Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Prikaži rezultate anket: Kadite, ste kdaj ali sploh niste nikoli?
Kadim, sem ponosen na to in ne mislim nehati 20 27,78%
Kadim, a se že dolgo trudim nehati 4 5,56%
Kadim, pa bom v kratkem spet nehal 3 4,17%
Sem prenehal kaditi 14 19,44%
Nikoli nisem kadil 31 43,06%
Glasovalci: 72. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 08.01.2007, 17:36
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142
Privzeto Re: Kadilski zakon

Citat:
Objavil-a d28
Takšnih trmastih ljudi, ki na silo vztrajajo pri svojem bo zelo malo.
Dajmo času čas:
Staro 08.01.2007, 20:38
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a mertseger
Zato ker je nekdo debel nisi ti prav nič ogrožena, bolj bi se splačalo da se prepove alkohol
ne bo drzalo recimo kaka dva mesca nazaj, ko sm se vozila z biciklom, je ena debela zenska hodila sredi kolesarske steze. nism mogla ne levo ne desno prek nje, ker je zasedala vecino prostora. pozvonim, ona nic. potem vidim zarek upanja, ker se je umaknila malenkost bolj na levo, da sm jst le s tezavo nekak prisla mimo nje. zamisli si, da bi se zenska premaknila...stoposto bi zletela nekam:D:D

uglavnem, sm pa hotla sam to povedat, da je eden izmed argumentov, ki jih navajajo, ta, da bo z zmanjsenjem kajenja tud manj obremenjena zdravstvena blagajna. po tej logiki bi blo treba eliminirat tud debele. :D:D
Staro 08.01.2007, 21:04
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a nejc
Ne vem, če se čist razumemo.

Nihče te ne prepričuje, da izpust iz motornih vozil ne škoduje tvojemu zdravju. Le js te prepričujem, da kajenje se da na izi zajezit z enim zakonom, prometnih sprememb pa ni tako enostavno uvest, ker mora za to biti izpolnjenih kup pogojev. Vglavnem, primerjave ne držijo in so brezpredmetne ter so vglavnem namenjene preusmerjanju pozornosti. Kajenje je luksuz(nekaj kar ni bistvenega pomena za delovanje družbe), promet pa ni luksuz(je bistven za delovanje družbe, čeprav bi se ga dalo drugače in okolju ter ljudem na primernejši način rešiti).

Mislim, da se vsak zdrav(mentalno) človek zaveda, da kajenje je zdravju škodljivo, da nekadilci pri trenutnem stanju so prekomerno izpostavljeni cigaretnemu dimu po nelastni volji itd.. Večino tega se da rešit z enim zakonom. Je pa res, da bo(d/m)o kadilci še vedno lahka kadili doma, torej bodo nekadilci še naprej izpostavljeni pasivnemu kajenju. Za goste nekadilce ni problema. Pač ne bodo prišli na obisk. Kaj pa za vse otroke, katerih starši kadijo doma v zaprtih prostorih?

Problem je sigurno širši kot se zdi, največja prepreka pa je to, da se kadilci(večina) svojemu luksuzu(kar kajenje je) ne bo(d/m)o zlahka odrekli. Vsaj v miselnosti ne, če že realno(na srečo) ne more(j/m)o nič storiti glede tega.

Kaj misliš, da meni paše, da ne bom mogu več na kavo pa zraven čika skadit? Vsaj pozimi ne. Ne paše mi. Je pa prav in fer do nekadilcev.

Nejc, lepo povedano.

Tudi sama podpiram ta zakon, upam, da bo tudi sprejet.

Ni lepsega, kot it nekam, v miru popiti, pojesti, karkoli ... ne da bi potem morala doma smradit s prekajenimi cunjami. Pri nas v celi ozji druzini kadi samo en, pa se ta nikoli notri ali pa v gostilni. Ima otroka in nikoli ne kadi pred njim. Naj kadilci prostovoljno ogrozajo svoje zdravje, mojega ni treba - ce bi hotela kadit in bi mi pasalo, bi to ze zdavnaj pocela. Ce res ne mores brez cika tisto urco, pojdite pa ven enga prcint. Pa prosim, ne mi zdej analogij z debelimi (Lady ), z izpusnimi plini, etc. vlect, ker, kot je ze Nejc povedal, to ni enako in smiselno.

Je pa zanimivo brati odgovore kadilcev - nekateri razumejo, nekateri pa se kar trobijo svoje ... :D
Staro 08.01.2007, 21:25
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Citat:
Objavil-a Dalmatinec
Sploh pa, če smo si tako želeli "Evrope", jo sedaj imamo; baje po podoben zakon kmalu sprejet za celotno območje EU...
Ravno včeraj je bil na to temo en prispevek na nizozemski TV. (sorry, nobenega linka ne navajam, ampak novico mi je sporočila sestra, ki tam živi) Tam se militantni nekadilci sprašujejo, kako to, da na Nizozemskem ni prepovedi kajenja, tako kot je to v sosednjih državah. Odgovor: Zveza gostincev ima na voljo več kot dovolj možnosti, da poskrbi za čist zrak v gostilnah. Zato tako omejevalnega zakona ne načrtujejo. Sicer čudaki, ampak tukaj jim pa dam popolnoma prav. Če bi gostinci dobro prezračevali prostore, bi omejitev postala brezpredmetna. :D
Staro 08.01.2007, 21:37
Lipovnik Uporabnik Lipovnik ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lipovnik
Član od: Dec 2006
Sporočila: 351

Na nizozemskem tega nikakor ne bodo storili, ker potem lahko ve "Coffee Shope" zaprejo.
Staro 08.01.2007, 21:51
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Ja, jih bodo raje dobro prezračili kot zaprli. Prepovedi so zoprne in nekateri jih radi kršijo ravno zato, ker so prepovedi.

Vsekakor pa imajo tam tudi precej lokalov v katerrih se ne kadi in kjer se ne pije alkohol. Tam se točno ve v katerem lokalu se kaj počne, tako da res ni potrebe po omejevalnih zakonih. Naprimer: koliko je pri nas "palačinkarnic" (gostilne za otroke) kjer se ne kadi in kjer se pije čaj in podobno? Največji problem (po moje) so klubi v katerih se dogajajo koncerti. Tam bi pa res prepovedal kajenje vse do konca koncerta. Potem pa naj se pije in kadi.

Nazadnje uredil Jelengar : 08.01.2007 ob 21:59.
Staro 08.01.2007, 21:53
ervin34 Uporabnik ervin34 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce ervin34
Član od: Mar 2006
Naslov: Sežana
Sporočila: 297

Staro 08.01.2007, 21:55
massive Uporabnik massive ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce massive
Član od: May 2003
Naslov: Stražišče
Sporočila: 868

ne bom ntolceval na dolgo. povem le, da mene gostilne po sprejetju tega zakona ne vidjo več. se boste tam lahko v miru, kot radi poudarite, sok pijoči, doslej tako zelo ogroženi nekadilčki. pa na zdravje, čistuni. pa preden se razpočte, vem, da z analogijo sok-nekadilec pretiravam. marš v slaščičarne.
Staro 08.01.2007, 21:56
ervin34 Uporabnik ervin34 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce ervin34
Član od: Mar 2006
Naslov: Sežana
Sporočila: 297

tudi mene ne bodo vidle več
Staro 08.01.2007, 22:08
Lipovnik Uporabnik Lipovnik ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lipovnik
Član od: Dec 2006
Sporočila: 351

No bi rad videl stare gostilniške mačke, kako nehajo hodit v gostilno.

Bom šel pa zato jaz večkrat in to z večjim veseljem - v svež zrak.

Veš kaj mi je prijateljica rekla danes: "Greva nekam kjer ni preveč zakajeno"
In izbirala sva najmanj zakajene gostilne - kavarne.
Upam da bo taka izbira kmalu stvar preteklosti in se bomo za destinacijo odločali le po urejenosti prostora, kvaliteti strežbe, primernosti lokacije..., ne pa po kvaliteti zračenja (ki mimogrede skoraj nikjer ni učinkovita)

Značke
protikadilski, zakon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 21:50
Umik obveznega cepljenja proti hepatitisu-B ? platane Zdravje 74 16.03.2007 11:53
Sankcije proti Iranu sati Svet 120 20.01.2007 11:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:03.