Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.09.2007, 19:07
th30ne Uporabnik th30ne ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 21
Privzeto Sinhronizacija

Lep pozdrav, mene pa zanima kako je še moč ugotovit kakšno imam sinhronizacijo...
Danes je bil tehnik pri nas, ker smo imel neke težave z linijo .. in potem je še opravil sinhornizacija, ki je pokazala upload 400 kbps in je rekel, da je potem nesmisel imet paket 4/512, tako, da sem se odločil potem za 2 mega paket, odkrili pa smo hkrati, da je tudi kabel v okvari in nam zaradi tega ni delal domači telefon,še vedno nismo odkrili logike, zakaj je internet delal telefon pa ne, kabl smo trenutno samo oblepili z izolacijskim trakom in sedaj telefon dela v naslednjih dneh pa bomo kabel še zamenjanjali.

Kar me na tem mestu zanima je to, če bi mogoče sinhronizacija pokazala kaj večji upload in kje lahko to potem ugotovim?
Ker ugotovil sem, da ko naročiš spremembo hitrosti oni spoh nič ne preverijo, če je sinhronizacija zadovoljiva samo prestavijo.

paket 4/512 sem koristil sicer samo 4 ure vendar mi je v tistem času ko sem testiral uploadalo z 56 kBps (oz. 448 kbps) tako, da ne vem kako je s tem.

Hvala za odgovore.
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2007, 19:30
MrBoombastic Uporabnik MrBoombastic ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce MrBoombastic
Član od: Apr 2006
Sporočila: 279
Privzeto Re: Sinhronizacija

Kateri modem imaš?
Staro 12.09.2007, 20:10
Novinec

Modem : ISKRATel Callisto821+
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2007, 21:25
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

mislim da je modem zrel za servis če ne da ti ga zamnjajo
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2007, 10:48
Novinec

Ta modem mi je včeraj dal tehnik, ker je bilo s starim nekaj narobe, tako da predvidevam, da z modemom ni nič narobe.
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2007, 16:59
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141

Citat:
Objavil-a th30ne Prikaži sporočila
Ta modem mi je včeraj dal tehnik, ker je bilo s starim nekaj narobe, tako da predvidevam, da z modemom ni nič narobe.
Kolk si oddaljen od centrale?
Jaz sem oddaljen okroog 4km z problematično linijo pa mi vseeno nekako dela paket 4Mbit.To da si zmanjšal hitrost je bila največja napaka morda te več ne bodo hoteli priključit na 4mbit v kolikor je linija slaba.Kolk razumem je kabel pri tebi doma v difektu kabel menjaj in paket menjaj da dobiš drugi modem pa bi stvar morala delovati.
Ne razumem pa kakšno telekomovo teslo je moralo biti da ni zamenjal kabla če je videl da je zanič inzolirni trak je drek lahko zbije sinhronizacijo za par mega.Takšnega serviserja si jaz doma iz koruze naredim
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2007, 19:21
Novinec

Od centrale sem oddaljen točno 1100 metrov. Kabla pa zadnjič tehnik ni zamenjal, ker ga ni imel, sicer je imel namen zamenjat.
Imam že doma nov kabl in se ga bo v naslednjih dneh zamenjal.
Se pravi svetuješ nov paket? Ker paket imam že od samega začetka isti (približno 3 leta).

Če menajm paket pomeni, da oni samo pridejo na dom (enkrat) zamenjajo modem in to je to ali so še kake druge nevšečnosti, ker si ne morm privoščin, da mi internet ne bi delal več kot en dan.

Hvala za odgovore
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2007, 20:47
XORO Uporabnik XORO ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce XORO
Član od: Jun 2007
Sporočila: 111

Citat:
Objavil-a miran74 Prikaži sporočila
Ne razumem pa kakšno telekomovo teslo je moralo biti da ni zamenjal kabla če je videl da je zanič inzolirni trak je drek lahko zbije sinhronizacijo za par mega.Takšnega serviserja si jaz doma iz koruze naredim
malo se narobe izrazas...tak da teslo so ti...
hisna instalacija je stvar naročnika...tak da mora naročnik sam zamenjat...ok...
bi se napisal neke sam nebom...

ampak zal je tak...pozanimaj se ce ne verjames....

lp
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2007, 23:27
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141

Citat:
Objavil-a XORO Prikaži sporočila
malo se narobe izrazas...tak da teslo so ti...
hisna instalacija je stvar naročnika...tak da mora naročnik sam zamenjat...ok...
bi se napisal neke sam nebom...

ampak zal je tak...pozanimaj se ce ne verjames....

lp
xoro nimaš prav jaz ne vem sicer kaj si ti za eno sviralo telekomovsko ali nisi ali si samo simpatizer telekomovski.

Če ne dela internet ali telefon je telekomov delavec dolžan napako odpravit s tem da do omarice je njihov strošek kar se pa tiče inštalacije nekateri si po hiši lahko sami potegnejo kabel drugače pa je to dolžnost serviserja s tem da mora vprašat stranko če se strinja s tem kajti hišna inštalacija se posebej plača mora pa jo naredit.

Glede na to da si oddaljen od centrale samo 1100m bi lahko imel hitrost 10Mbit komot tako da je mogoče res kriva hišna inštalacija.Menjaj kabel potem pa pojdi v telekomovo trgovino in daj vlogo za višjo hitrost oziroma podpiši novo pogodbo z telekomom in dobil boš nov modem pa bi zadeva morala delovati.
Odgovorite s citatom
Staro 14.09.2007, 00:33
Novinec

Ja samo tudi če podpišem novo pogodbo,dam zahtevo za 4/512 oni spet ne bodo preverili kakšna je sinhronizacija in bodo lahko spet problemi.
Še enkrat ponavljam prvotno vprašanje, potem ni mogoče izvedet kolikšna je sinhronizacija, razn ko imaš tehnika na "obisku" in slučajno zraven na glas govori kar sliši po telefonu?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
sinhronizacija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Sinhronizacija ure na telefonu? rok1 Tehnična pomoč 3 18.02.2009 23:19
Sinhronizacija filmov Gonzo Filmi 63 03.12.2007 09:16
Sinhronizacija Sinope modema evav Tehnična pomoč 3 24.08.2007 17:40
sinhronizacija ali kaj ... mare_bor SiOL TV 2 02.11.2006 22:53
Sinhronizacija za dva tvja sburner SiOL TV 15 19.09.2006 22:11

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:20.