Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 27.02.2008, 15:18
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Nesposobnost odprave napak in neuporabnost tehnične pomoči SiOL

Citat:
Objavil-a tiny Prikaži sporočila
Z laicnega stalisca bi rekel, da majo pipe zafilane in opremo, ki ne zna dobro managerat to pipo. Drznim pa si reci tudi to, da so ze zdavnjaj presegli kapacitete svojih vodov glede na stevilo prodanih paketov.
Pri meni ne more bit to problem Zadeva se mi "obesi" neglede na uro.

Zagotovo pa so priključne kapacitete marsikje krepko večje od propustnosti. To je normalno do neke mere.
Zakaj pa so dali na optiko 20/20 osnovni paket, če je res problem. Na bakru itak pobiramo drobtinice (cela vas : 1 naročnik na optiki).
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2008, 15:19
tiny Uporabnik tiny ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 25

Citat:
Objavil-a tiny Prikaži sporočila
Zgodi se da zacnes pretakati dolgo datoteko iz nekega serverja in je prenos okoli 10 do 20 Kbit/s. Prenos se nikoli ne popravi! Ce pa prekine prenos in vzspostavim novo povezavo se dostikrat zgodi da takoj skoci na maksimalno hitrost. Zakaj?
Tu sem mislil na ponovno vzpostavo internetne povezave e.i. downloadanja in ne ponovnega vzpostavljanja pppoe povezave. Se pravi
1. zazenem download, prenos je zelo slab
2. prekinem prenos
3. takoj ponovno zazenem isti download, prenos zleti na maksimum

WTF?

Nazadnje uredil tiny : 27.02.2008 ob 15:23.
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2008, 15:31
Novinec

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Pri meni ne more bit to problem Zadeva se mi "obesi" neglede na uro.

Zagotovo pa so priključne kapacitete marsikje krepko večje od propustnosti. To je normalno do neke mere.
Zakaj pa so dali na optiko 20/20 osnovni paket, če je res problem. Na bakru itak pobiramo drobtinice (cela vas : 1 naročnik na optiki).
Saj nisem mislil nate ko sem rekel "imajo". ;-)

Normalno je da internet ponudnik preproda svoje vode. To je ustaljena praksa. Ampak obstajajo tocno dolocena merila koliko narocnikov lahko obesis na vod, da zadeva se vedno normalno deluje.
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2008, 15:39
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064

Še dobro da je laično mnenje... Če izpeljem to dalje... Noben ponudnik internetnih storitev ne garantira naročene internetne hitrosti na strežnikih in povezavah, ki niso v njegovi lasti ali pod njegovim upravljanjem. Glede na to, da se ti to dogaja samo na tujih strežnikih, ti predlagam, da takrat narediš en trace do ravno tistega serverja s katerega downloadaš in preveri morebitne nepravilnosti v sledenju... Lahko da se po ponovni vzpostavitvi povezave izbere druga routa, katera teh težav nima....

lp
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2008, 17:49
Novinec

Citat:
Objavil-a 080 Urban Prikaži sporočila
Še dobro da je laično mnenje... Če izpeljem to dalje... Noben ponudnik internetnih storitev ne garantira naročene internetne hitrosti na strežnikih in povezavah, ki niso v njegovi lasti ali pod njegovim upravljanjem. Glede na to, da se ti to dogaja samo na tujih strežnikih, ti predlagam, da takrat narediš en trace do ravno tistega serverja s katerega downloadaš in preveri morebitne nepravilnosti v sledenju... Lahko da se po ponovni vzpostavitvi povezave izbere druga routa, katera teh težav nima....

lp

Ne vem zakaj je potrebno obracati moje besede. Nikjer nisem trdil, da imam zagarantirano 20Mbitov gor dol. Vendar ce padajo prenosi na 10 kilobitov ali celo na 0bps rata clovek rahlo frustriran. Dobro veste o cem sem govoril, ko sem mislil na preprodajo kapacitet. Obstajajo doloceni standardi za koliko se preproda nek vod. Uposteva se kapaciteta zunanje pipe, stevilo prodanih paketov, itd.

NE mi zamerit prosim. Tako pac je. Na DSLju sem imel take tezave, da enostavno nisem mogel vec delati. Pogovarjas se s clovekom prek irc-a in ti pade povezava na 0bps. Ja nekateri uporabljajo IRC tudi za delo. IRC server te odklopi in se moras ponovno povezati. Pain in the ass.

Vem, da se trudite in to spostujem Lepo je da imate se forum in odgovarjate na zasebna sporocila.

Ko sem bil se na DSLju sem enkrat klical na 0801000 ravno ko me je povezava zahebavala. Pa smo sli na file.siol.net. Racunalnik je bil direktno na modem povezan. Vse lucke na modemu delale ok! Prenos datoteke iz file.siol.net je padel prakticno na 0. Pingi so se zgubljali, ... Za tem so mi zamenjali modem, ker druge napake niso ugotovili. Jasno stvar se je ponavljala.

Iz obupa sem sel potem na optiko, kaj cmo.

Pa Lep pozdrav.
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2008, 18:16
Novinec

Citat:
Objavil-a 080 Urban Prikaži sporočila
Glede na to, da se ti to dogaja samo na tujih strežnikih, ti predlagam, da takrat narediš en trace do ravno tistega serverja s katerega downloadaš in preveri morebitne nepravilnosti v sledenju... Lahko da se po ponovni vzpostavitvi povezave izbere druga routa, katera teh težav nima....

lp
Ojla

Imel si prav. V tem primeru se www.kernel.org spreminja ruta. Enkrat je pub1.kernel.org drugic pa pub2.kernel.org. Z pub1 je povezava pocasna. Torej tu sem jaz malo v temo brcnil.
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2008, 19:39
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450

Citat:
Objavil-a 080 Rok Prikaži sporočila
To ti lahko odgovorim iz prve roke... 85% tezave so tezave na strani uporabnika in njegove opreme.
Je precej triggerjev, zaradi katerih bi znizanje hitrosti pomenil padec sinhronizacije modema, poleg tega je za vsako hitrost se dodatna rezerva, da ja ni pomanjkanja =)
To misliš triggerje s strani routerja?
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2008, 23:47
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Sporočila: 1.064

Potem pa lahko še preveriš, če je routa do pub2 drugačna kot tista do pub1. Če je, povej kje se razlikuje, da vidim če je težava pri nas ali na katerem izmed tujih strežnikov.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 28.02.2008, 08:05
dal Uporabnik dal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2002
Sporočila: 990

pub1 in pub2 sta en zraven drugega. Ker gre za primarna strežnika, sta zelo obremenjena. Imata tudi množico zrcalnih strežnikov po vsem svetu.

Ampak nekateri očitno raje težijo po forumih, kot pa da bi uporabljali slovenski zrcalni strežnik.
Odgovorite s citatom
Staro 29.02.2008, 12:42
080 Rok Uporabnik 080 Rok ni prijavljen
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Rok
Sporočila: 152

Citat:
Objavil-a bejli Prikaži sporočila
To misliš triggerje s strani routerja?
Na centrali. Ce se modem ne more sinhronizirati s hitrostjo, ki je nastavljena vsakemu uporabniku, se odsinhronizira. Zelo preprosto.
Pri optiki je rahlo drugace. Tam je povezava do modema vedno 100/100 full duplex, ce je WAN lucka prizgana
Vsakrsne tezave s prenosom so lahko posledica:
1) Napacnih nastavitev MTU-ja (predvsem MTU pppoe seje OS Windows je prenizko nastavljen)
2) Star SW na modemu (precej redko, ampak se tudi zgodi) ali strojna napaka na modemu
3) Napaka na strani uporabnika --> FW, spyware, virusi, mrezna kartica, mrezni kabel, testiranje hitrosti na tujih streznikih (speedtest.net itd..)
Odgovori

Značke
napak, nesposobnost, neuporabnost, odprave, pomoči, siol, tehnične

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O storitvah 4 28.11.2007 01:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:53.