Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 26.06.2006, 13:33
dvojčica Uporabnik dvojčica ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce dvojčica
Član od: May 2003
Sporočila: 15.111
Privzeto Re: a je to normalno...

freya, nattka...tko lepo sta tole povedali
Staro 27.06.2006, 10:47
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213

Citat:
Objavil-a korenje
sm bil dons v leclerku, pred cca 2 urami. jasno bejbe so dajale degustacije za pulti. no biocz aside... sm vidu enga fotra ka se je dru na svojo hcerko, staro komaj ene 3 leta, ki je porivala otroski vozicek. ji je reku da jo bo prtegnu in jo teroriziral se na druge verbalne nacine. a je to normalno da se fotr dere tko na svojga froca?
Če je ******, je to za take normalno.
Če je rit, bo otroka udaril.
Če bi se vsaj malce naučil pogledat skozi oči otroka tisto ogromno rjovečo, nasilno gmoto, ki si po neki zmoti pravi "oče", bi se zlomil..
In ne bi mu škodilo, prej koristilo...
Staro 18.08.2006, 12:01
Kaja Uporabnik Kaja ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kaja
Član od: Nov 2001
Naslov: Doma
Sporočila: 2.690

Citat:
Objavil-a Hel
Lepo ste se razpisali.

Nekje pri treh letih se ponavadi pri veliki večini otrok začnejo izbruhi trmice. Dete zna že samo hoditi, samo jesti, pričenja misliti s svojo glavo, kljub temu pa še ne zmore narediti ali razumeti vsega, kar bi rado. Izbruhi trme so pri nekaterih hujši, pri nekaterih blažji. In samo z vzgojo se jih ne da čisto preprečiti. Tudi sama sem bila - sicer samo enkrat - v situaciji, ko so se prestolonaslednik tuleč kot sirena vrgli na tla sredi trgovine, ker mu nisem hotela kupiti dveh malenkosti. Zmenjeni smo bili namreč za eno. Ena malenkost (čokoladica, sladoled ipd) na en obisk trgovine. Ena in konec. S princesko nikoli nisem imela podobnih problemov, pa mislim, da sta bila oba deležna enake vzgoje. Kaj sem storila? Počepnila k mulcu, mu prigovarjala, mu hotela mirno dopovedati, da smo zmenjeni za eno stvar in konec, pa je samo pojačal volumen. Potem sem pa vstala, rekla, da ga bom čakala pred trgovino, ko se bo umiril, ter mirno odkorakala ven. Zgrožene poglede prodajalk in kupcev še danes včasih vidim v nočnih morah. In tistih 14 minut (ja, 14!!! - ne vem, po kom ima mulc tako trdno voljo) je bilo najdaljših 14 minut v mojem življenju. Vpitje je sicer prenehalo v trenutku, ko sem stopila skozi vrata ven. A trmica mu ni dala, da bi takoj stekel za mano. Prisežem, če bi se vse skupaj vleklo še nekaj minut, bi me panika (aaaaaaa pa kaj se dogaja z njim?) premagala in bi šla jaz ponj in s tem verjetno zgubila ne tako nepomembno bitko. Seveda je kasneje še večkrat poskušal nažicati več, kot smo se zmenili. Izbruhov trme v javnosti pa ni bilo več.

Normalno je, da otroci - čeprav se še kako dobro zavedajo, kje so meje - hodijo po samem robu in te preizkušajo. Odkar se začnejo zavedati sami sebe. In kot starš moraš biti non-stop na preži. Enkrat boš popustil, ker nisi bil dovolj pozoren, ker si bil preutrujen ali se ti ni zdelo vredno posredovati, pa si ga nayebal. Otroci ne pozabljajo.
Zanimivo, meni se je sin pri približno dveh letih (ravno dobro shodil je) ruknil sredi mesta na pločnik, ker je ugotovil, da ga noge bolijo . Tati in sestrica sta bila nemudoma poslana domov, jaz sem se pa skrila za najbližji vogal in opazovala dogajanje. Ni jokal, ni tulil, ni zganjal panike, samo mirno je sedel. Ko so ljudje hodili mimo njega, se je samo malo odmaknil in nadaljeval sedenje. Po pol ure (ja, jaz vem, po kom ima to trmo), se je vzdignil in lepo krenil proti domu. Mislim, da mi ni treba povedati, da od takrat naprej tudi pomislil ni na to, da bi se nosil
Staro 18.08.2006, 12:04
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

To so tud men parkrat nardil.

Mati so morali biti ponosna name
Staro 18.08.2006, 22:19
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a korenje
sm bil dons v leclerku, pred cca 2 urami. jasno bejbe so dajale degustacije za pulti. no biocz aside... sm vidu enga fotra ka se je dru na svojo hcerko, staro komaj ene 3 leta, ki je porivala otroski vozicek. ji je reku da jo bo prtegnu in jo teroriziral se na druge verbalne nacine. a je to normalno da se fotr dere tko na svojga froca?
Verjeten ga žena koj nazaj prtegne, otroci pa žal ne. Trpijo in se zapirajo vase. Sicer pa ati tko ve kaj dela
Staro 21.08.2006, 21:20
meadow sun Uporabnik meadow sun ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce meadow sun
Član od: Jun 2006
Sporočila: 244

Citat:
Objavil-a J.J.
moja mama zna vedno rečt, da ko je šla z nami ven je bla zmeri "gospa" nikol nismo delal problemov, nikol se nismo v tla metali, nikol se nismo drli, smo pa tut velik meli, včasih dosti več kot naši vrstniki, sam useen smo vedeli, da pa vsega nemormo prižicat, in se mi zdi da sva oba to zlo hitr dojela. vsakič ko je kak od nas nakazal na kak "izbruh" in podobno, nas je mami dala na stran, nam lepo razložila, če je vidla da smo tečni in recimo netolerančni da nič ne bo zaleglo, nas je spokala in domow. sploh ni dovolila, da pride do "izgreda":D na javnem mestu... in tko smo se navadli, da itak ne bo nič pomagalo če bomo cmerali in izsiljevali, k bomo mogli tkoj domow... z fotrom je blo spet drgač, on je bil tastrog, sam pogledu nas je, in smo vedli, da gremo predaleč, a ne vem, če me je dvakrat čez rit v ceumu lajfu..tamauga sem jaz parkrat nabutala(k mi je hotuu na cesto zbežat), tastari ne pa smo useen meli strah...

tamau je mlajši od mene skor 8 let, in sem se hitr navadla da ga moram pazit, in tut če smo kam ški v šatcuno al kaj podobnega, sem ga bl pazila jaz kot mamica, in še danes mi mami reče da mi je ful hvaležna zarad tega.. sam se s tem nismo kr rodili, oba in fotr in mama sta velik "delala" z nama, vse so nam dopovedovali na pravi za otroka razumevajoč način.. pa da razčistimo, oba še posebaj jaz, sva zelo živahna, sam točno sva vedela, kje lahko nagajava in kje ne.... doma so nam mogoče pustili mal več, diujanja..

tko da ne gelde na to al mamo otroke al ne, lahko določene stvari povzamemo iz svojga lajfa
če smo meli slabe starše in če ne želimo, da se našim otrokom isto dogaja, se bomo na vse moči trudili, da bomo mi boljši starši, moj oči zna velikrat rečt, hočem vam pomagat in vas usmerjat, da vam bo lažje kot meni, glede na to, da se njegov fotr ni velik ukvarjal z njim, ker je non stop delal, in očitno mu je to manjkalo, in noče, da bi mi kdaj čutili to pomankanje...

itak da je vse drgač ko maš otroka, ampak vseen, ne mi s temi forami, da če nimaš otrok nimaš pojma.. že zdej vem, da bom probala uporabljat metode mojih tastarih, k se mi zdi da je metoda užgala, glede na to da z dvemi otroci niso imeli večjih problemov... ker znam tudi opažat, in ko vidim problematičnega otroka, pogledam starše in mi je tkoj velik stvari jasnih... nočem posploševat, sam v veliko primerih je tako...
Pa nisi nč trpela,a ne?
Zdej je pa itak preveč živčnih staršev,ker majo po moje otroke samo zato,ker jih "kao"morajo imet,da na vn zgledajo "normalni"!Taki po moje sploh niso sposobni niti zase poskrbet,če so že pri otrocih tako živčni,pa da se znašajo nad njimi! Takim bi jaz rekla:Najprej u svojih glavah pošlihtajte sami sebe,ne pa da se sproščate nad svojimi otroki,ker tud če so vaši,niso vaša lastnina!!
Otročki so zame eni !

Be Careful What You Wish For...
It May Come True

Staro 22.08.2006, 12:28
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a korenje
Seveda ni normalno.......vzgoja na eni strani, s čimer želimo doseči željeno ter otroka nekaj naučiti in afekt odraslega človeka, ko le-ta popolnoma izgubi kontrolo ter stik z realnostjo oz. človeku se "utrga" sta dva povsem različna pojma.

Zame takšni izpadi "norosti" nikakor niso znak razumskega razmišljanja......je pa že tako, da otroci - ko postanemo "zreli in odrasli" radi prenašamo miselni vzorec na potomce, tisti vzorec, ki smo ga prejeli od staršev.

Primer ni ravno najhujše vrste; v kopališču sem opazil, da je oče, besen na svojega sina, tiščal otrokovo glavo pod vodo medtem ko se je otrok brezmočno upiral, dokler se ni vmešala mama......oče je popolnoma izgubil kontrolo. Kaj pa si mislim; takšni ljudje so sami bili zelo trpinčeni s strani svojih staršev v mladosti....kaj pa je še huje; ne razmišljajo o tem, ampak imajo celo občutek, da delajo prav. Niso toliko nevarni za okolico....ampak za svoje bližnje; kar pa je totalno skregano z idejo o moškem kot skrbniku družine.

Če se takšnemu obnašanju očeta pridruži še partnerka, bo otrok imel dovolj disfunkcij...in to za vse življenje.

Staro 22.08.2006, 12:46
Veteran

Citat:
Objavil-a Hel
Lepo ste se razpisali.

Nekje pri treh letih se ponavadi pri veliki večini otrok začnejo izbruhi trmice. Dete zna že samo hoditi, samo jesti, pričenja misliti s svojo glavo, kljub temu pa še ne zmore narediti ali razumeti vsega, kar bi rado. Izbruhi trme so pri nekaterih hujši, pri nekaterih blažji. In samo z vzgojo se jih ne da čisto preprečiti. Tudi sama sem bila - sicer samo enkrat - v situaciji, ko so se prestolonaslednik tuleč kot sirena vrgli na tla sredi trgovine, ker mu nisem hotela kupiti dveh malenkosti. Zmenjeni smo bili namreč za eno. Ena malenkost (čokoladica, sladoled ipd) na en obisk trgovine. Ena in konec. S princesko nikoli nisem imela podobnih problemov, pa mislim, da sta bila oba deležna enake vzgoje. Kaj sem storila? Počepnila k mulcu, mu prigovarjala, mu hotela mirno dopovedati, da smo zmenjeni za eno stvar in konec, pa je samo pojačal volumen. Potem sem pa vstala, rekla, da ga bom čakala pred trgovino, ko se bo umiril, ter mirno odkorakala ven. Zgrožene poglede prodajalk in kupcev še danes včasih vidim v nočnih morah. In tistih 14 minut (ja, 14!!! - ne vem, po kom ima mulc tako trdno voljo) je bilo najdaljših 14 minut v mojem življenju. Vpitje je sicer prenehalo v trenutku, ko sem stopila skozi vrata ven. A trmica mu ni dala, da bi takoj stekel za mano. Prisežem, če bi se vse skupaj vleklo še nekaj minut, bi me panika (aaaaaaa pa kaj se dogaja z njim?) premagala in bi šla jaz ponj in s tem verjetno zgubila ne tako nepomembno bitko. Seveda je kasneje še večkrat poskušal nažicati več, kot smo se zmenili. Izbruhov trme v javnosti pa ni bilo več.

Normalno je, da otroci - čeprav se še kako dobro zavedajo, kje so meje - hodijo po samem robu in te preizkušajo. Odkar se začnejo zavedati sami sebe. In kot starš moraš biti non-stop na preži. Enkrat boš popustil, ker nisi bil dovolj pozoren, ker si bil preutrujen ali se ti ni zdelo vredno posredovati, pa si ga nayebal. Otroci ne pozabljajo.
post je sicer dolg, ampak mi je padlo nekaj v oči...

Otrok se rodi kot nepopisan list papirja....z učenjem vloge v družini in postavitvijo vzornikov (oče, mati)...seveda odvisno tudi od njegovega spola "posnema" obnašanje staršev z opazovanjem odnosa med njimi samimi in obnašanjem roditeljev do okolice.

Če se starš začudi odkod "čudno obnašanje" se mora najprej vprašati pri sebi.

Staro 22.08.2006, 12:54
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

Citat:
Objavil-a spartan

Če se starš začudi odkod "čudno obnašanje" se mora najprej vprašati pri sebi.
s tem se strinjam....otrok ni sam kriv...
Staro 22.08.2006, 13:59
Veteran

Citat:
Objavil-a roxa
s tem se strinjam....otrok ni sam kriv...
otrok ni nikoli kriv za grehe drugih...ampak se zna zgoditi, da jih plačuje....

Značke
normalno

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:48.