skoraj nič in vložki niso ravno majhni ( 2.000, 3.000, 5.000, 10.000 $ ) vas prosim če ima kdo kakšno informacijo okrog tega naj mi jo posreduje drugače pa laho vseeno poveste svoje mnenje o tem.

Hvala
Lp
Forex je trgovanje z valutami, ni program. Res obstajajo programi za delo na Forexu, toda to je druga stvar. Sam delam na Forexu ze nekaj casa in je kar zahtevno, tako kot vsak posel. Veliko informacij dobis na www.fxstreet.com. Vlozki so lahko taki kot si navedel, lahko pa so veliko manjs, odvisno preko katerga brokerja delas. Kot vem je oanda eden boljsih. Tam lahko zacnes trgovati ze z 1$ in max.laverege je 1:50, kar pomeni ,da z 1$ lahko odpres pozicijo vredno 50$. Za vso razlago tu skoraj ni prostora, toda ce se resno zanimas za stvar mi poslji sporocilo.

lp
Staro 18.02.2007, 12:43
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083

Citat:
Objavil-a oanda Prikaži sporočila
Forex je trgovanje z valutami, ni program. Res obstajajo programi za delo na Forexu, toda to je druga stvar. Sam delam na Forexu ze nekaj casa in je kar zahtevno, tako kot vsak posel. Veliko informacij dobis na www.fxstreet.com. Vlozki so lahko taki kot si navedel, lahko pa so veliko manjs, odvisno preko katerga brokerja delas. Kot vem je oanda eden boljsih. Tam lahko zacnes trgovati ze z 1$ in max.laverege je 1:50, kar pomeni ,da z 1$ lahko odpres pozicijo vredno 50$. Za vso razlago tu skoraj ni prostora, toda ce se resno zanimas za stvar mi poslji sporocilo.

lp
In kaj imaš ti od tega če se bo pri tebi oglasil? Ti boš vlekel še eno provizijo nejga boš pa ocuril? Piramidno sranje kajne.

Fantje ne ga srat s takimi brezvezniki.

V Sloveniji obstoja zelo lahek dostop za trgovanje na forexu preko Potezinega tradeporta, kjer lahko trgujete s preko 120 valutnimi križi. In to s 100 kratnim vzvodom če ste že gemblerji...

http://www.poteza.si/si/tradeport.cp...3B17&linkid=40

do konca tedan se lahko prijavite tudi na tekmovanje World TopInvestor, kar pomeni da boste lahko že z manjšim nakazilom dobili VIP trgovalni paket....
http://www.finance-on.net/wti.php

Osebno sicer svetujem, da čim dlje stran od forexa saj začetniki v 70 do 90% izgubijo celoten vložek! Foreksa se zato še nisem pritaknil, ne izključujem pa možnosti, da bom v bližnji prihodnosti zavaroval pozicije proti valutnemu tveganju na forexu.
Staro 18.02.2007, 19:41
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083

Citat:
Objavil-a oanda Prikaži sporočila
Brezveznik si ti, ki zalis ljudi o katerih nimas pojma. Kaksno piramidno sranje. A sploh ves kaj govoris. Gre samo za to, da tukaj na forumu razlagati na dolgo in siroko o Forexu ni moj namen. Dal sem link zgoraj, kjer si vsak lahko vse prebere, lahko tudi Google ponucate.. Ti ki si tako razgledan gotovo ves, da obstaja ogromno online brookerjev kjer trgujes brez VIP paketov itd, ni ti treba placat nic, pa se obrestujejo ti odprte pozicije in tvoj denar na racunu.. Ni provizij itd, najbolj likviden in odprt trg na svetu.
Ce te je strah izgub, kaj pa potem delas na borzi. Tam pa ne mores nic izgubit. Popolni raj, kjer vsi samo dobivajo. Vse financne igrice od borze do Forexa so tveganje, kjer eni dobijo, drugi zgubijo, ce ne vedo kaj delajo. Dobiti je pac potrebno cim vec informacij in zaceti na malo. Sam sem navedel www.oanda.com, kjer zacnes s parimi $ in to res ni ne vem kako hudo. Vsekakor manj, kot pa kupovati INO po 3000 kun, kjer res rabis denar in veliko vec reskiras.
Za ljudi, ki bi radi sigurnost, so pa varcevanja v bankah, pa se to ni 100% varno.
Začniva z osnovami.

Forex je v bistvu igra z ničelno vsoto (če ne upoštevaš provizij) oz. igra z negativno vsoto če upoštevaš stroške trgovanja. Borza pa je igra s pozitivno vsoto. Torej, če se strinjaš s tem dvema predpostavkama, potem veš da si tveganje napačno opredelil.

Po domače, na forexu nekdo zasluži, kar nekdo izgubi in od tega dobička se odšteje še provizija trgovanja. Zato je to igra z ničelno oz. negativno vsoto. Na borzi pa je situacija malo drugačna, namreč, svetovna gospodarstva na dolgi rok rastejo in v povprečju so letni dnosi na ravni okoli 5-7% (realno), torej iz tega lahko sklepaš, da je to igra s poitivno vsoto in potemtakem tudi manj tvegana.

Tradeport sem izpostavil zato, ker je po mojem mnenju za začetnike uporabnejši, ker support nudijo Slovenci in je lažje razrešit morebitne težave.

Pa se opravičujem, če ne gre za mrežno zadevo, ampak trenutno se foreks prodaja po Sloveniji kot Amway ipd. sploh sem pa povedal, da po navedbahh razsikav od 70-90% začetnikov v celoti izgubi prvi vložek, ker pač velike ribe pojedo male in zato menim, da je forex....khm...za take kot si ti
Staro 19.02.2007, 13:09
oanda Uporabnik oanda ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 10
Thumbs up Re: Forex

Citat:
Objavil-a Davor Prikaži sporočila
Začniva z osnovami.

Forex je v bistvu igra z ničelno vsoto (če ne upoštevaš provizij) oz. igra z negativno vsoto če upoštevaš stroške trgovanja. Borza pa je igra s pozitivno vsoto. Torej, če se strinjaš s tem dvema predpostavkama, potem veš da si tveganje napačno opredelil.

Po domače, na forexu nekdo zasluži, kar nekdo izgubi in od tega dobička se odšteje še provizija trgovanja. Zato je to igra z ničelno oz. negativno vsoto. Na borzi pa je situacija malo drugačna, namreč, svetovna gospodarstva na dolgi rok rastejo in v povprečju so letni dnosi na ravni okoli 5-7% (realno), torej iz tega lahko sklepaš, da je to igra s poitivno vsoto in potemtakem tudi manj tvegana.

Tradeport sem izpostavil zato, ker je po mojem mnenju za začetnike uporabnejši, ker support nudijo Slovenci in je lažje razrešit morebitne težave.

Pa se opravičujem, če ne gre za mrežno zadevo, ampak trenutno se foreks prodaja po Sloveniji kot Amway ipd. sploh sem pa povedal, da po navedbahh razsikav od 70-90% začetnikov v celoti izgubi prvi vložek, ker pač velike ribe pojedo male in zato menim, da je forex....khm...za take kot si ti
V grobem ti dam prav. Vse je igra, kjer nekdo dobi, nekdo izgubi. Forex je globalen, najvecji trg, ki ga res lahko oznacis za igro z nicelno vsoto. Provizij na Forexu ne placujes, razen, ce mislis na spread, ki je razlicen glede na valute in brookerje.
Borza ni veliko drugacna, se posebej ne male borze kot je Ljubljanska. Gospodarstva se ze gibljejo v ciklusih, enako tudi valute. V fundamentih je oboje podobno. Le na borzah igrajo veliko vlogo se insajderji, ki lupijo bolj slabo obvescene in sebi kujejo ogromne profite.
Donosi na dolgi rok so ponavadi povsod pozitivni le ce se prevec ns izpostavljas in trenutnih nihanj v tecajih ne mores zdrzati. Polomov delnic na raznih borzah je bilo ogromno, pa tudi zlomov celotnega trga.
Spomni se samo Dadasa, pa Argentine, Japonske, Rusije itd.
Na trenutna stanja v Sloveniji se ne spoznam najbolje, saj sem ze nekaj let v tujini. Pohlep je pa ze marsikoga pokopal, tako na Forexu ali pa na Borzah. Forex ti omogoca ogromen laverage, tudi 1:400,kar je unicujoce, ce si v napacni poziciji(kot prvijo ovca se pocasi strize). Najvecja umetnost v vsakem poslu je pa money managment. Ko to obvladas si na konju (Forex ali Borza).
Na forexu velke ribe ne morejo nacrtno zreti manjsih, saj je trg ooogromen in prelikviden. Se centralne banke ne posredujejo vec, saj je to metanje denarja skozi okno, pa se po posredovanjih je trg hitro tam kjer je bil prej (mislim na Japonska posredovanja pred leti). Forex ima tudi to prednost, da ni treba placati davka na dobicek( no za Slovenijo ne vem).
Trgovalne postaje pa uporabljajo le pravi profiji, full time traderji. To za nas povprecneze ni, tudi stane prevec. Na Internetu pa imas ogromno online platform, ki so zastonj.
Poanta vsega je to, da se vse giblje v valovih, ti jih moras le slediti in ne scati proti vetru, pa se nimas cesa bati. Vsa visoka znanost, komplicirane teh.analize odpadejo. Moje izkusnje so me pripeljale do tega, da bolj ko si poenostavis tkz analize bolje za tebe.

Značke
forex

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:51.