Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 17.11.2006, 22:14
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547
Privzeto Re: Splav po novem plačljiv?

Citat:
Objavil-a Hel
Glede na to, da imamo kar dober program osveščanje mladih že v osnovnih šolah, ne bi rekla, da bi bilo to tako napačno... In predvsem - vsaj z mojega zornega kota - veliko bolj opravičljivo.
A da ja? Mi smo imeli 2 šolski uri z medicinsko sestro v OŠ. Toliko o 'kar dobrem programu'. Pa nimam 80 let.
Staro 17.11.2006, 22:25
Veteran

Vse skupaj je dimna zavesa. Prav rada bi videla Evropo, kako bi pogledala ob takem zakonu.

Splav ni nadomestilo za kontracepcijo, se pa zgodi, da je potreben. In da se to ne zgodi, je potrebno ozaveščat mlade in jim nudit potrebno podporo. Najlažje je zganjat totalitarizem in zaračunat napake. Težje je delat na tem, da do napak sploh ne pride, ker to pomeni veliko več pameti, kot jo Drobnič premore. It se pri družbenih deviacijah talanje parkirnih listkov je vele kretenizem in še vedno ne morem verjet, da je človek magister sociologije...
Staro 17.11.2006, 22:43
namgyal Uporabnik namgyal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2004
Sporočila: 951

@ Katrin Programi osveščanja dejansko obstajajo - vsaj za Ljubljano lahko garantiram, ker sem še pred dobrim letom sam bil vodja enega izmed njih (preden sem zamenjal poklic). O njihovi uspešnosti pa sem tudi sam marsikdaj dvomil. In - žal. Moja izkušnja: marsikatero dekle je splav še vedno jemalo kot neke vrste kontracepcijo in zelo težko jih je bilo "prepričati" o nasprotnem.

Ampak, da ne zaidem. Drobnič se natanko v luči teh programov s to potezo kaže kot navaden hinavec. Že v lanskem letu je njegovo ministrstvo temeljito oklestilo vse preventivne programe za mlade, vključno in še predvsem tiste, ki so se nanašali na preventivno delovanje v odnosih in seksu. Letos jih je - kolikor mi sporočajo bivši sodelavci - skoraj v celoti skenslalo.

Že lansko leto seveda ni bilo tako malo denarja, da ne bi nekaj milijonov (se pravi toliko, kot je bila naša standardna cifra za izvedbo programa za celo leto) namenil - SREČANJU DRUŽIN Z VEČ OTROKI NA BLEDU.

Saj ne potrebuje komentarja.
Staro 17.11.2006, 22:51
Veteran

Zelo sem vesela da obstajajo. Ali so obstajali. Ni pa samo stvar v ozaveščanju, velik problem je mladim sploh priti do kondomov.
Staro 18.11.2006, 11:19
mobi-tel Uporabnik mobi-tel ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 126

Citat:
Objavil-a Katrin
A da ja? Mi smo imeli 2 šolski uri z medicinsko sestro v OŠ. Toliko o 'kar dobrem programu'. Pa nimam 80 let.
Etiko in družbo si pa špricala? Nam je učitelj tudi pri biologiji spotoma marsikaj o tem povedal, tudi učitelj pri kakšnem drugem predmetu. Šola v naravi...

Citat:
Objavil-a namgyal
Moja izkušnja: marsikatero dekle je splav še vedno jemalo kot neke vrste kontracepcijo in zelo težko jih je bilo "prepričati" o nasprotnem.
Najbolj prepričljiv razlog proti splavu je ta, da se ti ob vsakem splavu poveča možnost, da ne boš mogla imeti otrok.

Nazadnje uredil Aldebaran : 24.11.2006 ob 09:41.
Staro 18.11.2006, 13:46
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a namgyal
@ Katrin Programi osveščanja dejansko obstajajo - vsaj za Ljubljano lahko garantiram, ker sem še pred dobrim letom sam bil vodja enega izmed njih (preden sem zamenjal poklic). O njihovi uspešnosti pa sem tudi sam marsikdaj dvomil. In - žal. Moja izkušnja: marsikatero dekle je splav še vedno jemalo kot neke vrste kontracepcijo in zelo težko jih je bilo "prepričati" o nasprotnem.Ampak, da ne zaidem. Drobnič se natanko v luči teh programov s to potezo kaže kot navaden hinavec. Že v lanskem letu je njegovo ministrstvo temeljito oklestilo vse preventivne programe za mlade, vključno in še predvsem tiste, ki so se nanašali na preventivno delovanje v odnosih in seksu. Letos jih je - kolikor mi sporočajo bivši sodelavci - skoraj v celoti skenslalo.

Že lansko leto seveda ni bilo tako malo denarja, da ne bi nekaj milijonov (se pravi toliko, kot je bila naša standardna cifra za izvedbo programa za celo leto) namenil - SREČANJU DRUŽIN Z VEČ OTROKI NA BLEDU.

Saj ne potrebuje komentarja.
Glede na to, da če se dekle oz. ženska (največ splavov je tudi glede na opis v Drobničevi strategiji med ženskami starimi od 30 - 34 let, torej med ženskami s svojimi dohodki, tudi že s kakim otrokom) odloči za splav, jo po vsej verjetnosti tudi plačilo teh 80 ali 100 jurjev ne bo prepričalo v nasprotno.......

Kar se pa tiče preventivnih programov pa so po vsej verjetnosti uspešni, če celo Drobnič pravi, da je bilo leta 1982 bilo 19744 dovoljenih splavov, leta 2005 pa je bilo teh 5851.....in dvomim, da je veliko takih primerov, ko so ženske uporabljale splav kot edino sredstvo kontracepcije in so se tega posluževale kakih pet krat v svoji rodni dobi.....včasih pa se lahko "zalomi".......

Bolj kot samo plačilo pa me motita dve stvari......to, da se uporablja uvedba plačila za splav kot sredsvo za povečanje rodnosti, kar rodnosti nikakor ne bo povečalo......gre zgolj za samo sprenevedanje in za to, da bi v zdravstveni blagajni "ostalo" več denarja......moti me pa tudi to, ker bi naj bila plačila oproščena le tista ženska kateri nosečnost ali porod predstavlja nevarnost za lasno zdravje, v primeru, če obstaja nevarnost, da pa ženska rodi prizadetega otroka, mrtvega otroka, pa si bo morala splav plačati.......
Staro 18.11.2006, 14:30
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037

mene moti še tretja stvar ... takole počasno jemanje pravic zna biti nevarno

naslednji minister lahko ugotovi, da bo pa še več otrok, če bo tudi kontracepcija plačljiva - in po možnosti še zlo obdavčena s kakimi "taksami za vzpodbujanje rojevanja"

a smo potem še daleč od prepovedane kontracepcije?
Staro 18.11.2006, 15:36
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Se strinjam, pinky!

Citat:
Objavil-a Katrin
Zelo sem vesela da obstajajo. Ali so obstajali. Ni pa samo stvar v ozaveščanju, velik problem je mladim sploh priti do kondomov.

Em, aja...? Cudno meni ni bil NIKOLI problem - gres v trgovino, petrol, kamorkoli...pa je...
Staro 18.11.2006, 18:35
Veteran

Citat:
Objavil-a mobi-tel
Etiko in družbo si pa špricala? Nam je učitelj tudi pri biologiji spotoma marsikaj o tem povedal, tudi učitelj pri kakšnem drugem predmetu. Šola v naravi...
Si imel pač odlične učitelje. Dobro zate in slabo za tiste, ki jih nismo imeli. Vendar svojega primera ne moreš aplicirat na celotno družbo.
Staro 18.11.2006, 18:38
Veteran

Citat:
Objavil-a Andreea
Em, aja...? Cudno meni ni bil NIKOLI problem - gres v trgovino, petrol, kamorkoli...pa je...
Jaz sem imela cele podvige, da sem prišla do omenjene plastike. Je bilo treba nabrat denar, ki je šel od tistega 'jurja' za vikend za ven, potem pa v lekarno, kjer so vse stare mame poslušale... je bilo lažje kar brez.

Značke
novem, plačljiv, splav

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:15.