Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Izobraževanje in šola

Izobraževanje in šola znanje, referati, plonkci, matura, izpiti ...

Orodja za teme
Staro 20.06.2007, 16:54
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Re: Kaj podariti ob koncu šolskega leta?

Tudi moja mama je bila nekoč profesorica. Svoje delo je opravljala z velikim veseljem in ljubeznijo do tega poklica. Izrecno, ob zaključku šolskega leta (niti med šolskim letom) ni želela prejeti nikakršnega darila, na vse kar je pristala in bila pripravljena sprejeti, je bil šopek poljskega cvetja in njemu priložena kartica, ki so jo izdelali učenci sami in na katero so se vsi podpisali.
Vsi opravljamo neko delo in smo zanj plačani. Nespodobno je, da bi profesor celo pričakoval darilo za dobro opravljeno delo. To je njegova dolžnost in to mu nalaga njegova vest.
Staro 22.06.2007, 20:41
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a čebulica Prikaži sporočila
Moja sestrica hodi v 4. razred in ne ve kaj bi s sošolci podarila učiteljici ob koncu leta.Želi nekaj dobrega, saj jih je učiteljica "popeljala do veliko učnih uspehov" in hoče, da ji pomagam, pa nimam pojma. PLEASE HELP!
moj nečak je reper, pa je želel imeti spinner
Staro 22.06.2007, 20:43
Veteran

Citat:
Objavil-a čebulica Prikaži sporočila
Moja sestrica hodi v 4. razred in ne ve kaj bi s sošolci podarila učiteljici ob koncu leta.Želi nekaj dobrega, saj jih je učiteljica "popeljala do veliko učnih uspehov" in hoče, da ji pomagam, pa nimam pojma. PLEASE HELP!
kristal ziher ne....

nekaj manjšega....kakšno zahvalo v obliki knjige s posvetilom. Da...to bi bila dobra zahvala

Ali pa hišnega palčka s podpisom vseh učenk in učencev....pa seveda...z napisom v smislu; zlati...dobri....srčni učiteljici v spomin, Vaši učenci....

Pač par idej, ki mi padejo na pamet
Staro 25.06.2007, 10:41
cliena Uporabnik cliena ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce cliena
Član od: Dec 2006
Naslov: Lost World.
Sporočila: 282

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Tudi moja mama je bila nekoč profesorica. Svoje delo je opravljala z velikim veseljem in ljubeznijo do tega poklica. Izrecno, ob zaključku šolskega leta (niti med šolskim letom) ni želela prejeti nikakršnega darila, na vse kar je pristala in bila pripravljena sprejeti, je bil šopek poljskega cvetja in njemu priložena kartica, ki so jo izdelali učenci sami in na katero so se vsi podpisali.
Vsi opravljamo neko delo in smo zanj plačani. Nespodobno je, da bi profesor celo pričakoval darilo za dobro opravljeno delo. To je njegova dolžnost in to mu nalaga njegova vest.
tole mi je všeč...
Staro 25.06.2007, 11:01
nofear2009 Uporabnik nofear2009 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce nofear2009
Član od: Dec 2005
Sporočila: 193

Citat:
Citat:
Objavil-a Irina

tole mi je všeč...
Se strinjam
Staro 29.06.2007, 12:32
Veteran

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Tudi moja je bila nekoč profesorica. Tudi ona je svoje delo opravljala z velikim veseljem in ljubeznijo do poklica. Kar se tiče govora o vloženem času in energiji za otroke je kontra sprejemala zelo malo; majhne pozornosti, ker so ji največje veselje delali učenci, ki so z zanimanjem in radovednostjo opazovali svet okoli sebe. Danes ti otroci niso več otroci, nekateri med njimi so uspešni bolj, nekateri manj....ampak spomini v obliki različnih poklonov, ki so prišli iz srca, so še vedno tukaj.

Očitno le denar in forma nista vse, gledano z aspekta humanistične vzgoje.
Staro 30.06.2007, 19:50
vejca Uporabnik vejca ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2005
Sporočila: 42

Ko sta moji hčeri obiskovali OŠ so vedno zbirali denar in učiteljici kupiki nekaj zlatega, kar se je meni vedno zdelo butasto ker nobena učiteljica ni nikoli tistega zlatega imela na sebi. Meni se zdi še najlepše kaka ročno izdelana čestitka, šopek pa mogoče kaka bonbonjerica.

Značke
kaj, koncu, leta, podariti, šolskega

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Splav po novem plačljiv? freya Zdravje 134 29.11.2006 11:16

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:59.