Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 18.11.2006, 21:27
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329
Privzeto Re: Splav po novem plačljiv?

eni so imeli pa res kup težav kako priti do kondoma ...

človek nehote pomisli, da so živeli v času moje babice, ko je lekarnar recnije še na dom nosu ... pa je cela ulica vedela, kdo je sifilis fasu ...

so pa že takrat vedeli, da otroci pridejo s seksom ... kljub temu, da niso v šolah imeli spolne vzgoje ...
Staro 18.11.2006, 22:07
unicorn Uporabnik unicorn ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce unicorn
Član od: May 2005
Sporočila: 7.270

Citat:
Objavil-a nattka
eni so imeli pa res kup težav kako priti do kondoma ...

človek nehote pomisli, da so živeli v času moje babice, ko je lekarnar recnije še na dom nosu ... pa je cela ulica vedela, kdo je sifilis fasu ...

so pa že takrat vedeli, da otroci pridejo s seksom ... kljub temu, da niso v šolah imeli spolne vzgoje ...
Če si babico povprašala o načinu nabave zdravil, bi bilo pametno prav tako vprašati še kakšnega člana družine istih let, ki je bil zdravnik, koliko in kakšne so posledice mazaško opravljenih splavov pri ženskah, ki si splava niso mogle privoščiti, anede?
Dwells in Me
Staro 18.11.2006, 22:11
Uporabnik

Citat:
Objavil-a unicorn
Če si babico povprašala o načinu nabave zdravil, bi bilo pametno prav tako vprašati še kakšnega člana družine istih let, ki je bil zdravnik, koliko in kakšne so posledice mazaško opravljenih splavov pri ženskah, ki si splava niso mogle privoščiti, anede?

no no vdahni ljubica ...

gre za to, da nekako ne verjamem da bi današnja 20 letnica težko prišla do kondoma ...
Staro 18.11.2006, 22:14
Veteran

Citat:
Objavil-a nattka
no no vdahni ljubica ...

gre za to, da nekako ne verjamem da bi današnja 20 letnica težko prišla do kondoma ...

kregaj pa s kom drugim prosim ...
Diham, diham, verjemi .

Nobena zaščita nekako ni 100%, vsaj tako govorijo.

Itak, vsako drugačno mnenje je prepiranje, spodbujanje k nestrpnosti in kratkomalo žaljenje. Ja!
Dwells in Me
Staro 18.11.2006, 22:26
Uporabnik

mislim da se nisva razumele ...

ne govorim o 100 % zaščiti, o mazaštvu in podobnem ...

ampak o dejstvu, da danes mladini ni težko priti do kondomov ... in me zgodbice o tetah, ki poslušajo v lekarnah ne prepričajo ...

zadnjega stavka pa ne bom komentirala ... ker je sindrom podforuma slovenija ...

končujem debato ...
Staro 18.11.2006, 22:32
Veteran

Jaz pa govorim o dvojni morali - splav samo za tiste ženske, ki si to lahko privoščijo, pa ne glede na to, kako je do potrebe za splav sploh prišlo.

Nattka, precej časa me ni bilo na forumu, kakšne so razmere na Sloveniji me niti ne zanima. Glede na tehtnost odgovorov pa moj prvi post in tvoj odgovor nanj v premislek. Saj veš, v neki precej dobro znani knjigi piše, da najprej odstrani iver iz svojega očesa, preden odstraniš bruno iz mojega.
Dwells in Me
Staro 18.11.2006, 23:06
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Citat:
Objavil-a nattka
Zmanjšaj številko za 5 let pa je še verjetno premalo. Ni bistvo v tetah, bistvo je v dosegljivosti. Če daš mulariji kondome, seksa z njimi. Če jih ne daš, seksajo brez, ker mislijo da so pojedli vso pamet sveta. Po kmečki logiki, po kateri je preventiva cenejša od kurative, je državna investicija v kondome veliko cenejša od socialne pomoči za enostarševske družine.

Nazadnje uredil Katrin : 18.11.2006 ob 23:10.
Staro 19.11.2006, 11:23
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

In kaj bomo naredil, da bo spravov čim manj?
Staro 19.11.2006, 11:39
vea Uporabnik vea ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce vea
Član od: Dec 2005
Sporočila: 41

a kdo ve, so se kje po evropi splavi placljivi? me zanima kako tam to deluje

ce ne sm naceloma proti.
Staro 19.11.2006, 12:25
namgyal Uporabnik namgyal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2004
Sporočila: 951

@ Katrin - državna investicija... you wish!

Prvo leto smo na ZZV (in še kam) naslovili prošnjo za donacijo kondomov. Smo jih dobili 200 (izračunana številka uporabnikov v delavnicah je bila skoraj 2000, btw.); drugo leto so nas skenslali, češ da vsi samo nekaj hočemo, no pa smo jih 400 dobili vsaj od Kemofarmacije. Očitno se profitabilnim ustanovam donacija bolj splača.

Ma kake državne investicije neki.

Je pa tako: v bistvu na ravni "teorije" mularija ve dosti in še več. Problem je vedno bil ta, da v praksi ne pride do njih to, da je bolje paziti. Sicer pa: kadar sem delal direktno z njimi, se mi je zdelo, da je bil - vsaj kar se deklet tiče - še najboljši argument ta, da bodo morda zaradi manj strahu potem bolj uživale. Kar pa se fantov tiče: ti so bili itak "lost case".

Značke
novem, plačljiv, splav

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:19.