Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 28.10.2006, 11:07
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103
Privzeto Re: Imate izkušnje z gipsom (mavcem)?

Moras k zdravniku, ker zaradi zatekanja gips lahko prevec pritisne in pride do motenj v prekrvavitvi!
Staro 29.10.2006, 07:43
ponga Uporabnik ponga ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce ponga
Član od: Oct 2004
Sporočila: 2.970

Citat:
Objavil-a Andreea
Moras k zdravniku, ker zaradi zatekanja gips lahko prevec pritisne in pride do motenj v prekrvavitvi!
Mislim, da je bila tista plavica res samo posledica poškodbe, tako da nismo šli nič nazaj k zdravniku.
Vsekakor hvala, Andreea.
Staro 29.10.2006, 20:04
Sa1nt Uporabnik Sa1nt ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2004
Naslov: Okolica Bleda
Sporočila: 35

Amm ... jaz se imel komplicirani zlom gleznja 1x ( vezi, notri tiste male kosti, itd ... ), tezji zvin 1x ter lazni 1x. V prvih dveh primerih mi je zdravnik zaradi odtekline dal najprej longoeto za 2 tedna, nato pa mavec. Sicer nism mogu hodt zarad bolecine, sam po dveh tednim sem pa ze skakal mal man da ne po njem. 1x se mi je dal mavec + petko, in sm ze iz bolnce lepo hodil po petki, tko da je bil gibs dovolj stabilen. Mavec se ne susi 2 dni, ker ga toplota ki jo oddaja telo posusi ze cez noc.

Drgac pa...modri prsti, to ni nic nenavadnega, vecji problem rata pol ko za to preide na mravljice. Takrt pa mislm da je ze tisti zadnji skranji cas da gres nazaj.
Staro 30.10.2006, 09:32
ponga Uporabnik ponga ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce ponga
Član od: Oct 2004
Sporočila: 2.970

Citat:
Objavil-a Sa1nt
Amm ... jaz se imel komplicirani zlom gleznja 1x ( vezi, notri tiste male kosti, itd ... ), tezji zvin 1x ter lazni 1x. V prvih dveh primerih mi je zdravnik zaradi odtekline dal najprej longoeto za 2 tedna, nato pa mavec. Sicer nism mogu hodt zarad bolecine, sam po dveh tednim sem pa ze skakal mal man da ne po njem. 1x se mi je dal mavec + petko, in sm ze iz bolnce lepo hodil po petki, tko da je bil gibs dovolj stabilen. Mavec se ne susi 2 dni, ker ga toplota ki jo oddaja telo posusi ze cez noc.

Drgac pa...modri prsti, to ni nic nenavadnega, vecji problem rata pol ko za to preide na mravljice. Takrt pa mislm da je ze tisti zadnji skranji cas da gres nazaj.
S temle se čist ne strinjam.
Še drugo noč je bila hčerina postelja pošteno vlažna od mavca, in tudi po 48 urah je bil mavec še vlažen in hladen na otip. Sploh tam, kjer je bolj na debelo povito.

Značke
gipsom, imate, izkušnje, mavcem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:14.