Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 17.11.2006, 08:27
SonoLei Uporabnik SonoLei ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce SonoLei
Član od: Oct 2006
Sporočila: 90
Privzeto Re: Splav po novem plačljiv?

Število splavov se je od leta 1982 pa do danes zmanjšalo iz 20000 na 6000. Tko da je ******, da govorijo, da bo to zvečalo rodnost. To, da počas ukinjajo splav, me niti ne preseneča tok (sej je blo za pričakovat v tej vladi), ampak da pa dajo razlog, da bodo s tem zvišal rodnost
Je pa res, da je to najlažje naredit. Težko je spremenit zdajšnji sistem, ki ni najbolj naklonjen mladim parom.
Moti me pa tudi to, da bodo pametnjakoviči spet govoril: "Sama si je kriva, da je zanosila, prej bi mislila..." In tko ta 15-letna punca ne bo mela za splav, tip bo reku "It wasn't me!", fotr jo bo pa nagonu, če bo povedala... Ok, mal pretiravam, sam skušam povedat, da ni prav, da bo omejena ena najosnovnejših pravic.
Staro 17.11.2006, 08:31
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Ker bo splav plačiljiv, naj bi se spodbujalo rejništvo in posvojitve.

Traparija. Ogromno otrok je v rejništvu in mnogi od njih celo življenje, ker naša trapasta zakonodaja omogoča, da so otroci v rejniških družinah, ker se jim pravi starši nočejo odpovedati in jih dati v posvojitev. Zakaj ne bi pristojne institucije uvedle ukrep, ki bil bil po meri otroka in bil dali otrokom, katere starši rodijo in ne vidijo nikoli več, dali možnost posvojitve oz. starše prisiliti, da pristanejo v posvojitev. Nič nimam proti rejniškim družinam, vsaj večini ne, mislim pa, da otrok, ki je posvojen, uživa več čustvene topline, lažje se identificira in konec koncev, ker je to dandanes tako pomembno, uživa tudi več materialnih dobrin. otrok v rejništvu je že zdaj veliko preveč, za posvojitev je pa veliko več prosilcev.
Staro 17.11.2006, 08:38
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Toliko o posvojitvah: niso pogoste, ker tudi niso enostavne. Poznam primere, ko so nesojeni starsi obupali zarad birokracije.
Ok, ok, saj ni nic enostavno - samo mogoce bi bil najenostavnejsi nacin, kako kaj spodbujat, ta, da poenostavis.

Nazadnje uredil Lencka : 17.11.2006 ob 09:14.
Staro 17.11.2006, 09:07
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

No vidiš jo, pametno punco.....ko bi bili še v politiki tako zdrave pameti.
Staro 17.11.2006, 10:20
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a freya
Še en biser, ki nas pelje nazaj proti srednjemu veku. Minister Drobnič je v obupanem krču v trudu za dvig rodnosti rodil predlog, da se ženskam onemogoči ( ne odvzame, bognedaj) ustavna pravica, pravica do splava.
Seveda v korelaciji z ministrom za zdravje, ki uvaja izboljšana kontracepcijska sredstva le proti plačilu.

http://24ur.com/naslovnica/novice/sl...16_3084233.php
:O Sej ne morem verjet! :O

Kam to pelje? Dvig rodnosti? A smo zenske samo stroji za rojevanje? A zdej nas bodo pa tako silili, da bomo imele cim vec otrok?
Sokirana sem zaradi take miselnosti nekoga, ki naj bi deloval v dobro ljudi tj. ministra...
100.000 SIT ali otrok, katerega si ne zelis (iz katerih koli razlgov ze)? Kaksna dilema je to?
Pa sej niso normalni, to je res korak v srednji vek in nazaj k mazacem...
Staro 17.11.2006, 10:39
Hel Uporabnik Hel ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Hel
Član od: Jun 2004
Sporočila: 203

Citat:
Objavil-a SonoLei
Število splavov se je od leta 1982 pa do danes zmanjšalo iz 20000 na 6000. Tko da je ******, da govorijo, da bo to zvečalo rodnost. To, da počas ukinjajo splav, me niti ne preseneča tok (sej je blo za pričakovat v tej vladi), ampak da pa dajo razlog, da bodo s tem zvišal rodnost
Je pa res, da je to najlažje naredit. Težko je spremenit zdajšnji sistem, ki ni najbolj naklonjen mladim parom.
Moti me pa tudi to, da bodo pametnjakoviči spet govoril: "Sama si je kriva, da je zanosila, prej bi mislila..." In tko ta 15-letna punca ne bo mela za splav, tip bo reku "It wasn't me!", fotr jo bo pa nagonu, če bo povedala... Ok, mal pretiravam, sam skušam povedat, da ni prav, da bo omejena ena najosnovnejših pravic.
Niti ne pretiravaš tako zelo. Na žalost.

Nazaj v veseli srednji vek?
Zgleda, da bodo ženske spet morale začeti z malimi ročnimi deli. Pogostost imetja kakšnih pletilk ali kvačk v gospodinjstvu je v zdajšnjih časih vse manjša. Ali kaj bi radi dosegli s tem?!

In kje je statistika oziroma izračun, koliko stane zdravljenje posledic mazaško narejenega splava?

Bruh. Večanje rodnosti my ass. Prav huda sem. Kaj bo naslednje…zažiganje čarovnic?
Staro 17.11.2006, 10:41
yannchy Uporabnik yannchy ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 45

Pravite, da je splav PO NOVEM plačljiv?
A prej pa je bil zastonj? Pripomočki so bili zastonj in doktorji so zastonj delali, ali kaj?
Pa menda ne mislite, da delovni ljudje, ki davke plačujejo v znoju svojega obraza, delajo samo zato, da bodo neodgovornim ljudem, ki ne uporabljajo kontracepcijskih sredstev plačevali še splave. Glede na to, da imamo kondome in tabletke, ne bi rekel, da gremo nazaj v srednji vek, dragi moji! Ne rečem, če gre za posilstvo ali pa je življenje ženske zaradi nosečnosti ogroženo. Takrat moramo biti solidarni.
Sem tudi proti prepovedi splava - naj bo to pravica. Vsaka pravica pa se konča tam, kjer se začnejo pravice drugih - ljudi, ki delajo in plačujejo davke.
Primitivno je misliti, da bo za vse poskrbela država. Vsak naj se briga zase!!!
Največja ironija pa je to, da najbolj gobcajo razni predstavniki NVOjev, ki jih financira proračun in si pri svojih bajnih plačah komot privoščijo splav, ko v deliriju neodgovornosti pozabijo na zaščito. Delavka, ki gara od zore do mraka, je dovolj odgovorna, da poskrbi zase.

Ja pa še to - a niso malo primitivne demagoške izjave o srednjem veku in kurjenju čarovnic, ko pa splav ostaja zagotovljena ustavna pravica - ki je nihče noče izpodbijati?
Spreminja se edina način financiranja. Prej so ga plačali delovni ljudje - zdaj si ga vsak sam!

Citat:
A smo zenske samo stroji za rojevanje?
Ne, niste. Če nočeš zanositi, uporabi zaščito. Če ne uporabiš zaščite in zanosiš, pa si plačaj splav. As simple as that.

Nazadnje uredil Aldebaran : 24.11.2006 ob 09:25.
Staro 17.11.2006, 10:48
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Sej se ti lahko zgodi, da kljub kontracepcijskim sredstvom zanosis...
100% varna je samo vzdrznost.

Kaj pa potem naredis s temi primeri, ko vseeno zanosis, kljub temu?
So ti ljudje neodogvorni al lahko potem seksamo samo se takrat ko si zelimo otroka?

Ne vem, ni tako enostavno, ves... Ni vse v davkih itd...
Vsi placujemo za vse, tako da ne mores gledat tako ozko na to tematiko.
Staro 17.11.2006, 10:49
Hel Uporabnik Hel ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Hel
Član od: Jun 2004
Sporočila: 203

Citat:
Objavil-a yannchy
Pravite, da je splav PO NOVEM plačljiv?
A prej pa je bil zastonj? Pripomočki so bili zastonj in doktorji so zastonj delali, ali kaj?
Pa menda ne mislite, da delovni ljudje, ki davke plačujejo v znoju svojega obraza, delajo samo zato, da bodo neodgovornim ljudem, ki ne uporabljajo kontracepcijskih sredstev plačevali še splave. Glede na to, da imamo kondome in tabletke, ne bi rekel, da gremo nazaj v srednji vek, dragi moji! Ne rečem, če gre za posilstvo ali pa je življenje ženske zaradi nosečnosti ogroženo. Takrat moramo biti solidarni.
Sem tudi proti prepovedi splava - naj bo to pravica. Vsaka pravica pa se konča tam, kjer se začnejo pravice drugih - ljudi, ki delajo in plačujejo davke.
Primitivno je misliti, da bo za vse poskrbela država. Vsak naj se briga zase!!!
Največja ironija pa je to, da najbolj gobcajo razni predstavniki NVOjev, ki jih financira proračun in si pri svojih bajnih plačah komot privoščijo splav, ko v deliriju neodgovornosti pozabijo na zaščito. Delavka, ki gara od zore do mraka, je dovolj odgovorna, da poskrbi zase.
Takoj, ko bodo naprimer neodgovorni posamezniki, ki nimajo dovolj soli v glavi, da bi vedeli, da so droge škodljive, začeli plačevati stroške zdravljenja oz. odvajanja, se pa lahko začnemo pogovarjati o plačevanju splava. Tudi ta denar gre iz žepa nas, davkoplačevalcev. Glede na to, da imamo kar dober program osveščanje mladih že v osnovnih šolah, ne bi rekla, da bi bilo to tako napačno... In predvsem - vsaj z mojega zornega kota - veliko bolj opravičljivo.
Staro 17.11.2006, 10:55
yannchy Uporabnik yannchy ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 45

Hel, se strinjam. Tudi odvisniki od drog, alkohola in cigaret (med slednjimi sem žal tudi jaz), naj sami plačajo za posledice svojega ravnanja.

Nincha, vem da je možno zanositi tudi če uporabljaš kontracepcijo. Ampak zato ni kriva država.
C'est la vie - življenje ni samo f_k, ampak tudi sprejemanje posledic svojih ravnanj na svoja ramena - in ne na ramena družbe.

Značke
novem, plačljiv, splav

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:09.