Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 29.06.2007, 22:03
apM70 Uporabnik apM70 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2005
Sporočila: 3
Privzeto Discovery Science- popačen zvok

že celi dan mi ne dela Discovery Science kot bi mogel. Zvok je totalno popačen.
javil sem že dopoldan na 0801000 pa še sedaj niso poštimali

a še kermu drugmu tud ne dela. Pa če ker od siola gleda nej mal podreza da popravjo to.
lp
Odgovorite s citatom
Staro 01.07.2007, 09:43
storz Uporabnik storz ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce storz
Član od: Jan 2006
Sporočila: 861
Privzeto Re: Discovery Science- popačen zvok

Citat:
Objavil-a apM70 Prikaži sporočila
že celi dan mi ne dela Discovery Science kot bi mogel. Zvok je totalno popačen.
javil sem že dopoldan na 0801000 pa še sedaj niso poštimali

a še kermu drugmu tud ne dela. Pa če ker od siola gleda nej mal podreza da popravjo to.
lp
Pri Discovery Science je zelo čuden problem, saj se pojavi samo z določenimi televizorji (večinoma starimi). Problem se lahko začasno odpravi tako da se odklopi levi ali desni kanal (pri aminotu je to lažje), saj se izkaže, da potem deluje v redu, vendar pa ni več stereo (čeprav se oddaja v stereo).

lp,
storz
Odgovorite s citatom
Staro 01.07.2007, 10:21
japke Uporabnik japke ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce japke
Član od: Oct 2006
Sporočila: 183

jaz imam nov philipsov lcd, pa prav tako popačen zvok na d.science.
Odgovorite s citatom
Staro 01.07.2007, 10:54

Citat:
Objavil-a japke Prikaži sporočila
jaz imam nov philipsov lcd, pa prav tako popačen zvok na d.science.
no ja pri meni doma na enem Tvju dela na drugem pa ne, pa sem zamenju sagem STBja in aminota pa ni pomagalo (isti STB in amino delujena na drugi televiziji normalno. Trenutno mi pomaga samo to da izklopim levi ali desni kanal.

Bom pa predal naprej, da še to preverimo. Bi pa prosil, če mi še pošlješ točen model Tvja, ker STB imaš in tvoj username na PM.

hvala,
storz
Odgovorite s citatom
Staro 12.07.2007, 20:17
mzib1 Uporabnik mzib1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2

Raziskal sem vzrok problema zvoka na programu Discovery Science. Tule je natančnejši tehnični opis.

Stereo zvok je sestavljen iz levega (L) in desnega (D) kanala. Če je TV sprejemnik mono, potem se na vhodu TV-ja ta dva signala električno seštejeta L+D in predvajata na enem zvočniku. In tu nastane problem, vendar samo na tem programu.

Očitno je na enem od teh dveh kanalih - ne vem ali je to L ali D - obrnjena polariteta električnega signala. Signale sem izmeril z elektronskim osciloskopom in ju med seboj (elektronsko na osciloskopu) sešteval in odšteval. Če signala seštejem (L+D), se skoraj popolnoma med seboj izničita. To pomeni da ima eden od njiju obrnjeno fazo (polariteto) in se dobi signal L-D. Če pa signala med seboj odštejem, pa dobim signal z dvakrat večjo amplitudo, kar je narobe!

Pri vseh ostalih TV programih pa je ravno obratno. Torej če se signala sešteje (L+D), se dobi dvakrat močnejšega, pri odštevanju (L-D) pa se skoraj izniči (če signal ni izrazito stereo), kar je seveda pravilno.

In tu nastopi problem. Če ima uporabnik mono TV sprejemnik (kot ga imam sam) potem se signala na vhodu SCART priključka med seboj skoraj izničita in uporabnik sliši L-D namesto L+D, kar je samo nekakšno nerazločno škripanje. Če se odklopi enega od kanalov, pa postane zvok čisto v redu (vsaj na mono sprejemniku).

Sam sem problem rešil tako, da sem na drugi prosti SCART konektor na Sagemu priključil glasbeni stolp, ki je stereo. Ker se vsak analogen kanal pelje posebej na vsak zvočnik stvar deluje OK.

Druga možnost pa je, da se kupi takšen SCART kabel, ki ima na drugem koncu chince-e za video signal in levi ter desni audio signal. V TV pa se vstavi takšen SCART konektor, ki ima na hrbtni strani vhode za chinc-e. Tam se potem ne priključi enega od audio kanalov.

Rešitev za SiOL: Na SiOL-u naj raziščejo, kje se zajema avdio signal za ta TV program in tam na enem od L ali D kanalu obrnejo polariteto. Bodisi električno, bodisi programsko - ne predstavljam si točno, kako je zadeva narejena. Morda se da to nastavljat na audio kodeku, kot možna opcija in je po pomoti vklučena - ne vem.
Odgovorite s citatom
Staro 13.07.2007, 00:27
Moshi Uporabnik Moshi ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 45

hmm... jz mam stereo tv pa mi tud popačeno dela.
Odgovorite s citatom
Staro 13.07.2007, 06:28

mzib1: havala za tole analizo, smo pa mi prišli do zelo podobne. Smo pa že začeli iskat kje se to pojavi. Na začetku nas je tudi zmedlo ker so se nekateri z LCDji tudi pritožili da to nagaja.

Citat:
Objavil-a Moshi Prikaži sporočila
hmm... jz mam stereo tv pa mi tud popačeno dela.
moshi: lahko da je stereo priključek, v TVju pa je mono. Tako je pri meni.

lp,
Storz
Odgovorite s citatom
Staro 13.07.2007, 23:49
mzib1 Uporabnik mzib1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2

Storž: Vidim da zvok sedaj deluje OK in da ste poštimali zadevo. Hvala.

LP
Matjaž
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
discovery, popačen, science, zvok

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SIOL TV - Nedelovanje dolocenega programa klemenr SiOL TV 7529 29.03.2020 17:54
Vse o MSN messenger - FAQ trinajstka Računalništvo in internet 813 03.03.2013 13:39
zvok ter SIOL TV modelko SiOL TV 11 18.03.2007 22:12
Popačen zvok ali neizenačena glasnost moglasi SiOL TV 15 03.10.2006 19:30

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:07.