Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Prikaži rezultate anket: Kadite, ste kdaj ali sploh niste nikoli?
Kadim, sem ponosen na to in ne mislim nehati 20 27,78%
Kadim, a se že dolgo trudim nehati 4 5,56%
Kadim, pa bom v kratkem spet nehal 3 4,17%
Sem prenehal kaditi 14 19,44%
Nikoli nisem kadil 31 43,06%
Glasovalci: 72. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 09.01.2007, 09:21
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329
Privzeto Re: Kadilski zakon

nejc, pozdravljam tvoje zdravo razmišljanje in čestitam, ker ohranjaš nivo komunikacije ...
kljub tistim, ki svoje neodobravanje povejo z žaljivkami tipa cepec, bizgec, ***** ...
s tem pravzrav povedo veliko o sebi in nobeno ponarejeno svetovljanstvo jim pri tem ne pomaga ...

enako je s kadilci, ki mislijo da bo propadla država in oštarije , če ne bo kadilcev notri ... japajade ... ceno bodo dvignili pa je ...
Staro 09.01.2007, 09:22
mertseger Uporabnik mertseger ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mertseger
Član od: Apr 2006
Naslov: LJ City
Sporočila: 241

Kar se tiče denarja od cigaret so tudi že v sloveniji naredili študije tudi na televiziji je bilo da je to na dolgi rok samo izguba ker gre za zdravljenje več kot pa imajo od tega dobička..... ***at ga
Staro 09.01.2007, 09:33
kaptive Uporabnik kaptive ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2006
Sporočila: 5

kaditi ali ne kaditi
vprasanje je sedaj...
da kajenje ni zdravo
to ve ze vsak papagaj.
se druga stvar poraja,
v drugem grmu zaj'c tici.
Mar ti lahko prepoves mi kaj,
v demokraciji?

Ah, da, seveda,
saj za to so ustaljene poti.
volitve, javne debate,
pa tud kdaj referendumi.
Preprican sem ,seveda ,
da do vsega tega je prislo.
da povsod v procesu,
vse cisto je bilo.
kajenje v javnini,
postaja zatrto,
kakor pitje v tujini.
cez luzo svobodno

hiba prohiba,
ni volja ljudi.
le par njih si roke mane,
vse druge nas boli.
ce hoces,
al noces
clovk vec ne zdrzi.
prej al slej,
se vej'ca zlomi

( kajenje = odvisnost; potrebno jo je obravnavati z medicinske strani in ne politicne.
Potrebno je upostevati pravice vseh ljudi , ter seveda je protiustavno rasno, versko ali kako drugacno razlikovanje. S tem v mislih je treba tudi ravnati pri splosnih dolocilih)

( PS. pa s kelnerco zgori mava navado en lXXI::::::::::::# ~ ~ & c\_/ spit med pavzo...
No, se bova pac stiskala v booth(y) room-u
Staro 09.01.2007, 09:35
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Citat:
Objavil-a nejc
Ene zadeve nekateri nočete spregledati. Če si narkoman in si injiciraš recimo heroin, s tem v zdravstvenem smislu škoduješ le sebi. Če si alkoholik in spiješ liter žganja na dan, s tem v zdravstvenem smislu škoduješ le sebi. Če vdihavaš lepila, s tem v zdravstvenem smislu škoduješ le sebi. Če vlečeš črtice, s tem v zdravstvenem smislu škoduješ le sebi. Vse to velja za javne zaprte prostore. Če pa si kadilec, s tem v zdravstvenem smislu škoduješ sebi in okolici. Ni to nek rocket science.
Nejc, vljudno te vabim, da nehaš škodovati sebi in okolici. Če ti ne bi kadil (in posledično ne bi bilo kadilcev), potem tudi ne bi bilo treba prepovedi, ki jo tako zagovarjaš. Ali še ne sprevidiš, da si v nasprotju s samim seboj ter logiko, ki jo zagovarjaš ? V bistvu delaš salto mortale in pri tem ostajaš živ (čeprav kadiš kot Turk).

Poglej, jaz tega zakona itak ne potrebujem, ker ne kadim. Pred kadilci se tudi ne čutim ogroženega. Vedno znam najti gostilno, kjer je prostor za nekadilce. Motijo me edino situacije, kjer te izbire zares nimam. To pa so v mojem primeru samo koncertna prizorišča, kjer je nemogoče publiko ločiti na kadilce in nekadilce. Kaj več pa mi prosim ne podtikaj.
Staro 09.01.2007, 09:50
Banned

Citat:
Objavil-a nattka
nejc, pozdravljam tvoje zdravo razmišljanje in čestitam, ker ohranjaš nivo komunikacije ... .
Zdravo razmišljanje v zdravem kadilskem telesu. Nejc, tudi jaz se pridružujem čestitkam in pozdravom.
Staro 09.01.2007, 09:51
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Ne delam nobenega salto mortale. Četudi sem kadilec in se doslej nisem prenehal predajat tej razvadi, to še ne pomeni, da se ne zavedam posledic le-te in vpliva na okolico. Poleg tega si kajenja nisem izmislil jaz, ampak je to že dolgo prisotno. Norme se pa spreminjajo. Če je včasih bilo sprejemljivo kadit vsepovsod, sedaj ni več.

Če si nekadilec, zakaj potem trdiš, da nekadilci ne znajo uživati? Torej znamo uživat samo tisti, ki se predajamo navadam, ki vodijo v odvisnost?

Žal je pa tako, da v Sloveniji niso samo koncertna prizorišča, ki bi bila izpostavljena pretiranemu dimu, ampak velika večina kafičev, pubov itd. od jutra do večera. Res ne vem, koliko si točno star in koliko posledično zahajaš po kafičih, pubih itd. ampak glede na tvoje izkušnje, bi rekel, da ne tako pogosto. Pa brez zamere. Sam sem vsak dan, tudi večkrat, kje na kavi, pravtako večkrat grem zvečer ven. Moje izkušnje so drugačne od tvojih.

Js osebno v tem zakonu vidim več dobrega kot slabega in ga za to podpiram.

Zarad tega zakona velika večina kadilcev ne bo prenehala kaditi, bodo pa za to manj izpostavljeni nekadilci. Vprašanje je res, kolikšen vpliv bo to imelo na zdravstveno blagajno. Čist na oko bi rekel, da ne pretiranega. Bolj se gre za to, da se skuša zaščitit tistih 300+ ljudi, ki letno umrejo zaradi pasivnega kajenja. Čeprav, kot sem že pisal, precej ljudi, predvsem otroci kadilcev(tistih, ki jim dol visi za ostali svet), bodo izpostavljeni dimu.

Js sm vse povedal, kar sem mel. Tehtnih protiargumentov pa še nisem slišal. V kolikor se pojavijo, se tudi sam še pojavim v tej debati.

p.s.: Skušam resno debatirat, ker je resna tema.
Staro 09.01.2007, 09:56
Balonar Uporabnik Balonar ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Balonar
Član od: Jan 2003
Sporočila: 797

sicer ni na mestu .. ampak meni pa v kaficu zasmrdi vonj po kavi, tudi kava ni zdrava .. lahko prepovemo pitje kave?

p.s. kadim
Staro 09.01.2007, 10:33
Banned

Citat:
Objavil-a nejc
Ne delam nobenega salto mortale. Četudi sem kadilec in se doslej nisem prenehal predajat tej razvadi, to še ne pomeni, da se ne zavedam posledic le-te in vpliva na okolico. Poleg tega si kajenja nisem izmislil jaz, ampak je to že dolgo prisotno. Norme se pa spreminjajo. Če je včasih bilo sprejemljivo kadit vsepovsod, sedaj ni več.
Samo poslušaj samega sebe. Kadilec si. Kadil boš še naprej in podpiraš protikadilski zakon, ki ga jaz (kot nekadilec) ne potrebujem. Očitno jaz, ki bi me ti rad zaščitil pred samim seboj, ne štejem nič.

Citat:
Objavil-a nejc
Če si nekadilec, zakaj potem trdiš, da nekadilci ne znajo uživati? Torej znamo uživat samo tisti, ki se predajamo navadam, ki vodijo v odvisnost?.
Jaz tega ne trdim tako, kot si ti to reinterpretiral. Sicer pa za to temo to ni ne vem kako bistveno. Bom pa povedal malce drugače. Nekadilci s(m)o manjši užitkarji od kadilcev.

Citat:
Objavil-a nejc
Žal je pa tako, da v Sloveniji niso samo koncertna prizorišča, ki bi bila izpostavljena pretiranemu dimu, ampak velika večina kafičev, pubov itd. od jutra do večera. Res ne vem, koliko si točno star in koliko posledično zahajaš po kafičih, pubih itd. ampak glede na tvoje izkušnje, bi rekel, da ne tako pogosto. Pa brez zamere. Sam sem vsak dan, tudi večkrat, kje na kavi, pravtako večkrat grem zvečer ven. Moje izkušnje so drugačne od tvojih.
Kafičev se 100% izogibam in me tam nikoli ne najdeš. V pube zahajam rad, ampak tudi to čedalje manj, ker me tam bolj kot dim moti preglasna (in slaba) glasba. Proti glasni glasbi sicer nimam nič proti, ampak mora biti na pravem mestu (koncert). V pubu pa se družimo in pogovarjamo. Ker pa zaradi hrupne glasbe pogovor ni mogoč je mogoče edino nalivanje s pijačo in kajenje. Tudi to se mi zdi brez veze. Torej imaš prav, da se po takih luknjah ne zadržujem kaj pogosto, sploh pa ne čez dan, ko delam, ti pa v teh lokalih veselo puhaš dim. Ampak kaj ima to s temo? Pač, nihče me ne sili iti v kafiče, ki jih itak ne maram. Zaradi mene lahko tam tudi sušijo pršut. :D

Citat:
Objavil-a nejc
Js osebno v tem zakonu vidim več dobrega kot slabega in ga za to podpiram.
Jaz pa ne: Zato, ker mi že v principu prepovedi niso ljube. Prohibicije se ne obnesejo. Dovolj bi bilo samo poostriti standarde prezračevanja v lokalih, kar tudi sicer ne bi bilo slabo, če tudi odmislimo kajenje. Jaz še vedno mislim, naj gostinec odloča kakšne goste hoče gostiti. Kadilce ali nekadilce? In nekadilcem zares ne bi bilo potrebno riniti tja, kjer pač zrak ne odgovarja.

Citat:
Objavil-a nejc
Zarad tega zakona velika večina kadilcev ne bo prenehala kaditi, bodo pa za to manj izpostavljeni nekadilci. Vprašanje je res, kolikšen vpliv bo to imelo na zdravstveno blagajno. Čist na oko bi rekel, da ne pretiranega. Bolj se gre za to, da se skuša zaščitit tistih 300+ ljudi, ki letno umrejo zaradi pasivnega kajenja. Čeprav, kot sem že pisal, precej ljudi, predvsem otroci kadilcev(tistih, ki jim dol visi za ostali svet), bodo izpostavljeni dimu.
Samo poglej kaj si napisal. Ampak ti boš svojo "kadilsko vest" lepo opral s tem, da podpiraš protikadilski zakon, kadil boš pa še naprej. Zame je to licemerstvo.

Nazadnje uredil Jelengar : 09.01.2007 ob 10:40.
Staro 09.01.2007, 10:55
mertseger Uporabnik mertseger ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mertseger
Član od: Apr 2006
Naslov: LJ City
Sporočila: 241

Citat:
Objavil-a Balonar
sicer ni na mestu .. ampak meni pa v kaficu zasmrdi vonj po kavi, tudi kava ni zdrava .. lahko prepovemo pitje kave?

p.s. kadim
jaz pa pijem kavo ....pa zaradi mene se lahko tudi to prepove( jo bom pa pil samo doma) pa tudi pitje alkohola in še kaj drugega
Staro 09.01.2007, 11:08
bush Uporabnik bush ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2001
Sporočila: 924

jelengar ha ha ha, večje neumnosti kot je tale citirana pa še nisem slišal : "Kajenje, pitje kave in alkohola paše skupaj" Ha ha ha, nekadilci niso uživači, še enkrat ha ha ha. Človek malo poglej preko svojega petmetrskega plota, morda doživiš razsvetljenje.

Značke
protikadilski, zakon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 20:50
Umik obveznega cepljenja proti hepatitisu-B ? platane Zdravje 74 16.03.2007 10:53
Sankcije proti Iranu sati Svet 120 20.01.2007 10:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:18.