Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 03.06.2007, 00:22
ereinion777 Uporabnik ereinion777 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce ereinion777
Član od: Dec 2005
Sporočila: 69
Privzeto Re: Spremembe pokojninskega zakona

[quote=Irina;1216128]
Citat:
Objavil-a ereinion777 Prikaži sporočila
Ja, tisti z visokimi dohodki to plačujejo za vse, preko visokih davkov.[/
QUOTE]
Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Zopet bom zapisala nekaj, o čemer se v Sloveniji premalo ve, na glas pa se o tem ne govori, v naši sredini je veliko otrok, ki so lačni, do teh ne pridejo pobrani davki.
Na Mislejevi 3 v Ljubljani je ambulanta za prebivalce Slovenije, ki nimajo urejenega osnovnega zdravstvenega zavarovanja, če te bo pot kdaj peljala mimo si oglej njene obiskovalce. Zdravniki delajo zastonj, vse kar imajo v ambulanti je podarjeno, do tam ne pride denar od davkov, ta že davno prej ponikne.
Samo namigniti sem želel, da se gremo socialo lahko samo, če imam dovolj ljudi, ki bodo plačali dovolj davkov.

Od tu naprej pa ni težko ...

Kot sem napisal v neki drugi temi, "nekateri" bi se šli socialo, dokler drugi za to plačujejo !
Staro 03.06.2007, 01:40
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Mogoče sem naivna in si zato mislim, da bi rada večina delala in prispevala, kakor, da so odvisni od nekih socialnih podpor in donatorjev.
Staro 03.06.2007, 08:54
Novinec

Citat:
Mogoče sem naivna in si zato mislim, da bi rada večina delala in prispevala, kakor, da so odvisni od nekih socialnih podpor in donatorjev.
Ja, naivna si.
Staro 03.06.2007, 09:22
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

[quote=ereinion777;1216141]
Citat:

Samo namigniti sem želel, da se gremo socialo lahko samo, če imam dovolj ljudi, ki bodo plačali dovolj davkov.

Kot sem napisal v neki drugi temi, "nekateri" bi se šli socialo, dokler drugi za to plačujejo !
Irina je mislila na socialno ureditev skandinavskega tipa in ne balkanskega.

Staro 03.06.2007, 09:42
Novinec

[quote=yamamoto;1216280]
Citat:

Saj ni razlike - tudi na Švedskem so balkanci glavni prejemniki socialnih trnasferjev.
Staro 03.06.2007, 09:51
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
V ponedeljek bo ESS obravnaval osnutek zakona o pokojninskem in invalidskem zavarovanju, ki ga je pripravilo Ministrstvo za delo.
Če me spomnin ne vara, je ravno ta vlada zagotavljala, da pokojninskih reform ne bo, ker niso potrebne. Spremembe so še kako potrebne, ampak v osnutku je zaslediti, da bodo najkrajšo potegnile ženske in tisti, ki so začeli delati v zgodnji mladosti. Bodo pa nagrajeni tisti, ki bodo delali po izpolnitvi pogojev za upokojitev. Zvišujejo delovno dobo, ni pa zaslediti, da bi do konca izpeljali vse tri pokojninske stebre in pogoje dela.
Dokler se stvari ne razcistijo nima smisla imeti otrok, moramo pocakati vsaj 30 let, da vidimo, kam to pelje in sele potem lahko kaj razmisljamo o druzini, ce pa vam je vsec igrati loterijo, pa naredite, kot zelite, samo potem ne jokat.
Staro 03.06.2007, 11:07
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

[quote=yamamoto;1216280]
Citat:

heeh, pa smo zopet pri skandinavcih.....očitno ljudje res verjamete vsem tem sindikalističnim primerjavam z ah kako perfetknimi socialnimi državami Severne Evrope.....
Staro 03.06.2007, 11:14
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 1.676

Citat:
Objavil-a Duko
Zakaj naj bi bili državni uradniki "tepci" in kako se "bedasto" molči? Mislim, da ti je jeza zameglila razum. In res, kaj je pri tej stvari narobe? Da bo treba pokojninski sistem spremeniti, nam evropski birokrati trobijo že kar nekaj časa in tudi naši ekonomisti vseh vrst trdijo tako. Nemčija je uvedla starostno mejo za upokojitev 67 let! V bistvu gre za precej preprost izračun in kdor zna računati in ukrepati vsaj za nekaj let naprej, nikakor ni bedak.
Ne vidim, zakaj bi nas kdo hotel "striči kot ovce". Osnovni namen, kakor ga vidim jaz, je v tem, da bi zaposleni delali čim dlje, da bi se račun pokojninske blagajne izšel. In pokojnin ne izplačuje "država", kot nekoč, ampak pokojninska blagajna (ZPIZ), ki jo je treba polniti. Seveda pa je treba za tako razumevanje imeti vsaj malo zaupanja v ljudi, ki vodijo javne zadeve in ne v vsakem ukrepu videti zaroto proti vsem, ki se s temi zadevami ne ukvarjajo, ker tega nočejo ali ne znajo. Žal veje iz večine prispevkov na forumu prav tak duh.

__________________________________________________ ____________________________________
Da, prav bi bilo, če bi vsak dobil pokojnino iz svojega dela.
Tako pa pri nas dobivajo visoke ( če samo cent več kot jaz ) tisti, ki jim plačujemo- plače in pokojnine.

Ker če nekdo ne proda svojega dela, ne more reči, da prispeva več v blagajno- ker mi samo vrača moj denar, ki ga spet črpa več kot jaz- ker mu po statusu pripada????
Pa ne mi Evrope ali katere koli druge države zraven mešat, ker ni primerjave, oz primerjamo lahko, dejstva so pa drugačna.!
Staro 03.06.2007, 14:42
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Sporočila: 1.157

[quote=ereinion777;1216141]
Citat:

--tole je seveda cisto demagosko zavajanje, da ne recem laganje --- tudi pri davcnih obveznostih, kot pri ostalih drzavnih incomih, je edino kar steje stevilo delavnih mest in bruto proizvod na to mesto --- vse drugo je bull...----- to je enako, kot vecina nesposobnih politikantov in debeloritih drzavnoupravljalcev, ki trdijo, da je za penzijsko politiko, kriva nizka rodnost....in hudic pri tem je, da vecina indolentnih ovck, vse to tudi verjame...
Staro 03.06.2007, 14:47
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

lulčki pa verjamejo nakladanju, da bo blagajna prazna, kot tudi nakladanju, da pokojnine sploh ne bo

dejmo delat do 65.leta in potem crknt ..nekateri bodo imeli takrat skoraj 50 let delovne dobe.

Bistvena budalost predvidenih sprememb je negativna eskalacija v primeru, da greš pred uradno starostjo v penzijo, pa čeprav imaš dovolj delovne dobe

Značke
pokojninskega, spremembe, zakona

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Morilci mačk in psov ali zloraba živali doody Živalski svet 80 15.08.2007 11:33
VDSL2 se nam obeta - od 5. marca spremembe aci O storitvah 390 08.03.2007 14:25

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:37.