Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 30.07.2010, 10:47
3-2-1 Uporabnik 3-2-1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2010
Sporočila: 48
Privzeto Re: Spremembe cen

Jaz bi tudi rad, da mi nekdo na preprost in razumljiv način pove, koliko me bo stala optika 20/20 + siol tv (zanima me za oba paketa, standardni in mega paket). Trenutno so informacije nerazumljive oz. dvoumne, zato se je nemogoče odločiti ali skleniti naročniško razmerje ali ne (zaenkrat sem še v dvomesečnem testnem obdobju).
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2010, 10:52
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.298

Citat:
Objavil-a SiOL Prikaži sporočila
Kaj je digitalni dostop?

Zaradi večje preglednosti ponudbe imamo enotno ceno SiOL storitev in paketov ne glede na tehnologijo, zraven pa se prišteje dodatek glede na vrsto dostopa.

Digitalni dostop na optiki pomeni sodobnejšo tehnologijo, za katero so potrebna velika vlaganja in s katero omogočamo osnovno hitrost na internetu 20/20. Zaradi tega smo se odločili, da digitalni dostop po ceni, ki je seveda višja kot v primeru klasičnega priključka, pričnemo zaračunavati tudi na optiki (do 31. 8. 2010 velja promocijska cena 0,00 EUR).

Optično omrežje prinaša uporabniku vrsto koristi in prednosti: veliko večje hitrosti ter stabilnost in zanesljivost storitev, uporaba in razvoj multimedijskih storitev, ki za kakovostno delovanje potrebujejo višje hitrosti prenosa podatkov in zanesljivost omrežja (IP TV z HD vsebinami, igre, prenos datotek,…) ter ugodno razmerje med ceno in tistim, kar uporabnik dobi.

Cena za primerljivo hitrost na bakru ali kabelskem omrežju je bila v primerjavi z optičnim dostopom do sedaj veliko višja, kar s tem spreminjamo. Ker so stroški za razvoj optičnega omrežja veliko višji kot pri drugih tehnologijah, je za nadaljnji razvoj in širitev optičnega omrežja sprememba cen nujna.

Digitalni dostop zaračunavamo na xDSL v primeru, ko uporabnik nima klasičnega telefonskega priključka. V ceniku smo imeli opredeljen digitalni dostop tudi na optiki, vendar ga uporabnikom zaradi promocijskega obdobja nismo zaračunavali.

Zanimiva razlaga....samo malo zavajujoča

Zakaj tega digitalnega dostopa nima kokurenca in za to sem slišal da mate samo vi . Ker s tem hočete prisilit uporabo klasične telefonije ali siol telefonije zato zaračunavate digitalni dostop ..to je edini razlog...
Staro 30.07.2010, 11:01
macofaco1 Uporabnik macofaco1 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce macofaco1
Član od: Jul 2010
Sporočila: 4

Citat:
Objavil-a 3-2-1 Prikaži sporočila
Jaz bi tudi rad, da mi nekdo na preprost in razumljiv način pove, koliko me bo stala optika 20/20 + siol tv (zanima me za oba paketa, standardni in mega paket). Trenutno so informacije nerazumljive oz. dvoumne, zato se je nemogoče odločiti ali skleniti naročniško razmerje ali ne (zaenkrat sem še v dvomesečnem testnem obdobju).
Če sem jaz prav razumel bo v tvojem primeru podražitev 7 EUR + 3 EUR - 3 EUR popusta za standard/mega paket, torej efektivno 7 EUR.
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2010, 11:02
SiOL Uporabnik SiOL ni prijavljen
SiOL
Prikazne slike uporabnika/ce SiOL
Član od: May 2009
Sporočila: 137

@madmitch: Digitalni dostop se v vašem primeru zaračuna 4 EUR, saj imate naročen Mega programski paket na SiOL TV. Skupaj se vam podraži za 7 EUR.

@hepandil: Skupaj se vam podraži za 7 EUR.

@Rusy: V septembru bomo vključili tudi nekaj novih programov, in sicer 3Sat ter Duna (na voljo v osnovnem paketu) in Mezzo, Tiji, MCM POP, ter Playhouse Disney (na voljo v Mega paketu), po katerih je bilo veliko povpraševanja.

@codeguru:Storitev SiOL TV se podraži na vseh tehnologijah.

@3-2-1: Digitalni dostop se v vašem primeru zaračuna 4 EUR, saj imate naročen Mega programski paket na SiOL TV. Skupaj se vam podraži za 7 EUR.
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2010, 11:06
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.298

ja kolk se pol meni podraži ki mam 20/20 internet in Siol tv Mega+HBO ?
Staro 30.07.2010, 11:07
080 Informacije Uporabnik 080 Informacije ni prijavljen
080 Infomacije – Svetovalec za naročila in informacije
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Informacije
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.384

@Rusy: Skupaj se vam podraži za 7 EUR
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2010, 11:07
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.016

A to je to?

Kdaj načrtujete prehod na IP TV 2.0?
SiOL TV tako kot naše ostale storitve vseskozi nadgrajujejo. Lahko vam namignemo, da bomo še v letošnji jeseni na SiOL TV predstavili nekaj zanimivih novosti.

in sicer 3Sat ter Duna (na voljo v osnovnem paketu) in Mezzo, Tiji, MCM POP, ter Playhouse Disney (na voljo v Mega paketu), po katerih je bilo veliko povpraševanja.

Vtaknite si tole nekam, kamor sonce ne posije. Podražite nam zadevo na optiki za 7-10€ al koliko, podturite neke kanale "po katerih smo res FUL povpraševali", ne bi pa za to 20% podražitev naročnikom na optiki zrihtali kakšnega novega HD kanala, AXN, SyFy, dodatli DD 5.1 zvok, ter odpravili kompresije.
Ne, to pa ne. Samo naročnino dajmo dvignit. Ponudit pa nič.
Resnično ste banda brez primere. Drug mesec grem k drugemu ponudniku TV signala.
V treh letih niste ama nič spremenili, razen s 4 na 4,5 dvignili pipico. Neverjetno, res.
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2010, 11:09
Skokica Uporabnik Skokica ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2009
Sporočila: 12

Citat:
Objavil-a Rusy Prikaži sporočila
Zanimiva razlaga....samo malo zavajujoča

Zakaj tega digitalnega dostopa nima kokurenca in za to sem slišal da mate samo vi . Ker s tem hočete prisilit uporabo klasične telefonije ali siol telefonije zato zaračunavate digitalni dostop ..to je edini razlog...
Noja... T-2 na bakru zaračuna 6 eur več za polno razvezan dostop (kar je, kot razumem, doplačilo za digitalni dostop). Pri optiki pa menda 3 evre.
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2010, 11:09
gordano Uporabnik gordano ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce gordano
Član od: Aug 2006
Sporočila: 185

ni več normalno za sranje od sijola
Staro 30.07.2010, 11:10
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Objavil-a SiOL Prikaži sporočila
Kaj je digitalni dostop?
Digitalni dostop zaračunavamo na xDSL v primeru, ko uporabnik nima klasičnega telefonskega priključka. V ceniku smo imeli opredeljen digitalni dostop tudi na optiki, vendar ga uporabnikom zaradi promocijskega obdobja nismo zaračunavali.
Bo na optiki enako, se bo ta dodatek zaračunaval tudi v primeru, da imam poleg Trio, Mega, HBO še ISDN?

Značke
cen, spremembe

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Klimatske spremembe velika laž? Snif Svet 72 14.02.2012 17:30
Klimatske spremembe so mit DON KARLOS Znanost in okolje 37 14.08.2009 08:20
Programiranje spremembe programa bassoon SiOL TV 12 18.08.2007 19:24
Spremembe pokojninskega zakona Irina Slovenija 120 27.07.2007 13:52

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:34.