Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Prikaži rezultate anket: Kadite, ste kdaj ali sploh niste nikoli?
Kadim, sem ponosen na to in ne mislim nehati 20 27,78%
Kadim, a se že dolgo trudim nehati 4 5,56%
Kadim, pa bom v kratkem spet nehal 3 4,17%
Sem prenehal kaditi 14 19,44%
Nikoli nisem kadil 31 43,06%
Glasovalci: 72. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 09.01.2007, 00:37
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213
Privzeto Re: Kadilski zakon

Citat:
Objavil-a ata
Da si ne boš kaj naredil:
prostor kjer se kadi - kadilnica,
prostor kjer se pije - pivnica,
prostor kjer se je - jedilnica,
prostor kjer se kadi, pije in je - gostilna
vagoni za kadilce in nekadilce, od pamtiveka, brez mijavkanja.
namen je jasen. Umetno stigmatizirati kadilce, že tako smo depriviligirani.
Brez sprenevedanja. Prepoved alkohola in tobaka.
Ne pijem, pijanci tud smrdijo in sejejo psihoze...sovražim psihoze in psihotike...škodijo družbi..
Nadaljujemo v tej smeri, škodljivcev in smrdljivcev za počistit nam ne bo zmanjkalo...postanimo čisti..
Ko ne bo več davka od cigaret in alkohola, bo DDV poskočil za 20%.
To pa ne, a ne?
Staro 09.01.2007, 00:48
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Nincha II.
Kje so te prostori?
Da jih ne bi sel slucajno stet na prste rok ...

NE, nocem it v zakajen prostor, ravno zato podpiram ta zakon. Zakaj moram jaz z lupo iskat te nezakajene prostore?
Zakaj bi prostor nekadilcev postal nezanimiv? Ne vidim razlogov. A je kajenje samo po sebi zanimivo, al kako?
Teh "argumentov" ne razumem. Al domnevas, da prijatli, ki kadijo, z mano ne bodo sli vec na pijaco, samo zato, ker ne smejo not kadit? No ja, you´re wrong. Pa mislm, da lahko govorim v imenu nekadilcev v tem primeru.

Pa daj ti, Jelengar, poskusi razumet, da nismo nekadilci cistuni in nergaci po defaultu. Daj, poskusi se za 5 minut postavit v nase cevlje. Res, neverjetno, kako nekateri ne zmorete pogledat cez prag lastnih uzitkov, ki morda druge motijo. Razloge zakaj, smo ze nasteli....

Zakaj me posiljas v opero in muzej, ce hocem it v lokal na kavo in klepet s prjatli?
Imam ravno tako pravico, kot ti. In glede na to, da imas TI razvado, je meni ni treba trpeti.
Se vedno mi ni nihce odgovoril, zakaj naj bi nekadilci, ki nikogar ne ogrozamo, morali sprejeti razvado kadilcev?

Drugace pa, Nejc, se enkrat thumbs up za tvoj predzadnji post.
Jaz ne pijem.
Zahtevam, da se pivce in alkohol našiba iz oštarij, motijo me....
Pijan za volanom-dosmrten odvzem vozniške.
Pijan na pločniku-leto dela v kamnolomu.
Pijan udaril otroka, žensko-tri leta v kamnolomu.Pijan povzročil nesrećo-30 let.
Alkohol naredi dosti več škode družbi kot kajenje. Čas je, da ga sklestimo v nulo.
Jaz se zabavam brez alka. Kdor se ne, ga je po protikadilski logiki lahko dosti bolj sram kot, če bi bil kadilec.
Kofetarji so živčni in agresivni. Skrajni čas, da jim stopimo na prste...Kava smrdi, metin čaj pa diši.. .
Staro 09.01.2007, 00:51
Uporabnik

Citat:
Objavil-a onri
Tak ko se mi pa ta zakon dopade.... Ja komi čakam, da bom lahko pil v gostilni in pri tem ne bom smrdel in bom lahko videl več kot dva metra od sebe. Pa drugi dan po fešti v kaki gostilni mi ne bo problem prit iz kopalnice nazaj v sobo, ker soba ne bo smrdela, kokr da bi bil še vedno v gostilni!!! Ja prou kul bo to, sam upam, da bo vse skupi res zaživelo.
Aja ke pa piše, da ga nekadilci ne znamo feštat??? Ma js še v življenju nism prižgal čika in hodim že od osnovne šole na fešte, pa sem zdej že v poznih štud. letih. Pa vedno sm ga dobro zafeštu. mislim, da so tisti časi minili, ko si mogu met čik u gobc, da si bil faca in da si se lahko normalno družu z ostalimi. Sicer pa mislim, da je čedalje več nekadilcev in da bo to samo še špodbudilo k temu, da bo folk manj kadil.
Sicer se pa trenutno nahajam v Berlinu, kjer je dovoljeno vsepovsod kaditi (pa tudi če ni, folk kadi kjer se jim sprdne) in je prou bedn. Kokr da sm prišu v državo, ki je nekaj let za nami. No samo da ne kadijo v predavalnicah, ker pol bi se mi pa res zamerlo vse skupi.
Živela Slovenija brez zakajenih gostiln!!!!
Žalostne besede alkoholika. Ne boste več dolgo uničevali družbe, metin čaj je zakon!
Staro 09.01.2007, 07:31
paradox Uporabnik paradox ni prijavljen
*One & Only*
Prikazne slike uporabnika/ce paradox
Član od: Jul 2003
Sporočila: 11.135

...btw, v Bombay-u, Indiji je samo vsakodnevno vdihavanje zraka enakovredno kajenju 2,5 skatle cigaret na dan...
Staro 09.01.2007, 08:01
3nity Uporabnik 3nity ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce 3nity
Član od: Nov 2001
Naslov: Sm se nehala iskat, ker je itak BV
Sporočila: 21.664

Citat:
Objavil-a lady_lucifer
ne bo drzalo recimo kaka dva mesca nazaj, ko sm se vozila z biciklom, je ena debela zenska hodila sredi kolesarske steze. nism mogla ne levo ne desno prek nje, ker je zasedala vecino prostora. pozvonim, ona nic. potem vidim zarek upanja, ker se je umaknila malenkost bolj na levo, da sm jst le s tezavo nekak prisla mimo nje. zamisli si, da bi se zenska premaknila...stoposto bi zletela nekam:D:D

uglavnem, sm pa hotla sam to povedat, da je eden izmed argumentov, ki jih navajajo, ta, da bo z zmanjsenjem kajenja tud manj obremenjena zdravstvena blagajna. po tej logiki bi blo treba eliminirat tud debele. :D:D
sory, ampak debeli ljudje še zmeraj manj ogrožajo okolico, kot pa pijani ljudje.
The kind that makes devils cry
Staro 09.01.2007, 08:03
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

... jah stvar bo zgledala približno takole: prišli bomo v lokal, se vsedli za mizo in naročili pijačo/hrano/karkoli... medtem, ko se bo kelnar/ca ubadal/a z našim naročilom bomo lepo stopili ven in enga scinli...potem se bomo vrnili nazaj v miru spili /pojedli in šli vsak po svoje...
... se bomo pač malo več sprehajali ...
... Zakon pa podpiram, in mene osebno ne moti... posledično bom pač nehal piti kavo in raje prešaltal na čaj...
... pa tudi kakšno pivo manj se bo spilo, kar pa je v končni fazi čist okej...
... najbolj mi je pa všeč, da bojo dvignili mejo za nakup cigaret na 18.let... TO bi morali storiti že na samem začetku.

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 09.01.2007, 08:06
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

strinjam aldebaran

mi smo že itaq zraven službe našli en luškan mali lokalček, kjer je v separeju prepovedano kajenje, je pa naš naj plac ... naročiš, greš ven na en čikec, prideš nazaj ... jest tud doma ne kadim notr, tako da ...

pametni gostinci bodo zunaj naštimali pepelnike
Staro 09.01.2007, 08:49
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460

Citat:
Objavil-a massive
ne bom ntolceval na dolgo. povem le, da mene gostilne po sprejetju tega zakona ne vidjo več. se boste tam lahko v miru, kot radi poudarite, sok pijoči, doslej tako zelo ogroženi nekadilčki. pa na zdravje, čistuni. pa preden se razpočte, vem, da z analogijo sok-nekadilec pretiravam. marš v slaščičarne.
to pa je lep primer "strpnosti in razumevanja drugih". pa tvoji komentarji medved pu

sicer pa jaz res ne vidim problemov za kadilce. še vedno bodo lahko kadili v kadilnicah ali zunaj. ta zakon ne prepoveduje kajenja na splošno ampak ga samo omejuje in to na način, da bo večina ljudi, ki so nekadilci lahko v miru pojedla ali popila.

je pa res zanimivo kako imamo razumevajoče in strpne kadilce in tiste, ki se sploh ne ozirajo na druge.
vsa čast tistim prvim!
Staro 09.01.2007, 08:54
Gofljač

če mi pa en kretenček zateži zarad kajenja na placu, kjer bo kajenje dovoljeno, pa jih dobi po nekadilskem smrčku z desnico :D
Staro 09.01.2007, 08:56
Gofljač

Na ministrstvu za zdravje na Štefanovi 5 bo danes ob 13. uri v veliki sejni sobi novinarska konferenca, na kateri bodo spregovorili o predlogu sprememb zakona o omejevanju uporabe tobačnih izdelkov, ki je bil 3. januarja poslan v javno razpravo, so sporočili z ministrstva.

Značke
protikadilski, zakon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 21:50
Umik obveznega cepljenja proti hepatitisu-B ? platane Zdravje 74 16.03.2007 11:53
Sankcije proti Iranu sati Svet 120 20.01.2007 11:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:33.