Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Prikaži rezultate anket: Kadite, ste kdaj ali sploh niste nikoli?
Kadim, sem ponosen na to in ne mislim nehati 20 27,78%
Kadim, a se že dolgo trudim nehati 4 5,56%
Kadim, pa bom v kratkem spet nehal 3 4,17%
Sem prenehal kaditi 14 19,44%
Nikoli nisem kadil 31 43,06%
Glasovalci: 72. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 08.01.2007, 21:30
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669
Privzeto Re: Kadilski zakon

Citat:
Objavil-a massive
ne bom ntolceval na dolgo. povem le, da mene gostilne po sprejetju tega zakona ne vidjo več. se boste tam lahko v miru, kot radi poudarite, sok pijoči, doslej tako zelo ogroženi nekadilčki. pa na zdravje, čistuni. pa preden se razpočte, vem, da z analogijo sok-nekadilec pretiravam. marš v slaščičarne.
A mi lahko poves, zakaj bi nekadilci morali prenasat razvado kadilcev?
En sam dober razlog mi povej, prosim.
In ne, "ker je blo ze do zdej tko", ne steje.

Zakaj imate vi pravico do kajenja, mi pa ne do nezakajenega prostora?
Ne vidim na tem cisto nic "cistunskega".

Mars ven na cik. :D
Staro 08.01.2007, 21:49
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Nincha, nezakajenih prostorov je dovolj. Ampak ne, ti bi raje šla (po meni nerazumljivi logiki) v zakajen prostor. Le zakaj? Verjemi mi, da potem, ko boste iz zakajenih prostorov izgnali vse kadilce, da bodo ti prostori nenadoma postali nezanimivi tudi za nas / vas nekadilce, Poskusi razumeti, da ljudje hodijo v "luknje" zaradi uživaštva, nekadilci pa niso uživači amapk čistuni in nergači. Tam, kjer je bila nekoč živahna luknja, bodo prišli militantni nekadilci na en sok ali 1 dcl Radenske, potem pa bodo žez 10 minut odšli domov. Zanimivo družabno dogajanje bo zamrlo ali pa se bo s kadilci pač preselilo kam drugam. Nobena prohibicija namreč še ni uspela. Zakaj pa nekadilci ne greste v muzeje in podobne hrame umetnosti in kulture? Tam še nikogar nisem videl kaditi. Morda pa ravno zato, ker se ne da pritoževati zoper kadilce.

Nazadnje uredil Jelengar : 08.01.2007 ob 21:53.
Staro 08.01.2007, 21:51
ervin34 Uporabnik ervin34 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce ervin34
Član od: Mar 2006
Naslov: Sežana
Sporočila: 297

Staro 08.01.2007, 22:01
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

O ***o vas, kk zblojena logika.

Nekadilci niso uživači. LOLOLOLOLOL

Jelengar, žal kažeš, da ti slovenski lokali niso preveč domači. Kafičev, pubov ipd. v Sloveniji praktično ni, ki bi bili nezakajeni. Če pa že imajo prostor za nekadilce(kar res predpisuje trenutna zakonodaja), pa ta ni fizično ločen od kadilskega ali pa je recimo(ta mi je najboljša) en štuk višje(brez fizičnih pregrad). Ker vemo, da dim potone na dno.:D Redki imajo to prav urejeno. Recimo 31.12.06 sma s punco v trebnjem šla na kosilo v motel(tam zraven bencinske ob glavni cesti). Prvi lokal v Sloveniji, kjer sem naletel na to, da so za kadilce bile namenjene le 3 mize, za nekadilce pa 10+.

Pa mi lepo Jelengar(dejmo čist konkretno za primer Ljubljano), naštej lokale v Stari Ljubljani in bližnji okolici, kjer je tako urejeno, kot ti trdiš. Js lahka trdim, da vem za 10 lokalov(ne gostiln, restavracij itd.....govorim za kafiče, pube ipd.), ki so obenem najbolj "in", kjer ni tako urejeno. Seveda me kot kadilca to ne moti preveč, ker se lahko razdajam svoji navadi. Me pa moti(tako kot med drugim nekdailce), da dam gor sveže cunje, skočim za 5 minut v en tak lokal, pa pridem vn v cotah, primernih za pranje.

Torej...Res bi rad slišal en konreten argument proti uvedbi takšnega zakona!!! Lepo prosim. Ne nabijat z razlogi, kk bo obisk lokalov padel. To ni argument. Vsaj nima enake teže kot jo ima nasprotni argument, ki je povezan s splošnim zdravjem ljudi.

Ajde, da vas vidim. Pa če nis bral vsega. Js sm kadilc že od 15. leta, torej 8 let. Skadim škatlo na dan, če ga pijemo, tud 2.
Staro 08.01.2007, 22:05
aglocoslovenija Uporabnik aglocoslovenija ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2007
Sporočila: 2

Ne predstavljam si kavice brez cigareta, če bodo prepovedali kajenje v lokalih
Staro 08.01.2007, 22:06
ervin34 Uporabnik ervin34 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce ervin34
Član od: Mar 2006
Naslov: Sežana
Sporočila: 297

tudi jst ne
Staro 08.01.2007, 22:07
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

V zakajene lokale pa nekadilci hodijo, ker je kadilcev med mladimi ogromno in se praktično zmeraj takšne družbe odločijo za lokale ali dele lokalov, ki so namenjeni kajenju.

Kajenje v lokalih je pač bariera med kadilci in nekadilci, kar se tiče druženja.

Js tud ne vem, kk bojo kavice zgledae. Bol bogo.

Sam to ni argument proti zakonu.
Staro 08.01.2007, 22:07
mertseger Uporabnik mertseger ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mertseger
Član od: Apr 2006
Naslov: LJ City
Sporočila: 241

Ne se trudit z desetimi lokali naštej tri take kjer je urejeno tako kot mora biti
Staro 08.01.2007, 22:09
onri Uporabnik onri ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2007
Sporočila: 8

Tak ko se mi pa ta zakon dopade.... Ja komi čakam, da bom lahko pil v gostilni in pri tem ne bom smrdel in bom lahko videl več kot dva metra od sebe. Pa drugi dan po fešti v kaki gostilni mi ne bo problem prit iz kopalnice nazaj v sobo, ker soba ne bo smrdela, kokr da bi bil še vedno v gostilni!!! Ja prou kul bo to, sam upam, da bo vse skupi res zaživelo.
Aja ke pa piše, da ga nekadilci ne znamo feštat??? Ma js še v življenju nism prižgal čika in hodim že od osnovne šole na fešte, pa sem zdej že v poznih štud. letih. Pa vedno sm ga dobro zafeštu. mislim, da so tisti časi minili, ko si mogu met čik u gobc, da si bil faca in da si se lahko normalno družu z ostalimi. Sicer pa mislim, da je čedalje več nekadilcev in da bo to samo še špodbudilo k temu, da bo folk manj kadil.
Sicer se pa trenutno nahajam v Berlinu, kjer je dovoljeno vsepovsod kaditi (pa tudi če ni, folk kadi kjer se jim sprdne) in je prou bedn. Kokr da sm prišu v državo, ki je nekaj let za nami. No samo da ne kadijo v predavalnicah, ker pol bi se mi pa res zamerlo vse skupi.
Živela Slovenija brez zakajenih gostiln!!!!
Staro 08.01.2007, 22:11
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a Jelengar
Nincha, nezakajenih prostorov je dovolj. Ampak ne, ti bi raje šla (po meni nerazumljivi logiki) v zakajen prostor. Le zakaj? Verjemi mi, da potem, ko boste iz zakajenih prostorov izgnali vse kadilce, da bodo ti prostori nenadoma postali nezanimivi tudi za nas / vas nekadilce, Poskusi razumeti, da ljudje hodijo v "luknje" zaradi uživaštva, nekadilci pa niso uživači amapk čistuni in nergači. Tam, kjer je bila nekoč živahna luknja, bodo prišli militantni nekadilci na en sok ali 1 dcl Radenske, potem pa bodo žez 10 minut odšli domov. Zanimivo družabno dogajanje bo zamrlo ali pa se bo s kadilci pač preselilo kam drugam. Nobena prohibicija namreč še ni uspela. Zakaj pa nekadilci ne greste v muzeje in podobne hrame umetnosti in kulture? Tam še nikogar nisem videl kaditi. Morda pa ravno zato, ker se ne da pritoževati zoper kadilce.
Kje so te prostori?
Da jih ne bi sel slucajno stet na prste rok ...

NE, nocem it v zakajen prostor, ravno zato podpiram ta zakon. Zakaj moram jaz z lupo iskat te nezakajene prostore?
Zakaj bi prostor nekadilcev postal nezanimiv? Ne vidim razlogov. A je kajenje samo po sebi zanimivo, al kako?
Teh "argumentov" ne razumem. Al domnevas, da prijatli, ki kadijo, z mano ne bodo sli vec na pijaco, samo zato, ker ne smejo not kadit? No ja, you´re wrong. Pa mislm, da lahko govorim v imenu nekadilcev v tem primeru.

Pa daj ti, Jelengar, poskusi razumet, da nismo nekadilci cistuni in nergaci po defaultu. Daj, poskusi se za 5 minut postavit v nase cevlje. Res, neverjetno, kako nekateri ne zmorete pogledat cez prag lastnih uzitkov, ki morda druge motijo. Razloge zakaj, smo ze nasteli....

Zakaj me posiljas v opero in muzej, ce hocem it v lokal na kavo in klepet s prjatli?
Imam ravno tako pravico, kot ti. In glede na to, da imas TI razvado, je meni ni treba trpeti.
Se vedno mi ni nihce odgovoril, zakaj naj bi nekadilci, ki nikogar ne ogrozamo, morali sprejeti razvado kadilcev?

Drugace pa, Nejc, se enkrat thumbs up za tvoj predzadnji post.

Značke
protikadilski, zakon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 20:50
Umik obveznega cepljenja proti hepatitisu-B ? platane Zdravje 74 16.03.2007 10:53
Sankcije proti Iranu sati Svet 120 20.01.2007 10:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:17.