Nazaj   Siol.net forumi > Zabava > Filmi

Filmi vse o filmih, DVD, video, kino ...

Orodja za teme
Staro 31.01.2006, 21:41
WRC555 Uporabnik WRC555 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce WRC555
Član od: Jan 2005
Sporočila: 1.834
Privzeto Brokeback Mountain

Zloglasni "geyevski" film si zasluzi svojo temo. Definitivno najbolj kontroverzen film med nominiranci za oskarje...prvo vprasanje, ki se mi poraja: je Holywood "zrel" pocastit oz. nagradit tak film...

Odgovarjajo naj tisti, ki so ga gledali...izjema je nasa iri, ker ji filma sploh ni treba gledat pa kljub temu gotovo vec ve o njemu, kot jaz, ki sem ga gledal...how cool is that:big: No, sm ze off topic...razpiste se.
Staro 01.02.2006, 08:36
iri Uporabnik iri ni prijavljen
Moderator
Prikazne slike uporabnika/ce iri
Član od: Mar 2004
Naslov: barrel of a gun
Sporočila: 14.338
Privzeto Re: Brokeback Mountain

ne morem pomagat, če sem pa tko pametna

Holywood je že dovolj zrel za to, vprašanje je, če so oskarji dovolj zreli za to. Trenutno lahko pač komentiram zadevo samo iz tega vidika, tebi na čast, seveda
Enivej, pred tem filmom sta bila gejevsko orientirana filma, ki sta bila udeležena pri nagradah, le Philadelphia in Boy's Don't Cry, (pa morda je malo lezbičen The Hours, ampak res premalo, da bi bilo pomembno). Oba filma sta pobrala oskarje za glavne vloge, ne pa za režijo ali film, niti nominacije nista dobila tam. Tako da je Brokeback Mountain mogoče že napredek, gledano iz te smeri...
Staro 01.02.2006, 12:24
D' Andre Uporabnik D' Andre ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 677

Je bil pa za najboljšega nominiran film Poljub ženske pajka l. 1985, prav tako za režijo (Hector Babenco), medtem ko je William Hurt dobil za vlogo geja oskarja za glavno vlogo, glavne nagrade pa je pobrala Pollackova Moja Afrika. V preteklosti (l.1992) pa je bila opažena tudi Igra solz, ki je dobila oskarja za najboljši scenarij (Neil Jordan), plus nominacije za obe moški vlogi (Stephen Rea in Jaye Davidson), za režijo (Jordan) in film, dve leti kasneje pa je Priscilla - kraljica puščave dobila oskarja za najboljšo kostumografijo. Obetavno kaže za Brokeback Mountain, vendar si Akademija lahko v enem mesecu še trikrat premisli. Pa tudi film so ponekod že umaknili s sporeda, celo v 'so-called' demokratični Ameriki (Utah). Res je grozno škandalozen...
Staro 01.02.2006, 12:41
Moderator

Res je že nekaj časa, odkar sem gledala ta film, ampak kaj pa je gejevskega v Out of Africa?
Nominacij za naj igralce mi ni treba omenjati, sej sem že rekla, da razen za vloge taki filmi niso dobivali (to, da so dobivali nominacije in da je ostalo pri njih, že vemo) nagrad za najboljši film. Pustimo pri miru razne sound editing in podobne kategorije...
Staro 01.02.2006, 13:53
D' Andre Uporabnik D' Andre ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 677

Aja, važn da vsi poslušamo tebe al kako? Afriko sm omenu za bajdvej. Štejejo vsi oskarji, Priscilla brez tistih kičastih kostumov ne bi bila to, kar je bila, nagrada za originalni scenarij pa je po mojem mnenju ravno tako pomembna, kot ostale, sploh če vemo, da Hollywood ni ravno vrelec originalnih idej, sploh v zadnji dekadi.
Staro 01.02.2006, 14:06
Moderator

Citat:
Objavil-a D' Andre
Aja, važn da vsi poslušamo tebe al kako?
ekskjuzmi? meni se je zdelo, da je tvoj post odgovor na mojega. In v mojem se je pač šlo za oskarje za film (in režijo) pri "gejevskih" filmih in ne za katerekoli filme ter ostale katergorije, kar je bilo tudi specifično omenjeno.
Smiri živce.
Staro 01.02.2006, 14:52
aan Uporabnik aan ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2005
Sporočila: 10

a ne bi blo fajn, da bi se pogovarjal, če bi določen film dobil oskarja ker je pač najboljši
in ne zato ker je gay

od tistih ki so vidl več kandidatov za oskarja mi še nihče ni reku da je BM najboljši

in če bi se šli politiko, bi se lahko samo vprašali, kaj bo naredil HW,
oziroma, katero stran se bo postavil: na stevenovo ali universalovo

universal sicer distribuira oba naslova a se je večina universala postavila na BM stran
razlog je več kot očiten: Steven jim ni prodal DW kot so se dogovarjali in ga je dal konkurenci
kazen je sledila zelo hitro

skratka, če je BM najboljši film v 2005, potem si ga zasluži,
če ni, potem pa nima nobene veze na kakšen način si izkazujejo ljubezen

forsirat nek film zato ker je namenjen gayom, židom in palestincem, komunistom,
naftarjem ali piscem krimičev je pa itak smešno
Staro 01.02.2006, 14:54
kvaka Uporabnik kvaka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kvaka
Član od: Jan 2003
Naslov: somewhere over the network
Sporočila: 3.712

Citat:
Objavil-a WRC555
Zloglasni "geyevski" film si zasluzi svojo temo. Definitivno najbolj kontroverzen film med nominiranci za oskarje...prvo vprasanje, ki se mi poraja: je Holywood "zrel" pocastit oz. nagradit tak film...
A ni toti film naret točno za oskarja?
Staro 01.02.2006, 15:06
WRC555 Uporabnik WRC555 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce WRC555
Član od: Jan 2005
Sporočila: 1.834

Mislis reci nared ali narejen za oskarja?
Staro 01.02.2006, 15:20
Moderator

Citat:
Objavil-a aan
a ne bi blo fajn, da bi se pogovarjal, če bi določen film dobil oskarja ker je pač najboljši
in ne zato ker je gay
ja, v popolnem svetu, ampak vsi vemo, da oskarji niso popolni, majo prav specifično mašinico, ki jih žene. Sicer pa, sej si ti isto naredil, ko si razpredal o zakulisnih igricah s studii in kako bi lahko vplivale na oskarje.

Drugače se pa strinjam, bi bilo fajn, če bi se dalo pogovarjati samo o tem, kateri je najboljši film (izmed nominiranih). Sej za film, ki se nam zdi najboljši, tudi navijamo, ampak ker pač nismo naivni, lahko zraven tudi ugibamo o najverjetnejšem dobitniku.

Značke
brokeback, mountain

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:21.