Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Prikaži rezultate anket: Kadite, ste kdaj ali sploh niste nikoli?
Kadim, sem ponosen na to in ne mislim nehati 20 27,78%
Kadim, a se že dolgo trudim nehati 4 5,56%
Kadim, pa bom v kratkem spet nehal 3 4,17%
Sem prenehal kaditi 14 19,44%
Nikoli nisem kadil 31 43,06%
Glasovalci: 72. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 08.01.2007, 14:55
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Re: Kadilski zakon

no, naslednji zakon, ki bi lahko izboljsal situacijo v zdravstvu, je omejevanje debelosti :D:D
Staro 08.01.2007, 14:56
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 711

...pasivna nevarnost je v mestu polnem izpušnih plinov blef avtomobilskega lobija. drugo pa je po vaških gostilna in v hribovju
Staro 08.01.2007, 15:04
D' Andre Uporabnik D' Andre ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 677

Mene osebno prepoved nč ne przadene - k itak ne hodm po lokalih. Tko da loh zarad mene prepovejo še točenje alkohola in nošenje mini kikel.
Staro 08.01.2007, 15:06
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Brez prometa sodobna družba ne funkcionira, zatorej je brezveze to primerjat. Če npr. želiš ukiniti promet v mestnih središčih, moraš za njegovo nadomestitev poiskati druge rešitve.

Kajenje je pa navada posameznikov, brez katere družba vseeno funkcionira.

@strašljivka: Ogromno zadev ogroža naše zdravje? Naj zato pač ne odpravljajo eno po eno?
Staro 08.01.2007, 15:46
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Sporočila: 1.065

Preveč cirkusa okrog vsega tega. Se pač v lokalih oz. na javnih prostorih ne bo kadilo, pa pika. Saj se bomo vsi navadili. Lokalom pa prav tako ne bo upadel promet, tudi v Italiji jim ob sprejemu še restriktivnejšega zakona ni. To o upadanju prometa so nekateri vlekli na dan tudi, ko se je sprejemal zakon o CPP, o poviševanju kazni za vinjenost. Pa splošna poraba alkohola prav tako ni padla, pa tudi promet v lokalih se ni bistveno zmanjšal.
Sploh pa, če smo si tako želeli "Evrope", jo sedaj imamo; baje po podoben zakon kmalu sprejet za celotno območje EU...
Staro 08.01.2007, 15:58
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460

nejc, vsa čast. kljub temu, da si kadilec ne le da spoštuješ pravice drugih ampak navajaš tudi zelo tehtne argumente. takšnih potrebujemo več!
Staro 08.01.2007, 16:02
mertseger Uporabnik mertseger ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mertseger
Član od: Apr 2006
Naslov: LJ City
Sporočila: 241

Citat:
Objavil-a lady_lucifer
no, naslednji zakon, ki bi lahko izboljsal situacijo v zdravstvu, je omejevanje debelosti :D:D
Zato ker je nekdo debel nisi ti prav nič ogrožena, bolj bi se splačalo da se prepove alkohol
Staro 08.01.2007, 16:04
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a mertseger
Zato ker je nekdo debel nisi ti prav nič ogrožena, bolj bi se splačalo da se prepove alkohol
Mogoče pa kdaj je, kaj pa veš...
Staro 08.01.2007, 16:48
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 711

Citat:
Objavil-a nejc
Brez prometa sodobna družba ne funkcionira, zatorej je brezveze to primerjat. Če npr. želiš ukiniti promet v mestnih središčih, moraš za njegovo nadomestitev poiskati druge rešitve.

Kajenje je pa navada posameznikov, brez katere družba vseeno funkcionira.

@strašljivka: Ogromno zadev ogroža naše zdravje? Naj zato pač ne odpravljajo eno po eno?
sej se zastopimo. je pač cel kup evropskih mest ki so središča avtomobilom že zaprla in me ne bo nihče prepričal da moj cigaret škodi bolj kot moj avto z ali brez katalizatorja....lepi zdravi max. do 30 pa ni rešitev...
Staro 08.01.2007, 17:09
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Ne vem, če se čist razumemo.

Nihče te ne prepričuje, da izpust iz motornih vozil ne škoduje tvojemu zdravju. Le js te prepričujem, da kajenje se da na izi zajezit z enim zakonom, prometnih sprememb pa ni tako enostavno uvest, ker mora za to biti izpolnjenih kup pogojev. Vglavnem, primerjave ne držijo in so brezpredmetne ter so vglavnem namenjene preusmerjanju pozornosti. Kajenje je luksuz(nekaj kar ni bistvenega pomena za delovanje družbe), promet pa ni luksuz(je bistven za delovanje družbe, čeprav bi se ga dalo drugače in okolju ter ljudem na primernejši način rešiti).

Mislim, da se vsak zdrav(mentalno) človek zaveda, da kajenje je zdravju škodljivo, da nekadilci pri trenutnem stanju so prekomerno izpostavljeni cigaretnemu dimu po nelastni volji itd.. Večino tega se da rešit z enim zakonom. Je pa res, da bo(d/m)o kadilci še vedno lahka kadili doma, torej bodo nekadilci še naprej izpostavljeni pasivnemu kajenju. Za goste nekadilce ni problema. Pač ne bodo prišli na obisk. Kaj pa za vse otroke, katerih starši kadijo doma v zaprtih prostorih?

Problem je sigurno širši kot se zdi, največja prepreka pa je to, da se kadilci(večina) svojemu luksuzu(kar kajenje je) ne bo(d/m)o zlahka odrekli. Vsaj v miselnosti ne, če že realno(na srečo) ne more(j/m)o nič storiti glede tega.

Kaj misliš, da meni paše, da ne bom mogu več na kavo pa zraven čika skadit? Vsaj pozimi ne. Ne paše mi. Je pa prav in fer do nekadilcev.

Nazadnje uredil nejc : 08.01.2007 ob 17:13.

Značke
protikadilski, zakon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 21:50
Umik obveznega cepljenja proti hepatitisu-B ? platane Zdravje 74 16.03.2007 11:53
Sankcije proti Iranu sati Svet 120 20.01.2007 11:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:00.