Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 17.11.2006, 11:59
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669
Privzeto Re: Splav po novem plačljiv?

Citat:
Objavil-a yannchy
Nincha, vem da je možno zanositi tudi če uporabljaš kontracepcijo. Ampak zato ni kriva država.
C'est la vie - življenje ni samo f_k, ampak tudi sprejemanje posledic svojih ravnanj na svoja ramena - in ne na ramena družbe.
Ja, ze res, ampak pri nas je tak socialni model v uporabi, kjer vsi sponzoriramo vse = vzajemnost. Tudi zasvojence, adrenalinske sportnike, debeluhe, itd... In ce se ze gremo soicalno drzavo in se oziramo po ne vem katerih skandinavskih drzavah vedno, potem si tudi pri tako pomembnih stvareh ne bomo gledali v zobe.

Skratka, ZELO slab poskus dviga rodnosti. Se mi zdi, da so zaceli na napacnem koncu...
Staro 17.11.2006, 12:03
Hel Uporabnik Hel ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Hel
Član od: Jun 2004
Sporočila: 203

Citat:
Objavil-a yannchy
Hel, se strinjam. Tudi odvisniki od drog, alkohola in cigaret (med slednjimi sem žal tudi jaz), naj sami plačajo za posledice svojega ravnanja.

Nincha, vem da je možno zanositi tudi če uporabljaš kontracepcijo. Ampak zato ni kriva država.
C'est la vie - življenje ni samo f_k, ampak tudi sprejemanje posledic svojih ravnanj na svoja ramena - in ne na ramena družbe.
[sarkazem]Kaj pa tisti, ki si z nezdravo prehrano povzročajo mašenje žil in srčne zastoje? Pa tisti, ki si zaradi neprimernega oblačenja nakopljejo pljučnico? Pa tisti, ki se neodgovorno izpostavljajo raznim okužbam (beri - hodijo med ljudmi) in fašejo gripo? Saj bi vendar morali vedeti, da bodo zboleli... Kako zelo neodgovorno. [/sarkazem]

Če gremo po tem kopitu, kje postaviti mejo? In zakaj za vraga potem sploh rabimo državo in plačevanje prispevkov in zdravstvo - takšno kot je zdaj?

Ni tako enostavno. In še kar mislim, da je tale ideja en velik bruh.
Staro 17.11.2006, 12:04
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Ce gremo takole naprej (splav - zenska sama kriva, naj placa itd.), potem moramo vse (!!!!) zdravstvene storitve sami placati, ker konec koncev so za vse krivi sami (zivljenski slog, prehrana itd. - se za prehlad je kriv vsak sam, kaj se pa ne zavije v sal).
In potem lahko ukinemo pokojnine (zakaj pa bi placevali tistim, ki vec ne delajo), pa "brezplacno" solstvo (da pol zabusavajo med odmori pa pijejo pa kadijo pa ne koncajo sol) pa podporo brezposelnim (ki so itak lenuhi)...
Naj vsak poskrbi zase? Premisli se enkrat, ce si to res zelis.

Nazadnje uredil Lencka : 17.11.2006 ob 12:16.
Staro 17.11.2006, 12:07
yannchy Uporabnik yannchy ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 45

Oziranje po Skandinaviji je traparija. Ta model še pri njih ne deluje kakor bi moral, čeprav so mnogo odgovornejši od nas.
Pa ne gre samo za rodnost. Rodnosti tako ne bodo dvignili, ker bodo si ženske ta splav pač plačale - število splavov bo ostalo isto, nič skrbet.
Pri zagovornikih takega modela pa me najbolj moti to, da mislijo, da je skupnoskledarstvo in zajedalstvo pod krinko mitske solidarnosti edino primerno in zveličavno, vse ostalo pa je "klerikalno, nazadnjaško in srednjeveško". Pa čeprav nihče noče nikomur vzeti ničesar.

Citat:
Objavil-a Lencka
Sem premislil že večkrat. Moj odgovor je JA.

Država naj skrbi za varnost, pravico pred sodišči in za tiste, ki iz objektivnih razlogov ne zmorejo poskrbeti zase.

Bom pa dal še en primer iz prakse. Letos poleti sem bil s prijatelji na zabavi v neki gostilni v Slovenskih Goricah. Spoznal sem eno punco, nekaj sva spila, beseda je dala besedo, pogled je dal pogled. Šla sva v avto mojega nekdanjega sošolca, ki je bil parkiran ravno dovolj stran od vsega. Sedla sva na zadnji sedež in ko sva bila že naga in tik pred stvarjo, sem segel denarnico in iz nje potegnil kondom, ki sem ga potem tudi uporabil. Njena reakcija ko je videla kondom: "O, pa imaš kondom. Dobro da si se spomnil." Torej se ona očitno ni spomnila! Če bi takrat namesto mene bil nekdo manj odgovoren, bi ta punca lahko zanosila. In veste, da splav ni prijetna izkušnja za žensko.
Saj vem, da sem po mnenju ljudi dolgočasen in nespontan zaradi svoje skrbnosti - ampak nočem, da bi se zgodilo, kar se je zgodilo moji materi, ki me je rodila kot študentka in zato ni mogla doštudirati.

Ampak kaj vam hočem povedati je: SVOBODA = ODGOVORNOST
Za j_bače, pivce, kadilce, debeluhe in vse ostale ljudi. Ker NISMO v srednjem veku.

Nazadnje uredil Aldebaran : 24.11.2006 ob 10:34.
Staro 17.11.2006, 12:53
yannchy Uporabnik yannchy ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 45

Citat:
Objavil-a Lencka

Država naj skrbi za varnost, pravico pred sodišči in za tiste, ki iz objektivnih razlogov ne zmorejo poskrbeti zase.

Bom pa dal še en primer iz prakse. Letos poleti sem bil s prijatelji na zabavi v neki gostilni v Slovenskih Goricah. Spoznal sem eno punco, nekaj sva spila, beseda je dala besedo, pogled je dal pogled. Šla sva v avto mojega nekdanjega sošolca, ki je bil parkiran ravno dovolj stran od vsega. Sedla sva na zadnji sedež in ko sva bila že naga in tik pred stvarjo, sem segel denarnico in iz nje potegnil kondom, ki sem ga potem tudi uporabil. Njena reakcija ko je videla kondom: "O, pa imaš kondom. Dobro da si se spomnil." Torej se ona očitno ni spomnila! Če bi takrat namesto mene bil nekdo manj odgovoren, bi ta punca lahko zanosila. In veste, da splav ni prijetna izkušnja za žensko.
Saj vem, da sem po mnenju ljudi dolgočasen in nespontan zaradi svoje skrbnosti - ampak nočem, da bi se zgodilo, kar se je zgodilo moji materi, ki me je rodila kot študentka in zato ni mogla doštudirati.

Za j_bače, pivce, kadilce, debeluhe in vse ostale ljudi. Ker NISMO v srednjem veku.
Staro 17.11.2006, 13:02
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Citat:
Objavil-a yannchy
Lepo od tebe, ne vem, zakaj bi bilo to dolgocasno.

Pa si pomislil, da ziveti v druzbi pomeni biti odgovoren tudi za druge? In da je dell odgovornosti tudi za druge? Pa ni to bistvo - problem je v tem, da splav predstavljas kot alternativno metodo kontracepcije za neresne punce, torej bi moral biti placljiv.
Prvic, splav NI metoda kontracepcije - saj vem, da verjetno ves, vendar govoris samo o tem vidiku splava - zenska pac ni pomislila na kondom - in drugic, za otroka naredit sta potrebna dva (ker smo zavrnili umetno oploditev samskih zensk).
Verjetno je del tistih, ki se odlocijo za splav, res tistih, ki pac brezglavo seksajo (se zgodi...) in potem recejo "ups, dejmo to ven, se niti ne spomnim, kako je prislo not" (mal zleht), ampak a res mislis, da lahko posplosis na vse?
In se tole: bo tebe, davkoplacevalca, prislo ceneje, ce bo drzava potem placevala prispevke, na primer, socialno ogrozeni druzini, v kateri otroci niso bili rojeni kot zazeleni? Pa da je tudi do nic krivih otrok to res odgovorneje?

Tudi za varnost naj vsak sam poskrbi!

Nazadnje uredil Aldebaran : 24.11.2006 ob 10:36.
Staro 17.11.2006, 13:38
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a yannchy
Pravite, da je splav PO NOVEM plačljiv?
A prej pa je bil zastonj? Pripomočki so bili zastonj in doktorji so zastonj delali, ali kaj?
Pa menda ne mislite, da delovni ljudje, ki davke plačujejo v znoju svojega obraza, delajo samo zato, da bodo neodgovornim ljudem, ki ne uporabljajo kontracepcijskih sredstev plačevali še splave. Glede na to, da imamo kondome in tabletke, ne bi rekel, da gremo nazaj v srednji vek, dragi moji! Ne rečem, če gre za posilstvo ali pa je življenje ženske zaradi nosečnosti ogroženo. Takrat moramo biti solidarni.
Sem tudi proti prepovedi splava - naj bo to pravica. Vsaka pravica pa se konča tam, kjer se začnejo pravice drugih - ljudi, ki delajo in plačujejo davke.
Primitivno je misliti, da bo za vse poskrbela država. Vsak naj se briga zase!!!
Največja ironija pa je to, da najbolj gobcajo razni predstavniki NVOjev, ki jih financira proračun in si pri svojih bajnih plačah komot privoščijo splav, ko v deliriju neodgovornosti pozabijo na zaščito. Delavka, ki gara od zore do mraka, je dovolj odgovorna, da poskrbi zase.
nope, ni še plačljiv, če pa bo predlog sprejet, za kar je veliko možnosti, pa BO plačljiv.

Verjetno že kje prebral, ali pa slišal, de je splavov vedno manj, kar gre na račun dobre osveščenosti mladine in starejših žensk. To pomeni, da splav NI oblika kontracepcije ( kar je pred leti bila, to je znano), ampak so posledice različnih dogodkov, tudi nasilnih dejanj. Nobeno kontracepcijsko sredstvo ni 100% zanesljivo, zato se neplanirana nosečnost lahko zgodi vsaki, še tako dosledni ženski. Ljudje pač radi načrtujemo svojo prihodnost. Če ukinejo to možnost, bo to povzročilo veliko stisk že tako socialno ogroženih in maltretiranih žensk.
Staro 17.11.2006, 18:47
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Citat:
Objavil-a yannchy

Kajpada. In ti si jasnovidn, tko da ves, da ni jemala tabletk, ane.

K si tolk pameten - se si ponestreci zdrobis komolec, k se recimo spotaknes cez 4 stopnice, kt se je zgodilo mojmu kolegu (k ni mel SAMO 2 dni zavarovanja, kar je bla pac njegova krivda), lepo placas 4 do 5 miljonckov... me zanima, kolko ljudi bi potem ostalo invalidov, zarad tega, k si pac niso mogli privoscit zdravljenja. Sicer pa se to ze dogaja - s tistimi, ki si ne morejo privoscit zdravljenja v tujini (recimo zaradi raka, ker ne prenasajo kemoterapije), ker imamo pac tako fajn zdravstvo...
Me zanima, koliko so si bili sami krivi, da so zboleli recimo za levkemijo...

In ja, lahko je bit pameten, ampak kontracepcija tudi kdaj odpove. Moja kolegica je uporabljala tabletke IN kondom hkrati (po pravilih) pa je vseeno zanosila, ko je sam enkrat kondom pocu.

Btw, povecanje rodnosti, my ass... 100k je se vedno fejst manj, kt stane en ornk otroski vozicek... pa smo spet pri slojih, ki ga bodo lah srali po mili volji in tistimi, k bodo lah crknili, ker pac nimajo denarja.

Nazadnje uredil Andreea : 17.11.2006 ob 18:50.
Staro 17.11.2006, 20:45
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

velika večina ljudi meša dva pojma ... z ministri vred ...

eno je splav kot zdravstveni poseg ... torej, če hočem splav, ga moram plačati ... tako kot če hočem večje prsi, bele plombe ali depilacijo z laserjem ...
izi as that ... tu besedičenje zakaj splav ni na mestu ...

drugo pa je reševanje slo natalitete ... tu pa kot ponavadi institucije brcajo v temo ... ker namesto, da bi bremzale požrešnost države, bremzajo pravice ljudi ...
kar pa je že druga zgodba ...
Staro 17.11.2006, 23:11
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Citat:
Objavil-a yannchy
Ne, niste. Če nočeš zanositi, uporabi zaščito. Če ne uporabiš zaščite in zanosiš, pa si plačaj splav. As simple as that.
Še zdaleč ni tako simpl. Problem nastane, ko plačuje tam nekje 51% prebivalstva. Uganeš, katera polovica je to?

Značke
novem, plačljiv, splav

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:32.