Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Prikaži rezultate anket: Kadite, ste kdaj ali sploh niste nikoli?
Kadim, sem ponosen na to in ne mislim nehati 20 27,78%
Kadim, a se že dolgo trudim nehati 4 5,56%
Kadim, pa bom v kratkem spet nehal 3 4,17%
Sem prenehal kaditi 14 19,44%
Nikoli nisem kadil 31 43,06%
Glasovalci: 72. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 08.01.2007, 00:26
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460
Privzeto Re: Kadilski zakon

Citat:
Objavil-a ata
Kakšna osnovna pravica nekadilcev?
A je osnovna pravica nekadilcev to, da svoje frustracije stresajo na kadilce? Nihče vas ne sili hoditi v gostilne! V gostilnah se pa kadi, torej potrpi, ali pa ostani doma.

Kaj pa moja pravica abstinenta, da mi gostilni ne težijo pijanci? Prav za vsakim šankom se najde kdo, ki mi piha svojo smrdljivo pirovsko sapo za vrat.

Sem za popolno prevoved kajenja tudi v lokalih, ampak samo v primeru, da se popolnoma prepove tudi točenje in pitje alkohola v istih prostorih,
Osnovna pravica do zdravja, do čistega zraka, do nezasmrajenih oblačil, do tega, da lahko v miru jem in pijem itd. itd. itd.

V gostilnah se prvotno JE HRANA IN PIJE PIJAČA. Če bi bil prvotni namen kajenje, se ne bi imenovala gostilna ampak glej ga zlomka - kadilnica.

Tvoja logika je sila zanimiva, ti bi neko kršenje pravice upravičil z drugo kršitvijo pravice. Zelo odgovorno in zrelo, ni kaj. Ta zakon je upam, da začetek tudi reševanj nekaterih drugih kršitev osnovnih pravic ljudi.
Recimo uporabe petard kot je bila že odprta tema, pa problem alkohola, vožnje v prometu itd. Nekje se pač mora začeti!

Zato je veliko bolj pravilno in upravičeno, da ti jaz na tebi enak način odgovorim, da če ne želiš, da te motijo pijanci ne hodi v gostilno.
Staro 08.01.2007, 00:28
ata
Guest
Sporočila: n/a

Se pravi, da si za prepoved kajenja zato, ker imaš po pijančevanju v nekadilskem okolju manjšega mačka.
Staro 08.01.2007, 00:31
ata
Guest

Citat:
Objavil-a d28
Osnovna pravica do zdravja, do čistega zraka, do nezasmrajenih oblačil, do tega, da lahko v miru jem in pijem itd. itd. itd.

V gostilnah se prvotno JE HRANA IN PIJE PIJAČA. Če bi bil prvotni namen kajenje, se ne bi imenovala gostilna ampak glej ga zlomka - kadilnica.

Tvoja logika je sila zanimiva, ti bi neko kršenje pravice upravičil z drugo kršitvijo pravice. Zelo odgovorno in zrelo, ni kaj. Ta zakon je upam, da začetek tudi reševanj nekaterih drugih kršitev osnovnih pravic ljudi.
Recimo uporabe petard kot je bila že odprta tema, pa problem alkohola, vožnje v prometu itd. Nekje se pač mora začeti!

Zato je veliko bolj pravilno in upravičeno, da ti jaz na tebi enak način odgovorim, da če ne želiš, da te motijo pijanci ne hodi v gostilno.
Nič nimam proti, če se kajenje prepove v restavracijah. Tudi sam grem v restavraciji vedno med nekadilce. Uživanje hrane med dimom tudi meni ne diši.
Ampak popolna prepoved v kavarnah in gostilnah, kjer se hrana ne streže je pa popolna abotnost.
Prisotnost pijancev v gostilni moram vzeti v zakup enako, kot moraš ti prisotnost kadilcev.
Staro 08.01.2007, 00:40
Pripravnik

Ne bo držalo, ata. Še enkrat poudarjam, da so gostilne imenovane z razlogom, ker se tam je in pije.

Prostori, kjer se avtomatično smatra, da bo tam kadilski dim so kadilnice.

In zame je ta debata okoli pijancev v gostilni čisto neživljensko karikiranje in samo izgovor kadilcev, da bi končno začeli spoštovati tudi druge ljudi v čigar pravice posegajo s svojim ravnanjem.

Ker mene v vseh letih življenja še nikoli ni motil noben pijanec. Če pa nekatere moti samo njihova fizična prisotnost potem nekaj ni v redu z vami, ker je njihova pravica, da se napijajo, če želijo. Če pa to pijančevanje preseže meje tega, da začnejo posegati po vaših pravicah (mir...) potem
veljajo enaka pravila kot pri kajenju.

Nazadnje uredil d28 : 08.01.2007 ob 00:45.
Staro 08.01.2007, 00:45
ata
Guest

Da si ne boš kaj naredil:
prostor kjer se kadi - kadilnica,
prostor kjer se pije - pivnica,
prostor kjer se je - jedilnica,
prostor kjer se kadi, pije in je - gostilna
Staro 08.01.2007, 00:49
Lipovnik Uporabnik Lipovnik ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lipovnik
Sporočila: 351

Zadnja točka ne bo več dolgo držala.

Kaj pa v gostilnah zaposleni nekadilci?

To da mam manjšega mačka v nezakajenem prostoru sem navedel zgolj kot sekundarni razlog, bolj kot ugodnost, če pa hočeš sem pa tudi zaradi tega proti zakonu, ja.
Staro 08.01.2007, 00:50
Pripravnik

ata, to je najbrž tvoja verzija iz SSKJ.

jaz še nikoli nisem zasledil, da bi neka gostilna, restavracija, celo bifeji, lokalčki itd. oglaševali, da se tam lahko tudi dobro zakadiš. medtem, ko vsi oglašujejo hrano in pijačo. kje je torej bolj upravičena predpostavka samoumevnosti?!

kako pa odgovarjaš na dejstvo, da hrana in pijača sama po sebi nikogar ne motita in neprostovoljno ne škodujeta zdravju medtem, ko cigareta dokazano škoduje in to NEPROSTOVOLJNO!

Da o smrdljivih oblekah, pekočih očeh itd. niti ne pišem.
Staro 08.01.2007, 00:52
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Lipovnik
Zadnja točka ne bo več dolgo držala.

Kaj pa v gostilnah zaposleni nekadilci?

To da mam manjšega mačka v nezakajenem prostoru sem navedel zgolj kot sekundarni razlog, bolj kot ugodnost, če pa hočeš sem pa tudi zaradi tega proti zakonu, ja.
Za ljudi kot je ata, so zaposleni nekadilci v raznih gostilnah KOLATERALNA ŠKODA, a je tako?
Staro 08.01.2007, 01:05
ata
Guest

Citat:
Objavil-a d28
ata, to je najbrž tvoja verzija iz SSKJ.

jaz še nikoli nisem zasledil, da bi neka gostilna, restavracija, celo bifeji, lokalčki itd. oglaševali, da se tam lahko tudi dobro zakadiš. medtem, ko vsi oglašujejo hrano in pijačo. kje je torej bolj upravičena predpostavka samoumevnosti?!
Si že zasledil lokal, ki bi oglaševal, da se ga tam lahko dobro napiješ?
Če si pazljivo brak, kar sem napisal, bi lahko opazil, da nisem proti prepovedi kajenja v lokalih, kjer strežejo hrano. Ampak v lokalih, kjer strežejo samo pijačo, je pa taka prepoved popolnoma brez pomena.

Citat:
Objavil-a d28
kako pa odgovarjaš na dejstvo, da hrana in pijača sama po sebi nikogar ne motita in neprostovoljno ne škodujeta zdravju medtem, ko cigareta dokazano škoduje in to NEPROSTOVOLJNO!
Pijača, da ni škodljiva? Iz katerega planeta pa si ti. Pijača je mnogo bolj škodljiva in še precej bolj neprostovoljno.
Citat:
Objavil-a d28
Da o smrdljivih oblekah, pekočih očeh itd. niti ne pišem.
Nihče te ne sili v zakajene prostore.
Staro 08.01.2007, 01:09
ata
Guest

Citat:
Objavil-a d28
Za ljudi kot je ata, so zaposleni nekadilci v raznih gostilnah KOLATERALNA ŠKODA, a je tako?
Za pijance je so pa postranska škoda predvsem njihovi družinski člani. Na žalost otroci ne morejo izbirati staršev, medtem ko zaposleni lahko poiščejo drugo službo.
Ravno tako, kot tebe nihče ne sili v lokal kjer se kadi, tudi iskalec zaposlitve dobro ve kje bo delal. Gre za povsem svobodno odločitev.
Ampak, kot sem že dejal, če bo obveljala popolna prepoved pitja alkohola v lokalih, sem takoj pripravljen sprejeti tudi popolno prepoved kajenja. Si pripravljen na tak kompromis?

Značke
protikadilski, zakon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 21:50
Umik obveznega cepljenja proti hepatitisu-B ? platane Zdravje 74 16.03.2007 11:53
Sankcije proti Iranu sati Svet 120 20.01.2007 11:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:51.