Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 30.09.2011, 15:44
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.716
Privzeto Re: Siol spet znižuje hitrosti :)

Prosim, če mi lahko preko ZS sporočite vaše uporabniške in kontaktne podatke.

Lep pozdrav,
Matjaž
Staro 07.10.2011, 19:59
ervinja Uporabnik ervinja ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2003
Sporočila: 89

Ali mi lahko še kdo pomaga ali pa naj odjavim komplet storitve .Od začetka sem lahko gledal tv brez problema sedaj par mesecev pa je ogled TV nemogoč slika se kar zartika,polovica modema je zanič na njem gorijo vse lučke prijavil sem napako že pred par tedni pa so mi obljubili da ga bodo zamenjali pa ni od telekoma nobenga.Napaka je bila prijavljena 3.9.2011 pa je rekel da ga v parih dneh dobijo oćitno pajih še vedno nimajo.Hitrost pa niha med 127kb/S in 4.06Mb/s ,tako da bi človek od jeze kar polomil tv komunikator saj je nemogoče gledat tv.
Odgovorite s citatom
Staro 08.10.2011, 06:53

Citat:
Objavil-a ervinja Prikaži sporočila
Ali mi lahko še kdo pomaga ali pa naj odjavim komplet storitve .Od začetka sem lahko gledal tv brez problema sedaj par mesecev pa je ogled TV nemogoč slika se kar zartika,polovica modema je zanič na njem gorijo vse lučke prijavil sem napako že pred par tedni pa so mi obljubili da ga bodo zamenjali pa ni od telekoma nobenga.Napaka je bila prijavljena 3.9.2011 pa je rekel da ga v parih dneh dobijo oćitno pajih še vedno nimajo.Hitrost pa niha med 127kb/S in 4.06Mb/s ,tako da bi človek od jeze kar polomil tv komunikator saj je nemogoče gledat tv.
Prosim sporočite mi naročniške podatke in kratek opis težave na zasebno sporočilo. Pripišite tudi kontaktno telefonsko številko, na kateri ste dosegljivi.

Lep pozdrav,
Uroš
Staro 11.11.2011, 11:43
boidar Uporabnik boidar ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 31
Exclamation Re: Siol spet znižuje hitrosti :)

Moj komentar pa je sledeči,oziroma vprašanje TELEKOMU in odgovornim na SIOLU.
1.S kakšnim namenom je bilo potrebno spreminjati fiksne linije v VARJABILNE in nam uporabnikom povzročiti tolikšne težave..
2.Zakaj ste šli "zavajati uporabnike in dvigovati linije do 15Mb/s /1Mb/s v varjabilne linije??
3.Zakaj ste te Varjabilne linije ne vedočih strank po tem spremenili in Upload spremenili v do 10 Mb / 768 kbit/s,ko pa jas osebno plačujem 10/1Mbit/s in tudi sama linija mi v najboljši meri deluje 112/125Kbit/s download in upload 12kbit/s
4.Zakaj nam potem ne omogočite teh hitrosti do 10 Mb / 1Mbit/s zaračunavate pa jih..
5.Zakaj sem imel prej lahko zakupljeno fiksno linijo in uporabo brez težav,sedaj pa na varjabilno linijo cel kup problemov z uporabo na plačilo do 10 Mb / 1Mbit/s mi deluje povezava 112/125Kbit/s download in upload 12kbit/s
ko pa je bila izmerjena linija preko aparatov istestirana-vašega delovca na terenu na moji omarici download 15Mbit/s /1,12Mbit/s upload-govorim o ADSL povezavi trio paket standard..in odaljenost centrale cca 2,3km na kar je vaš delovec povedal svoje mnenje ,ki pa je sramota za vaše podjetje saj je po njegovem mnenju linija perfektna in stabilna...
6.Zakaj po nekaj letih fiksnih linij greste v nekaj kar dejansko sami doprinesete na odpor biti še vaš uporabnik,kakšen smisel ima to in kaj vi pridobite stem "varjabilnim internetom...
7.Ne prosite me za Uporabiške podatke,ker sem po teh spremembah toliko preklical in z vašimi tehniki po ure in ure predebatiral okoli odstranjevanja napak katerih je vzrok samo ta gluba vaša poteza "VARJABILNIH LINIJ,da kot je bilo rečeno,da na varjabilnost ste dolžni garentirati 1Mbit/s temu ni tako kot sem že v prejšnji točki napisal ne dosegate....
Spoštovana gospoda.
Z spreminjanjem Sistema internetnih povezav iz Fiksnih v Varjabilne ste onemogočil nemoteno uporabo naročnikom in uporabnikom,no mogoče po mestih uporabniki nimajo težav vendar izven urbanih središ pa so težave a žal so ljudje naivni in kdor se na reči nespozna in ne vidi kaj jim nudite je oprostite izrazu -tele in slep ko kokoš...
Z trudom vaših tehnikov ,da bi stvar kolikor toliko delovala in vsemi mogočimi testi prenosov in iskanja napak tehnikov v vaših centrih zadeva ne funcionira v varjabilni uporabi..
Razmislite malo ,že vaše konkurence so pred vami imele to opcijo okoli varjabilnosti in vrjamem ,da ste videli sami ,da tak sistem povzroča celi kup težav uporabnikom..Mar je vaš interes in odnos do strank ,da jim(nam)dobesedno zaračunavate mačka v žaklju...
Sramota ...Ste državno podjetje in bi morali biti v prvi meri v interesu ljudi do ljudi in ne obratno..Stem početjem ste se vrnili daleč nazaj v preteklost in se zna zgoditi,da boste tam tudi ostali vkopani...
Podpisal se bom kot zelo razočarani večletni uporabnik Telekomovih storitev in dodal ,da katerega drugega operaterja še nismo uporabljali in zato smo še toliko bolj razočarani nad vami...
Pišem vam tole v upanju ,da bo tole moje mnenje doseglo ,oziroma prišlo v prave roke vaših vodilnih in se bodo zamislili ali imam prav.Oziroma zanima me kakšno linijo povezavo uporabljajo doma.Vrjetno ne Varjabilnega ADSL ali VARJABILNE OPTIKE 100/100 Mbit/s in stem iskoristek stabilnosti kot jo imamo mi doma..

Ne hvala in ne lep pozdrav,ker vsem tem početjem ne morem zaželeti nič lepega..

Pričakujem konkreten odgovor tu in zdaj..

Nazadnje uredil boidar : 11.11.2011 ob 11:47.
Odgovorite s citatom
Staro 11.11.2011, 18:09
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Danes je petek, ti bi pa konkreten dgovor. ?? Še nedelujoč TV kanal ponavadi počaka ponedeljek.

....

Variabilna linija je vsaj zame ena boljših zadev, kar jih je TK uvedel odkar uporabljam net kar je prek Siola praktično od prvih mesecev. Največji napredek po uvedbi samega ADSL in nato nadgradnje na ADSL2+.

Na to da je centrala v sosednji vasi in cca. 2000m kablovja pač ne morem vplivat. Le malček sem na boljšem kot ti.

Sinhronizacijo imam enako kot prej le net je odprt.
Sem pa pred časom uspešno prepričal tehnika na forumu, da mi je to omogočil. Namreč sinhronizacija ne dosega kar je potrebno za 4TV + 4mbps neta. Tudi sedaj ne dosega 15 mbps!!!
So mi ustregli in nastavili vmesen profil, ki je bil aktiven kar nekaj let. Net je ob gledanju takrat "testnih" HD kanalov ali uradnih 2 mpeg2 in kasneje 4 mpeg4 TV je špilal dober "mega". Točno toliko kot sedaj. Naročen paket pa kot rečeno 4 mbps.

Resme prav en .... briga kolko bitov natanko leti proti meni. Če jih je pol manj za net se pa nekaj dlje pretakajo. Važno je, da vsi pridejo. Da UDP nima napak.

Se pa recimo sedaj nadgradnja kake igre naloži skoraj 4 hitreje kot prej. To pa so pri meni tudi največji porabniki http prenosa. Če bi bil še vedno na 4 mbps bi 1.2 GB kolikor je na PS3 kar standard postalo kar lep čas čakal.. Za drugo pa mi pretok niti ni tako zelo važen. Razen, da se zahtevnejše vsebine narišejo v 2-3 sekundah namesto v 15-20-ih. Recimo vremenski portali z veliko risb, ki jih dnevno pogosto pregledujem...

Skratka maksimalen oz. deklariran pretok mi nikakor ni tisto kar smatram kot osnovo za obračun. Če ne gre pač ne gre. Bistvo mi je vedno bilo iz linije dobit kar največ.
Skratka zadeva je zame kot naročena.
Odgovorite s citatom
Staro 11.11.2011, 20:20
močile Uporabnik močile ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2010
Sporočila: 79

Kaj pa če imaš 5000 m kablovja?
Odgovorite s citatom
Staro 11.11.2011, 21:37
Novinec

Ha ,celo temo konkretno vprašanje so mi izbrisali tu na tem forumu...Ja to pa je odnos do uporabnikov ni kaj ..Velika vam hvala....
Temo sem imenoval in jo v celoti prilagam sedaj tu pa presodite kaj in kako..
No ROCK glej kot sem napisal in spodaj prilagam..Jas imam Trio Standard paket 10Mbit/s /1Mbit/s Varjabilno in eno televizijo tako da bi moral imeti na raspolago cca 8-8,5Mbit/s povezave ,če gledaš TV,je tako..Ampak temu ni tako saj na TV ne vpliva hitrost v smislu da glede na 10Mbit/s in cca 2Mbir/s požre TV ne more pasti linija na 112/125Kbit/s download in upload 12kbit/s.Ne rečem ,da mi to stalno dela tako ,ampak od ponedelka do petka popoldan je še nekaj .Po poldan v petek pa do ponedelka pa je stanje kot sem g anapisal se pravi 112/125Kbit/s download in upload 12kbit/s In sedaj mi povej kaj naj s takšno internetno linijo počnem ???
-----------------------------------------------------------------------

"NAROČNINA ZA NADGRADNJO DO 10/1MBITS VARJABILNO
in sedaj tisto kar je goljufija na kvadrat ,da bo tebi in ostalim jasno..
v iskalnik primer google vpišeš tole http://192.168.1.1/pass in uporabniško (user) in tam se ti pojavi okno Device Info na kar tu lahko lepo vidiš na koliko imaš nastavljeno linijo in hitrost povezave.Pri meni je nastavljena za upload (
Line Rate - Upstream (Kbps): 8oo)
In pazi sedaj za Download varjabilno (Line Rate - Downstream 10000(Kbps)oziroma na 10Mbit/s
No pametne glave pa mi povejte kaj jas sploh imam in kaj jas sploh plačujem ?????
Kaj ,ali me imate za pr***njenega ali kaj????
No sedaj pa povežite moje skropocalo zgoraj kot ga ti imenuješ...
Ali sem med tistih" 90% teh, ki so nam brezplačno dvignili hitrost zadovoljni in brez pripomb

P.S Jast sem SIOLU že prej plačeval linijo fiksno 10Mbit/s /1Mbit/s,a so me te barabe brez razlage in sporočila vrgli v Varjabilno linijo ...Le zakaj le?????
Banda skurompirana
Še to povrhu ,okoli brezplačnega nadgrajevanj hitrosti fiksne linije v Varjabilne.Ko se je to delalo "nadgrajevalo sem jas že leto prej plačeval imel fiksno linijo 10/1Mbit/s"In ko so izvajali te nadgradnje sem se pač obrnil na njih Siol zakaj meni niso kot rečeno okoli nadgradnje, ne dvignejo brezplačno na 15Mbit/s /1Mbit/s so mi pojasnili ,da zato ,ker sem že do sedaj uporabljal to možnost in 1 leto imel fiksno linijo 10Mbit/s /1Mbit/s????Test na moji omarici sposobnosti linije je pokazal,da ni nobenih omeitev ,da nebi mogel biti """Nadgrajen kot ""ostali na 15Mbit/s /1Mbit/s pa naj si to bo Fiksno linijo ali "Varjabilno????
Kaj si naj sedaj mislim???Halo????
Čakam na odgovor in pojasnilo ..

Nazadnje uredil boidar : 11.11.2011 ob 21:48.
Odgovorite s citatom
Staro 12.11.2011, 12:00
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.677

Temo so ti zbrisali verjetno zato, ker si skoraj identično napisal v dveh temah. Mogoče bi bilo dobro da odpreš še tretjo in se potem spet jeziš, zakaj sop jo izbrisali.

Na vse mogoče načina študiram kaj si imel prej in kaj imaš sedaj, pa v bistvu si toliko napisal a ene konkretne zadeve ne. Žal se mi tudi ne ljubi ugotavljat tako da...
Napiši malce bolj razumljivo in čitljivo in boš lahko dobil še kakšno pojasnilo, v nasprotnem primeru ti bo mogoče kakšen njihov agent napisal le

pošljite mi Up. ime na ZS.

Aja, pa da se ne boš spravljal še name, ker z njimi (razen da sem njihov uporabnik) nimam nič, včasih pa le kaj napišem semle.

Nazadnje uredil rambo013 : 12.11.2011 ob 12:02.
Odgovorite s citatom
Staro 12.11.2011, 17:20
Novinec

Ma ,v teh letih sem toliko preklical 0801000 ,da resnično se mi ne da več,ker ko nekaj spremenijo je za kakšen teden vredu ali pa bolše in potem vse po starem..
Ne da se mi več prosjačit saj vendar vse plačam a dobim povsem nekaj drugega..
Res minilo me je dobesedno...Pri nas so z spreminjanjem linije iz Fiksne v Varjabilne naredili kup težav in to je vse kar lahko rečem.Ko sem imel fiksno linijo mi je delalo vse OK ..Samo to bom še napisal in nič več..Če vam deluje v Varjabilno vse OK vsaka vam čast...res me zanima koliko ljudi ima težave sedaj pa se sploh ne vedo na koga obrniti ali pa se na te reči sploh ne spoznajo in so zadovoljni z vsem samo ,da imajo in plačujejo...
Odgovorite s citatom
Staro 14.11.2011, 11:01

Prosim, če mi preko ZS sporočite vaše uporabniške in kontaktne podatke, skupaj s kratkim opisom vaših težav.

Lep pozdrav,
Matjaž
Odgovori

Značke
hitrosti, siol, spet, znižuje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL znižuje cene in nagrajuje zvestobo G3nius O storitvah 245 02.03.2020 12:59
NOKIA SIOL KOMUNIKATOR VoIP NASTAVITVE jrobic SiOL Komunikator 32 22.01.2011 21:53

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:51.