Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Prikaži rezultate anket: Kadite, ste kdaj ali sploh niste nikoli?
Kadim, sem ponosen na to in ne mislim nehati 20 27,78%
Kadim, a se že dolgo trudim nehati 4 5,56%
Kadim, pa bom v kratkem spet nehal 3 4,17%
Sem prenehal kaditi 14 19,44%
Nikoli nisem kadil 31 43,06%
Glasovalci: 72. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 09.01.2007, 12:22
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060
Privzeto Re: Kadilski zakon

LOL jelengar, zdj si se obesu na to, da sem kadilec, ker drugih "argumentov" ne premoreš. Si šel na osebnosti nivo, js bi si pa zavolje debate želel objektivne argumente. Piš karkoli hočeš, tehtnega protiargumenta še vedno nisi podal. Še najbolj tehten argument je boljše prezračevanje prostorov. Pa vseeno bi nekadilci v javnih zaprtih prostorih bili izpostavljeni cigaretnemu dimu. Čeprav v manjši meri, cigaretni dim bo še vedno ostal zdravju škodljiv. Potemtakem se ti tudi ne zdi dobra rešitev, da se v raznih pisarnah itd. ne sme kaditi? Se opravičujem, ker sem te razburu.:D Kot kadilec ne smem biti za takšen zakon?(retorično vprašanje, odgovor je seveda, da sem lahko)

Citat:
Objavil-a Jelengar
Samo poglej kaj si napisal. Ampak ti boš svojo "kadilsko vest" lepo opral s tem, da podpiraš protikadilski zakon, kadil boš pa še naprej. Zame je to licemerstvo.
Nobene vesti ne perem, samo zavedam se, da kajenje(tudi moje) pod takšnimi pogoji kot so sedaj, ogroža zdravje drugih. Poslej me bo zakon prisilil v to, da bom kadil tako(primerna lokacija), da nekadilcev ne bom ogrožal oz. posiljeval s cigaretnim dimom, v kolikor se sami s tem ne bodo strinjali(privat žruke), ali pa bom celo nehal. Vsekakor se bo vsaj količina pokajenih cigaret dnevno zmanjšala, če bom še tok kot sedaj zahajal v razne lokale.

Post št.139:
Citat:
Objavil-a Jelengar
Jaz tega ne trdim tako, kot si ti to reinterpretiral. Sicer pa za to temo to ni ne vem kako bistveno. Bom pa povedal malce drugače. Nekadilci s(m)o manjši užitkarji od kadilcev.
Post št.93:
Citat:
Objavil-a Jelengar
Poskusi razumeti, da ljudje hodijo v "luknje" zaradi uživaštva, nekadilci pa niso uživači amapk čistuni in nergači.
Pa se dejmo obešat na besede.

Tale debata gre v napačno smer. Tole je moj zadnji post, dokler se kdo ne javi z argumentom, ki zruši argument skrbi za zdravje nekadilcev.V kar pa močno dvomim.
Staro 09.01.2007, 12:48
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a Jelengar
Jaz pa ne: Zato, ker mi že v principu prepovedi niso ljube. Prohibicije se ne obnesejo. Dovolj bi bilo samo poostriti standarde prezračevanja v lokalih, kar tudi sicer ne bi bilo slabo, če tudi odmislimo kajenje. Jaz še vedno mislim, naj gostinec odloča kakšne goste hoče gostiti. Kadilce ali nekadilce? In nekadilcem zares ne bi bilo potrebno riniti tja, kjer pač zrak ne odgovarja.
Ja, ker kot vecina problemov, bi se stvar ze dalo resiti samo z tem, da bi se bolj spostovalo ze predpisane zakone. Po zakonu je tocno predpisano, kaksno mora biti prezracevanje v lokalu in za koliko oseb je sposobno, se posebej, ce kadijo. V majhen prostor ne sme iti vec kot doloceno stevilo ljudi, razen, ce je zares dobro prezracevanje. Bi mogl imeti stevec pred vrati, koliko ljudi lahko gre notri, ko jih gre prevec not, se vhod zapre in je mozen samo izhod, hahahhaha. Pretiravano ajde, samo stevilo ljudi res marsikdaj presega zmoznost lokala.
Staro 09.01.2007, 13:00
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Citat:
Objavil-a nejc
Tale debata gre v napačno smer. Tole je moj zadnji post, dokler se kdo ne javi z argumentom, ki zruši argument skrbi za zdravje nekadilcev.V kar pa močno dvomim.
Nejc, tudi meni se ne ljubi več. Cel kup argumentov smo natresli in ne samo jaz. Če bi tebi res bilo toliko za zdravje nekadilcev bi svojo skrb lahko udejanil že danes, brez prisile in brez zakona. Ampak ti imaš raje zakon, ki bo omejeval vse in povsod. Nekateri res upoštevajo samo prepovedi pod grožnjo palice.
Staro 09.01.2007, 13:45
Lipovnik Uporabnik Lipovnik ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lipovnik
Član od: Dec 2006
Sporočila: 351

Ma se vam da.
Se branite z vsemi štirimi, kaj?

Če ti ne paše v baru NE-kadit, pač ne hodi tja!
Staro 09.01.2007, 13:52
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Sporočila: 460

Citat:
Objavil-a Balonar
sicer ni na mestu .. ampak meni pa v kaficu zasmrdi vonj po kavi, tudi kava ni zdrava .. lahko prepovemo pitje kave?

p.s. kadim
To karikiranje in sprenevedanje očitno nima konca.

Kot prvo kava je potrjeno zdrava kot tudi alkohol v majhnih količinah. Za cigarete se to ne more reči.

Kot drugo v vseh gostinskih lokalih se streže hrana in/ali pijača. Tako je po zakonu oz. podzakonskih aktih in tudi po razumevanju vsakega malce normalnega človeka.

Cigaret pa se nikjer ne omenja in kajenje vsaj zame NI SAMOUMEVNO v gostinskih lokalih.

Nazadnje uredil d28 : 09.01.2007 ob 13:54.
Staro 09.01.2007, 14:01
Audeen Uporabnik Audeen ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Audeen
Član od: Jan 2007
Naslov: Slovenija
Sporočila: 3

Jaz osebno zagovarjam kadilski zakon.
Zakaj ne bi vsi vdihavali ( v zaprtih prostorih zrak, ki je namenjen vsem)...za zdravje.
Odkar se v službi ne kadi, je marsikdo tudi prenehal kadit. In prav je tako
Staro 09.01.2007, 15:28
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a ata
Nihče te ne sili v zakajene prostore.
Tebe pa nihče ne bo silil v nezakajene.Amen.
Staro 09.01.2007, 15:50
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Sporočila: 460

Citat:
Objavil-a Dalmatinec
Tebe pa nihče ne bo silil v nezakajene.Amen.
Točno! :D

Ko nekomu zmanjka argumentov se začne obnašati odrezavo in takrat to ni več debata kot je izpostavil nejc.
Staro 09.01.2007, 18:31
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a Medved Pu
Jaz ne pijem.
Zahtevam, da se pivce in alkohol našiba iz oštarij, motijo me....
Pijan za volanom-dosmrten odvzem vozniške.
Pijan na pločniku-leto dela v kamnolomu.
Pijan udaril otroka, žensko-tri leta v kamnolomu.Pijan povzročil nesrećo-30 let.
Alkohol naredi dosti več škode družbi kot kajenje. Čas je, da ga sklestimo v nulo.
Jaz se zabavam brez alka. Kdor se ne, ga je po protikadilski logiki lahko dosti bolj sram kot, če bi bil kadilec.
Kofetarji so živčni in agresivni. Skrajni čas, da jim stopimo na prste...Kava smrdi, metin čaj pa diši.. .
A ne pijes kave in alkohola?
Kako pa to, ce ciki, alkohol, kava in ostale razvade spadajo skupaj?
Kaksen uzivac pa si?
Cistun!

PS: se vedno opazam, da nasprotniki zakona radi zamegljujete tematiko z razlicnimi drugimi (bolj ali manj posrecenimi) analogijami. Tista s prdcem od Massiva je legendarna
Drugace pa se vkljucim v debato spet, ko bo nekdo dal nekadilcem dobro utemeljen razlog, zakaj naj se ta zakon ne bi sprejel.
Staro 09.01.2007, 19:04
massive Uporabnik massive ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce massive
Član od: May 2003
Naslov: Stražišče
Sporočila: 868

vsem je jasno da zakon koristi zdravju vseh nas in brez veze je tu povpraševat po argumentih ki bi ovrgli predlog zakona s tega vidika. sam se jezim zato ker se mi zdi tak zakon poseg v mojo svobodo. zakaj? preprosto, uzakonite nekadilske lokale in kadilske lokale in potem bo imel vsak svoje. kakor komu paše. tega pa nočete, ker veste da bodo potem vsi kadilski. in povrh še trdite da promet po novem zakonu ne bo padel. če ne bo padel, čemu ne ustanovite v vsakem mestu deset nekadilskih lokalov in bomo zadovoljni tako eni kot drugi. česa tu ne razumete?

če bo šlo tako naprej se bomo vsi slej ko prej znašli na strani preganjanih, nezaželenih. vsi imamo razvade, seveda kadilska bolj posega v življenje ostalih kot pa navada obiskovanja mcdonaldsov...in bručan pravi da mu gre v prvi vrsti za zdravje mladine. naj prepove mcdonalds, pa vaške oštarije s polnomastno hrano, pa playstatione, homogenizirano mleko, pa kadilo v cerkvi, pesticide po uporabi katerih smo med vodilnimi v evropi..... vse to tud še pride in potem se boste hitro tud sami znašli na seznamu prikrajšanih. moj podpis pove vse.

in kaj je narobe s prdcem? vsi se tule pritožujete kako vam laski in puloverji smrdijo...torej ne gre samo za zdravje, tud smrad vas moti. in motil vas bo še dolgo. vsaj do ponovnega pleskanja lokalov. in prav je tako.

Značke
protikadilski, zakon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 21:50
Umik obveznega cepljenja proti hepatitisu-B ? platane Zdravje 74 16.03.2007 11:53
Sankcije proti Iranu sati Svet 120 20.01.2007 11:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:49.