Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Prikaži rezultate anket: Kadite, ste kdaj ali sploh niste nikoli?
Kadim, sem ponosen na to in ne mislim nehati 20 27,78%
Kadim, a se že dolgo trudim nehati 4 5,56%
Kadim, pa bom v kratkem spet nehal 3 4,17%
Sem prenehal kaditi 14 19,44%
Nikoli nisem kadil 31 43,06%
Glasovalci: 72. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 09.01.2007, 19:31
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669
Privzeto Re: Kadilski zakon

Citat:
Objavil-a massive
vsem je jasno da zakon koristi zdravju vseh nas in brez veze je tu povpraševat po argumentih ki bi ovrgli predlog zakona s tega vidika. sam se jezim zato ker se mi zdi tak zakon poseg v mojo svobodo. zakaj? preprosto, uzakonite nekadilske lokale in kadilske lokale in potem bo imel vsak svoje. kakor komu paše. tega pa nočete, ker veste da bodo potem vsi kadilski. in povrh še trdite da promet po novem zakonu ne bo padel. če ne bo padel, čemu ne ustanovite v vsakem mestu deset nekadilskih lokalov in bomo zadovoljni tako eni kot drugi. česa tu ne razumete?

če bo šlo tako naprej se bomo vsi slej ko prej znašli na strani preganjanih, nezaželenih. vsi imamo razvade, seveda kadilska bolj posega v življenje ostalih kot pa navada obiskovanja mcdonaldsov...in bručan pravi da mu gre v prvi vrsti za zdravje mladine. naj prepove mcdonalds, pa vaške oštarije s polnomastno hrano, pa playstatione, homogenizirano mleko, pa kadilo v cerkvi, pesticide po uporabi katerih smo med vodilnimi v evropi..... vse to tud še pride in potem se boste hitro tud sami znašli na seznamu prikrajšanih. moj podpis pove vse.

in kaj je narobe s prdcem? vsi se tule pritožujete kako vam laski in puloverji smrdijo...torej ne gre samo za zdravje, tud smrad vas moti. in motil vas bo še dolgo. vsaj do ponovnega pleskanja lokalov. in prav je tako.
Glej, jaz te poskusam razumet, pa poskusaj se ti mene - ko kadis, s tem posegas TI v moje pravice. Tvoja svoboda se konca tam, kjer se moja zacne in to je v primeru kajenja mal problematicno ...
Kar se tice locevanja kadilskih in nekadilskih lokalov se pa cisto strinjam s tabo, ampak stos je v tem, da pac novi zakon tega ne predivideva in ne jaz in ne ti ne piseva zakonov. Zal. Bi bila pa tudi za tak zakon, ki bi loceval te lokale. Takoj. Kdo je rekel, da tega nekadilci nocemo? Samo predlog zakona pac ni tak in debatiramo o aktualnem predlogu. Ne o tem, kaj bi, ce bi in kako bi ...

Strinjam se s tistim delom o razvadah, ki jih imamo vsi. Ampak kljuc do vsega je zmernost. Nic od tistega, kar si ti napisal, ni strupeno. OK, razen pesticidov, katerih uporabo bi lahko tudi malo bolje nadzirali, ampak pustimo, ker to nima nic s predlogom zakona o nekajenju...

In ja, moti me, da si oblecem diseca oblacila, ko pridem domov, pa se cel naslednji dal zracim stanovanje, ker mi oblacila smrdijo po dimu. Verjamem, da tebi kot kadilcu dim ne smrdi. Lahko brez zajedljivosti sprejmes tudi to, da nekaterim dim smrdi, jih boli glava in pecejo oci?
Moj fant je 15 let kadil po 2 skatlici na dan in je nehal malo preden sva se spoznala. Ne kadi ze skoraj 3 leta in pravi, da mu cigareti neverjetno smrdijo. Da ne more verjet, da ga prej to ni cisto nic motilo... In mislim, da ni on edini bivsi kadilec, ki je prisel do tega zakljucka.

S prdcem ni nic narobe, ne bit tako negativno nastrojen, ker ni potrebe - samo nasmejala sem se temu, kar si napisal Skoda, da so zanimive debate takoj odrezave in napadalne.
Staro 09.01.2007, 19:38
massive Uporabnik massive ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce massive
Član od: May 2003
Naslov: Stražišče
Sporočila: 868

ne ne. mam vas vse rad. to je sam moja težava s pisanjem. nekako ne morem napisat tko da bi videli da se pravzaprav zabavam ob teh pogovorih. no ja, malo sem že jezen, predvsem zato, ker se mi zdi da ste zdaj vsi malo privoščljivi. saj veš, udri po siromaku, prej ste vi nas zdaj bomo pa mi vas.

sej se zastopmo.

drgač pa sem tud sam priložnostni gostilniški kadilec in v gostilne zahajam zato ker drugje ne kadim, ne smem, mi ne paše, saj ni važno. ob pivu mi pa zapaše. zdej pa ne bo piva, ne cigareta, bo pa zdravje in polna denarnica, pa mal bolj kisel obraz.
Staro 09.01.2007, 19:43
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a massive

drgač pa sem tud sam priložnostni gostilniški kadilec in v gostilne zahajam zato ker drugje ne kadim, ne smem, mi ne paše, saj ni važno. ob pivu mi pa zapaše. zdej pa ne bo piva, ne cigareta, bo pa zdravje in polna denarnica, pa mal bolj kisel obraz.
Takole ti povem: tudi sam sem bil kadilec in takrat si nisem mogel predstavljati, da bi lahko spil pir brez da bi kadil zraven. Zdaj ne kadim že kakih 5 let in povem ti, da ko se navadiš na to, je pir prav tako užitek spit tudi brez cigarete!
Staro 09.01.2007, 19:45
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460

"...seveda kadilska bolj posega v življenje ostalih kot pa navada obiskovanja mcdonaldsov..."

Od gorečega zagovornika kadilske vseliberalnosti. Mislim, da noben komentar ni potreben.

Case closed!
Staro 09.01.2007, 20:00
Pripravnik

Citat:
Objavil-a massive
no nariš mi kaj ti ne štima v tem stavku. res ne vem
Ker vidim, da ti tudi branje dela težave si preberi vse dosedanje poste in tudi svoje poste, da vidiš kaj si pisal, ker dejansko sam sebe negiraš in priznavaš, da kadilci res posegate v pravice nekadilcev.

Primerjava z Mcdonaldsom in kajenjem pa je naravnost smešna.
Kako nekdo, ki hodi v Mcdonalds s tem posega v pravice nekoga drugega po tvoje? In prosim za direkten odgovor!

Za kajenje pa si to tudi sam priznal, da posega v pravice drugih in prosim ne izmikaj se, ker se mi te ne da več citirati.

Meni bi bilo že dosedaj nerodno ob takšnih komentarjih, ker naj bi tole bila resna debata.
Staro 09.01.2007, 20:03
Uporabnik

no, ne bodiva preveč osebna. ker si hitre jeze ti še enkrat lepo počasi napišem da si moj post citiral kot primer nestrpnosti. v tem postu jaz pošiljam nekadilce v slaščičarne. ti pa jih po mojem sklepanju na ulice, ker v praksi kadilnic v lokalih pač ne bo. vsaj v tistih pajzlih v katere sam zahajam ne. saj veš rokenrol pa to. in potem z malo dodatnega sklepanja lahko prideš do tega da se ti meni zdiš veliko bolj nestrpen kot sem sam. jaz zagovarjam izbiro tipa lokala, ti pa meni izbire ne nudiš, razen tiste na mrazu.

in ja provokacija je del komunikacije na forumu, brez te bi bilo dolgčas. tko kot tud brez razvad.
Staro 09.01.2007, 20:08
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Sporočila: 729

Citat:
Objavil-a anarchy
Ma v uni oddaji toliko streljajo. Hocejo vse neki ukiniti, a sami so nekoc bili kadilci in potem streljajo, kako bi bilo , če to, če uno, če tretje, samo če čeče čeče če čče, kot, da so vsi drugi krivi zato, da so postali kadilci, da ki niso poznali "groznih posledic kajenja", če bi kadilce bolj stigmatizirala druzba, mislim, ma kaksne bolane streljajo ven, da gremo se stigmatizirati ljudi, pa kaj zivimo v svobodni državi, ali v diktatorski?

Vsekakor morajo lokale bolje prezraciti in tak ukrep bi bil skoraj dovolj, saj zrak mora cirkulirati, cene se sam zastrupis ze z lastnim zrakom. In kaj zelijo se prepovedat prodajo cigaret mlajsim, mislim, sej nekako bodo dobili cigarete, samo nihce jih ne bo vprasal, kje in kako so jih dobili in, ce jih bodo kadili, kaj jim bodo naredili?

Ce kdo kadi, naj vsaj gleda, da ne kadi v blizini drugih in piha njim v obraz.
Popolnoma te podpiram kar si napisal vendar noben ni vprašal gostincev kaj bo z njimi ker kafiči in gostilne so že zdaj bolj kot ne prazni ,če pa si ne bom mogel prižgat cigareta v gostilni pa not ne bom šel.Sicer država nekomu ki ne kadi uveljavlja pravico po čistem zraku meni pa jo krati kajti če hočem kaditi bom kadil enako kot tisti ki ne kadi ne bo kadil in kje smo spet.
Staro 09.01.2007, 20:10
Uporabnik

Citat:
Objavil-a d28
Ker vidim, da ti tudi branje dela težave si preberi vse dosedanje poste in tudi svoje poste, da vidiš kaj si pisal, ker dejansko sam sebe negiraš in priznavaš, da kadilci res posegate v pravice nekadilcev.

Primerjava z Mcdonaldsom in kajenjem pa je naravnost smešna.
Kako nekdo, ki hodi v Mcdonalds s tem posega v pravice nekoga drugega po tvoje? In prosim za direkten odgovor!

Za kajenje pa si to tudi sam priznal, da posega v pravice drugih in prosim ne izmikaj se, ker se mi te ne da več citirati.

Meni bi bilo že dosedaj nerodno ob takšnih komentarjih, ker naj bi tole bila resna debata.
joj dej se umir no. napisal sem da kajenje bolj posega kot obiskovanje mcdonaldsovih restavracij. bolj. torej kajenje posega, nažiranje z mastno hrano pa ne. torej bolj še vedno obvelja ali pač ne. in če že hočeš, debeli ljudje obremenjujejo zdravstveno blagajno in s tem nan nek način zmanjšujejo moje pravice do zdravljenja. ker je pač sredstev omejeno....prosim da to jemlješ zlo na izi, karikirano, ne da se mi zdaj še o tem zapenjat.

nerodno naj mi bo? ma dej ne pretiravej zdej.
Staro 09.01.2007, 20:14
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213

Citat:
Objavil-a nejc
Ti se kr deli norca. Drugega ti ne preostane, ker pravega protiargumenta še nisi podal.

Da se bo zmanjšal promet v lokalih, je precej negotova trditev. Kaj pa če bodo sedaj v lokale navalili vsi nekadilci, ki jim prej zrak ni dišal??? Ti ziher zagotovo veš, da temu ne bo tako, ker si vseveden in imaš točne podatke. Nehaj ugibati in podaj že 1x en tehten argument za kajenej v zaprtih javnih prostorih.

To, da je precej še neurejenega, se vsi strinjamo. Idealnega sveta itak nikoli ne bo. Če se pa naredi kakšen korak v pravo smer, pa js res ne vidim problema.

Ene zadeve nekateri nočete spregledati. Če si narkoman in si injiciraš recimo heroin, s tem v zdravstvenem smislu škoduješ le sebi. Če si alkoholik in spiješ liter žganja na dan, s tem v zdravstvenem smislu škoduješ le sebi. Če vdihavaš lepila, s tem v zdravstvenem smislu škoduješ le sebi. Če vlečeš črtice, s tem v zdravstvenem smislu škoduješ le sebi. Vse to velja za javne zaprte prostore. Če pa si kadilec, s tem v zdravstvenem smislu škoduješ sebi in okolici. Ni to nek rocket science.

Pravtako ta argument glede zdravstvene blagajne morda ne vzdrži. Bi lepo prosu tistega, ki ga je omenil, da pokaže rezultate kakšne študije. Pred pol leta in več je nekdo na tem foumu omenjal(morda celo podal link), da so ne češkem naredili študijo, kjer so ugotovili, da kajenje z finančnega vidika države je zaželjeno, kajti davek na tobačne izdleke pomeni velik priliv v blagajno, poleg tega kadilci umirajo mlajši in s so s tem posledično manjši stroški za njihove penzije itd.. To skupaj naj bi pretehtalo strošek zdravstvene blagajne, ki je namenjen zdravljenju kajenju povezanih bolezni. Moja beseda proti tvoji.

Podatek, od kdaj kadim in koliko, sem pa omenil za to, da boš morda videl, da nismo vsi kadilci tako omejeni v našem pogledu na okolico.
Alkoholik uničuje svojo družino...zastruplja odnose, alkohol dviguje stopnjo nasilja v družini in celotni družbi.
Če smo bili po letu 1918 priča protialkoholnim kampanjam, jih danes ni...
Pilješ in si dec-my ass...Vsi se delamo, da alkoholizma ni ganjamo kadilce namesto pjančkov.
Blebetanje istih fraz za istim šankom in pogrevanje starih štosov vsak dan ob nacejanju naj bi bilo zabava?
Skrajni čas, da uvedemo licence za točenje alkohola za lastnike lokalov in prepoved točenja vinjenim osebam upoštevamo dosledno in kaznujemo lastnike lokalov, ki jo bodo kršili z odvzemom licence!
V Sloveniji je kršenje točenja vinjenim osebam zakon zase! Za šanki na veselicah se majejo množice nažganih, ki jim kljub temu obilno točijo naprej!
Zraven pa jamramo nad številom prometnih nesreč, ki jih povzročijo vinjeni, raje kar-šnopsnjeni!!!
Smo debili ali kaj? Inšpekcija in policija bi morali take veselice in lokale zapret in nabit kazni do neba in to po zakonu, pa jih ne!!!
In zdaj bo kadilec dosledno preganan, po drugi plati, pa se bomo požvižgali še naprej na zakon o prepovedi točenja vinjenim!!!
Požvižgajmo se na oba ali pa na nobenega!!!
V lokale ne hodim, če pa že bom v kakšnega, bomo pa kadili kot smo kot mulčki v šoli-zunaj...
Adolescentna zakonodaja adolescentnih zakonodajalcev, ki niso sposobni spohat uredbe o fizično ločenih prostorih v lokalih za kadilce...
Tista o ubogih prekajenih kelnerjih pa je otročja, če jo butne ven odrasel človek, posebej, če isti človek ločuje bolnike z azbestozo po kategorijah.....O ploskačih temu nesmislu, pa ne bom več zgubljal besed.
Če se Irci in Italijani jutri iz kao higienskih vzrokov začnejo obrezovat, bom tudi jaz ob kožco?
Staro 09.01.2007, 20:19
Pripravnik

Citat:
Objavil-a massive
no, ne bodiva preveč osebna. ker si hitre jeze ti še enkrat lepo počasi napišem da si moj post citiral kot primer nestrpnosti. v tem postu jaz pošiljam nekadilce v slaščičarne. ti pa jih po mojem sklepanju na ulice, ker v praksi kadilnic v lokalih pač ne bo. vsaj v tistih pajzlih v katere sam zahajam ne. saj veš rokenrol pa to. in potem z malo dodatnega sklepanja lahko prideš do tega da se ti meni zdiš veliko bolj nestrpen kot sem sam. jaz zagovarjam izbiro tipa lokala, ti pa meni izbire ne nudiš, razen tiste na mrazu.

in ja provokacija je del komunikacije na forumu, brez te bi bilo dolgčas. tko kot tud brez razvad.
ne poglej, nekaj je kaj ti sklepaš in drugo kaj sem jaz dejansko napisal. jaz ne vem kaj bo v lokalih v praksi, ker nisem jasnovidec. napisal pa sem, da zagovarjam, da imajo kadilci kadilnice znotraj gostiln.

sicer pa nimam nič proti občasni provokaciji, proti sprenevedanju in osebnemu obračunavanju pa pač imam.
in nisem nič bolj hitre jeze kot ti.

Značke
protikadilski, zakon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 21:50
Umik obveznega cepljenja proti hepatitisu-B ? platane Zdravje 74 16.03.2007 11:53
Sankcije proti Iranu sati Svet 120 20.01.2007 11:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:46.