Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 19.11.2006, 13:57
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547
Privzeto Re: Splav po novem plačljiv?

Kakšen je bil pa 'background' mularije?
Staro 19.11.2006, 15:53
porota3 Uporabnik porota3 ni prijavljen
Banned
Član od: Jan 2006
Sporočila: 40

Citat:
Objavil-a freya
Še en biser, ki nas pelje nazaj proti srednjemu veku. Minister Drobnič je v obupanem krču v trudu za dvig rodnosti rodil predlog, da se ženskam onemogoči ( ne odvzame, bognedaj) ustavna pravica, pravica do splava.
Seveda v korelaciji z ministrom za zdravje, ki uvaja izboljšana kontracepcijska sredstva le proti plačilu.

http://24ur.com/naslovnica/novice/sl...16_3084233.php
To pa zato, da ti bo spremenil odnos do splava. In da to ni le prdec, ki ga delaš vsak dan. Nekateri propagirajo, da je splav, ko bi muho ubil ali še man. Potrata ga propagira, kot povečanje možnosti kontracepcije

Nazadnje uredil porota3 : 19.11.2006 ob 15:56.
Staro 19.11.2006, 16:04
Veteran

Lahko navedeš kakšne dokaze te 'propagande'?
Staro 19.11.2006, 18:09
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a porota3
To pa zato, da ti bo spremenil odnos do splava. In da to ni le prdec, ki ga delaš vsak dan. Nekateri propagirajo, da je splav, ko bi muho ubil ali še man. Potrata ga propagira, kot povečanje možnosti kontracepcije
Verjemi, da se zenske tega se presneto dobro zavedamo!
Ce si mislis prej, da je splav cisto enostavna zadeva, te pa zagotovo psihcno takoj po tem stisne, ko se zaves, kaj se je zgodilo. Vsekakor - dalec od prdca! In kot kazejo statistike, je najvec splavov narejenih pri 30letnicah, to pa niso vec neke smrklje, se ti ne zdi... ? In da se ze malo bolj zavedajo?
Staro 19.11.2006, 18:16
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Katrin
Zmanjšaj številko za 5 let pa je še verjetno premalo. Ni bistvo v tetah, bistvo je v dosegljivosti. Če daš mulariji kondome, seksa z njimi. Če jih ne daš, seksajo brez, ker mislijo da so pojedli vso pamet sveta. Po kmečki logiki, po kateri je preventiva cenejša od kurative, je državna investicija v kondome veliko cenejša od socialne pomoči za enostarševske družine.
Danes imas pa kondome res ze cisto povsod...

V trgovini, v kioskih, v straniscih diskotek in lokalov, na bencinski, v lekarni ...
Da so dragi in nedosegljivi je cist nesmisel, lahko jih dobis kjerkoli in kadarkoli, ce ti je pa tistga jurja prevec dat, potem pa res ne vem
In recimo raziskave kazejo, da je velika vecina mladih prvic seksala s kondomom...

Aja, pa se nekaj se mi zdi bedno - da naj bi bila zacita vedno samo stvar zensk.
Ja, zakaj ze ... Kaj pa ce bi recimo tut kasni frajerji nehal bit mal manj obcutljivi in bi se tolk "ponizali" da bi sli s kondomom, ne pa da na punce pritiskajo, da je brez "ful dobr in boljs", pol pa te boge reve, da bi fante zadrzale, vse mogoce neumnosti pocnejo in tvegajo... Tut take fante je treba mal za usesa
Staro 19.11.2006, 19:30
kvaka Uporabnik kvaka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kvaka
Član od: Jan 2003
Naslov: somewhere over the network
Sporočila: 3.712

A ste poslušali danes pri dnevniku Drobniča. Če skrajšam, splav bo plačljiv, ker sicer imamo v ustavo svobodo odločanja o rojstvu otrok, imamo pa tudi nedotakljivost človeškega življenja in zato se jim ne zdi prav...
Spet se bojo razvnele debate, ali je spermij že tudi človeško življenje...
Staro 19.11.2006, 19:33
namgyal Uporabnik namgyal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2004
Sporočila: 951

@ Katrin: background mularije? ne vem, kaj misliš. OŠ, 7 + 8 razred, Ljubljana, večinoma mestno prebivalstvo, dve izjemi bolj proti vaškemu. če si to mislila. Razlike v informiranosti niti ni; edino pri "mestnih" je bila vidna večja tendenca k eksperimentiranju.

@ Nincha: zadnja narejena raziskava kaže, da je s kondomom prvič seksal procent mladih, ki ga jaz niti pod razno ne bi označil za večino. Žal se ne spomnim natančnega procenta, ampak ni toliko spodbuden, kot bi lahko bil. Je pa res, da velik procent drugikrat in vse ostale krati že seksa s kondomom.
Staro 19.11.2006, 19:53
Uporabnik

Citat:
Objavil-a namgyal
@ Nincha: zadnja narejena raziskava kaže, da je s kondomom prvič seksal procent mladih, ki ga jaz niti pod razno ne bi označil za večino. Žal se ne spomnim natančnega procenta, ampak ni toliko spodbuden, kot bi lahko bil. Je pa res, da velik procent drugikrat in vse ostale krati že seksa s kondomom.
Sem sla iskat to raziskavo, pa je nisem nasla. Bom se iskala...
Sem pa nasla eno na Durexovi strani, in za Nemcijo (l.2006) so recimo rezultati taki:

- 30% Nemcev je imelo spolni odnos s partnerjev, katerega (spolne) preteklosti ne pozna
- 25% Nemcev med 21-25 leti je imelo nezasciten spolni odnos
- prvi seks punce --> 15,5 leta fantje --> 16,4

Torej, 70% in 75% sta se vedno vecina v teh primerih, ne?
Se pa strinjam, da bi lahko bilo se veliko boljse.

vir: www.durex.com
Staro 19.11.2006, 22:19
namgyal Uporabnik namgyal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2004
Sporočila: 951

@ Nincha

jaz sem sicer na netu našel tole:
http://med.over.net/za_bolnike/otros...s_tveganja.htm

ampak mislim, da ti podatki bazirajo še na starejši raziskavi. Ena je bila namreč delana cca. 1996, druga pa lani. Stanje se je vmes spremenilo. Starost prvega spolnega odnosa se je za cca. 1 leto znižala, vendar se je nekoliko povišala tudi ozaveščenost glede kontracepcije. Tako da ni tolikšnega problema.
Staro 19.11.2006, 23:01
Veteran

Citat:
Objavil-a Nincha II.
Danes imas pa kondome res ze cisto povsod...

V trgovini, v kioskih, v straniscih diskotek in lokalov, na bencinski, v lekarni ...
Da so dragi in nedosegljivi je cist nesmisel, lahko jih dobis kjerkoli in kadarkoli, ce ti je pa tistga jurja prevec dat, potem pa res ne vem
To sedaj sicer nima nobenega smisla, ampak jaz sem dobila jurja za žur na teden in poleg nisem dobila jurja še za kondome. Sem pa pripravljena sprejeti dejstvo, da izhajaš ti iz malo bolj premožnega okolja.

Značke
novem, plačljiv, splav

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:31.