Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 14.05.2009, 15:46
Liberalec Uporabnik Liberalec ni prijavljen
Banned
Član od: May 2009
Sporočila: 261
Privzeto Re: Kdo bo napravil red v slovenskem zdravstvu?

Citat:
Objavil-a maajde Prikaži sporočila
Kralj Matjaž?

zlato pozabil si napisati gospoda Janšo, Bavčarja, Bajuka itd.
dodal bi še Križaniča, Kranjca, Lahovnika, Gasparija, Pahorja,...
Staro 15.05.2009, 05:55
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
Objavil-a Liberalec Prikaži sporočila
Tokrat si pisal da zdravniki, do sedaj niso odgovarjali za svoja dejanja, v ostalih temah pišeš, da managerji ne odgovarjajo za svoja dejanja, v nekaterih pa pišeš, da politiki ne odgovarjajo za svoja dejanja ostali pa. Odloči se kater skupine ne odgoarjajo i nvztrajaj pri tem, ne pa da v vsaki temu spremeniš prazno polje pred besedno zvezo ne odgovarjajo za svoja dejanja.
Točno tako. Priviligirane kaste v naši družbi ne odgovorjajo za svoje napake, namerne in nenamerne, medte,m ko mali ljudje ( delavci ) odgovarjajo za vsako malo pi.darijo.
Staro 15.05.2009, 11:16
Banned

Citat:
Objavil-a king16 Prikaži sporočila
Točno tako. Priviligirane kaste v naši družbi ne odgovorjajo za svoje napake, namerne in nenamerne, medte,m ko mali ljudje ( delavci ) odgovarjajo za vsako malo pi.darijo.
Pa si opazil, da ljudje, ki ne odgovarjajo za svoje poteze, največkrat pripadajo forumu 21 oziroma politični opciji, ki največ poudarja socialno pravičnost, enakost, solidarnost.....??? Torej pripadajo levemeu kvazi intelektualnemu lobiju.....

Si opazil, da večina ljudi, ki se jih smatra za tajkune, pripada oziroma je pripadalo političnim strankam LDS (Bavčar), SD (Šrot) (bivša ZLSD) in sedaj tudi stranki Zares?

Verjetno bi bila zgodba zelo podobna, če bi bila vsa ta leta "desnica" na oblasti, ampak to še vseeno ni opravičilo. Oblast se premalo menja, volilci pa trzajo na napačne predvolilne obljube. Ko bodo volilci zahtevali nižje davke, prijaznejše poslovno okolje, manjšo javno upravo, pravno državo....se bodo stvari začele urejati, ne glede na to, katerea opcija bo na oblasti! Volilci imajo/mo na oblasti oblast, ki si jo zaslužijo s svojim nazadnjaškim razmišljanjem...

PS: trenutna vlada je v šarlatanstvu presegla Bajukovo vlado iz leta 2000 .
Staro 15.05.2009, 12:27
maajde Uporabnik maajde ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce maajde
Član od: Nov 2005
Sporočila: 192

Citat:
Objavil-a vučko stručko Prikaži sporočila
osebno gledam na take ljudi kot na darilo od boga!!! zakaj? ker mi pomagajo do spoznanja, da je moja integracija v družbo z vidika libidalne in druge osebne ekonomije lahko le kontraproduktivna zame. pomagajo mi tudi do tega, da razmišljam takole:nikoli z nobenim dejanjem ne preloži svoje odgovornosti za svoje življenje na nekoga drugega, še posebej pa ne na nekoga, ki boluje po veličini in pomembnosti,kajti potem sam nosiš odgovornost za posledice svoje odločitve. in tega ljudje na žalost ne dojamejo, ko pa so posledice tukaj, bi pa tiste"rešitelje" kar nekam.....
Liberalec meni se zdi da se oblasst ne menja. Vedno ene te iste face že od osamosvojitve. Leve ali desne.

King se popolnoma strinjam z vami.

Vučko stručko sem malo bolj zabit in moji možgani delujejo na sobni temperaturi klimatiziranega prostora. Zato imam prošnjo, če bi mi lahko napisali bolj preprosto? Tako za moj rang razmišljanja. Bi bil zelo hvaležen.
Staro 15.05.2009, 12:30
Banned

Citat:
Liberalec meni se zdi da se oblasst ne menja. Vedno ene te iste face že od osamosvojitve. Leve ali desne.
V splošnem je res, vendar ljudje, ki obvladujejo večino gospodarstva in posledično javnih naročil so simpatizerji t.i. levih stranko (LDS, SD in Zares). Z večkratno menjavo, večina nikoli ne bi bila pri koritu naenkrat.....that's my only point.....
Staro 15.05.2009, 12:41
maajde Uporabnik maajde ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce maajde
Član od: Nov 2005
Sporočila: 192

Ne se ne strinjam z vsem kar ste napisali v zadnjem postu. Zame bi bilo najbolje, da bi bili politiki onemogočeni kakorkoli posredovati(vplivati) na ekonomijo. To bi bila rešitev, ker potem bi bilo vseeno kdo je na oblasti. Strinajam se da so ljudje, ki obvladujejo sceno simpatizerji levih, toda največja tajkunska posojila so se pa zgodila v času desne stranke!!! Tega ne smemo pozabiti. Drugače pa sovražim tako leve kot desne. Edini interes jim je lastna rit. Zdi se mi da je zadnja cvetka manekena odkup tajkunskih posojil. Potem nastavitev Bavčarja v Istrabenzu. Sramota. Dobesedno mi gre na bruhanje.

Onemogočiti politke pomeni spremeniti monetarno politko, na katero vlada ne bi imela nikakršnega vpliva. Sem velik zagovornik valute, ki bi imela kritje v bilo čem. S tem bi rešili veliko problemov, vsekakor največjega zadolževanje vlade čez vse meje razuma in s tem posledično do manjših davkov.
Staro 15.05.2009, 12:51
Banned

Citat:
Ne se ne strinjam z vsem kar ste napisali v zadnjem postu. Zame bi bilo najbolje, da bi bili politiki onemogočeni kakorkoli posredovati(vplivati) na ekonomijo. To bi bila rešitev, ker potem bi bilo vseeno kdo je na oblasti. Strinajam se da so ljudje, ki obvladujejo sceno simpatizerji levih, toda največja tajkunska posojila so se pa zgodila v času desne stranke!!! Tega ne smemo pozabiti. Drugače pa sovražim tako leve kot desne. Edini interes jim je lastna rit. Zdi se mi da je zadnja cvetka manekena odkup tajkunskih posojil. Potem nastavitev Bavčarja v Istrabenzu. Sramota. Dobesedno mi gre na bruhanje.

Onemogočiti politke pomeni spremeniti monetarno politko, na katero vlada ne bi imela nikakršnega vpliva. Sem velik zagovornik valute, ki bi imela kritje v bilo čem. S tem bi rešili veliko problemov, vsekakor največjega zadolževanje vlade čez vse meje razuma in s tem posledično do manjših davkov.
Na vse skupaj gledaš s premalo širine. Leta 2002 in 2003, torej v času prevzemanja Leka in pivovarske vojne so se naši politiki odločili, da imajo raje slovensko lastništvo kot pa tuje lastništvo domačih podjetij. V tej smeri je bila leta 2002 tudi že napisana prevzemna zakonodaja in vsa zakonodaja , ki se tiče kapitalskega trga. Torej, od takrat naprej je šlo celotno gospodarstvo proti mrežnemu lastništvu in do nastopa desne vlade je bilo večino domačih družb že do dobra lastniško zaprtih. Šrot in Bačar sta le še izigrala nainvega Janšo in krog je bil zapopolnjen. Kdo je komu odobraval tajkunska posojila je zelo težko soditi, po mojem mnjenju je bila pa vse skupaj dobro dogovorjena akcija (politika + Banka Slovenije + komercialne banke + management največjih domačih podjetij). Sedaj ko se je javno mnenje obrnilo proti tajkunom, pa so snovalci omenjenega scanarija preprosto zamenjali retoriko, ker jim je oblast ljuba. Storili pa ne bodo nič, kar tudi vidiš v primeru Bavčarja, ker to je bilo življenjsko delo levičarjev....

ČE se zavzemaš za gospodarstvo brez vpliva politike, zakaj se potem preprosto ne zavzemaš za popolno razprodajo premoežnja, ki ga imata v lasti KAD in SOD? Na ta način država tudi posredno ne bo več prisotna v domačih podjetijh in je problem rešen. Ne vem kako nameravaš doseči isti učinek z monetarno suverenostjo? Z monetarno suverenostjo dobiš le še en peskovnik, za nategovanje malih ljudi s strani poltike. Kdo pa bi vodil monetarno politiko, zasebniki ali država?

PS: vse lastniške strukture borznih družb so navedene v letnih poročilih. V njih lahko preveriš lastniško zaprtost pred novembrom 2004, pomagam ti pa lahko le z linki na članke, ki utemeljujejo povezanost posameznih družb v lastniški strukturi in predno boš odgovarjal in kontriral, preveri kaj boš zopet trdil!

PS2: Tudi v tej temi: http://forumi.siol.net/showthread.php?t=35862 pričakujem tvoje odgovore.

Nazadnje uredil Liberalec : 15.05.2009 ob 14:39.
Staro 15.05.2009, 15:34
vučko stručko Uporabnik vučko stručko ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 237

Citat:

King se popolnoma strinjam z vami.

Vučko stručko sem malo bolj zabit in moji možgani delujejo na sobni temperaturi klimatiziranega prostora. Zato imam prošnjo, če bi mi lahko napisali bolj preprosto? Tako za moj rang razmišljanja. Bi bil zelo hvaležen.
ne, nič ni narobe s teboj in s sobno temperaturo , si daleč od zabitosti. a kljub temu ti z veseljem izpolnim željo.

v predvolilne boje se vlaga ogromno denarja, da se ljudje imajo " pravico odločiti za "ta prave".vse ponujene strani imajo nekaj skupnega: željo po moči in oblasti. dajejo se med seboj, mi pa tudi, kot da gre za nogometno tekmo. kdo bo boljši.....? kdo bo zmagal? in navijam, navijam... tisti trenutek, ko odločno stopim na volišče, obkrožim svoj klub ali kandidata, sem dal iz svojih rok svojo svobodo, svojo neodvisnost, svojo usodo, svojo bodočnost in vso svojo odgovornost zase in za svoje življenje v roke tistim, ali tistemu, ki sem ga volil. ćez nekaj časa pa ugotovim, da ne tečeta med in mleko, da ni tako, kot je bilo obljubljeno....... in tako v začaranem krogu skozi neko zgodovinsko obdobje, ko naenkrat pristanem v situaciji, da komaj zaslužim za položnice ali pa še to ne. doživljam krize. iščem krivca, oziroma krivce za svojo bedo. ker so ves ta čas manipulirali z menoj, se odločno obrnem zoper " povzročitelje" moje bede, ne da bi se zavedal in si priznal, da sem sam kriv za vse, kar se mi je in se mi še dogaja od mojega prvega prihoda na volišče.......je razumljivo?
Staro 16.05.2009, 06:24
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
Objavil-a Liberalec Prikaži sporočila
Pa si opazil, da ljudje, ki ne odgovarjajo za svoje poteze, največkrat pripadajo forumu 21 oziroma politični opciji, ki največ poudarja socialno pravičnost, enakost, solidarnost.....??? Torej pripadajo levemeu kvazi intelektualnemu lobiju.....

Si opazil, da večina ljudi, ki se jih smatra za tajkune, pripada oziroma je pripadalo političnim strankam LDS (Bavčar), SD (Šrot) (bivša ZLSD) in sedaj tudi stranki Zares?

Verjetno bi bila zgodba zelo podobna, če bi bila vsa ta leta "desnica" na oblasti, ampak to še vseeno ni opravičilo. Oblast se premalo menja, volilci pa trzajo na napačne predvolilne obljube. Ko bodo volilci zahtevali nižje davke, prijaznejše poslovno okolje, manjšo javno upravo, pravno državo....se bodo stvari začele urejati, ne glede na to, katerea opcija bo na oblasti! Volilci imajo/mo na oblasti oblast, ki si jo zaslužijo s svojim nazadnjaškim razmišljanjem...

PS: trenutna vlada je v šarlatanstvu presegla Bajukovo vlado iz leta 2000 .
Nikjer nisem do danes opazil, da bi za svoje poteze odgovarjal kdo iz desnega bloka ali Zbora za republiko.Zanimiv članek si lahko preberemo na tem naslovuhttp://www.mladina.si/tednik/200837/zbor_za_zasluge)

Glede pripadnosti tajkunov, o katerih se pri nas v javnosti največ govori, se strinjam, sam pa bi dodal, da je največji tajkun pri nas RKC, zahvaljujoč v največji meri DEMOSOVI vladi, nič kaj slabše pa se pri RKC ni odrezala Janševa.
Pri tajkunih je še ena zanimiva podrobnost pri Janši. V času vodenja borbe proti tajkunom nikoli ni omenjal Bavčarja, vedno pa Šrota in Zidarja. Slučajno ali načrtno?

Oblast se je v teh 18 letih trikrat menjala, verjetno se še bo, in to vedno iz desne vlade na levo in nazaj pa nazaj. Torej imamo na volitvah ne glede na obljube možnost izbire med dvema opcijama - levo ali desno in ne glede za katero se volilci odločimo, posledice so vedno enake. Kaj in koliko pa se je spremenilo v času, ko je bila ( res kratek čas v 18 letih ) na oblasti desnica?
Vse kar bi naj volilci zahtevali, tudi zahtevajo od vladajočih, zato so tudi bile zadnje spremembe na volitvah. Pa je katera od zadnjiih 3 vlad to tudi naredila? Ne, pa čeprav so se menjale na oblasti obe strani. In koga torej volit na naslednjih volitvah?

PS. Kar pa se tiče te zadnje, Pahorjeve vlade, bom delo v popolnosti lahko ocenil ob izteku mandata. Upam, da bo vmes minila tudi gospodarska in finančna kriza.
Staro 17.05.2009, 00:48
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a king16 Prikaži sporočila
.....Pri tajkunih je še ena zanimiva podrobnost pri Janši. V času vodenja borbe proti tajkunom nikoli ni omenjal Bavčarja, vedno pa Šrota in Zidarja. Slučajno ali načrtno? .....
pri tajkunih je potrebno biti previden. Bavčar ni tajkun, je pa Janšev prijatelj

Značke
aparature, čakajo, kdo, napak, napravil, nekrep, nova, pacietni, prikrivanje, red, reforma, samevajo, slovenskem, zdravniških, zdravstvena, zdravstvu

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Plonkci, vaje, referati , slovarji ..... JohnnyEnglish Izobraževanje in šola 10 11.11.2014 14:43
mene zanima, kje, iščem, prevodi, seminarske ... orion_83 Izobraževanje in šola 217 18.08.2011 09:57
Vse ankete in podobno... ali prosim izpolni anketo ViSoKa180 Izobraževanje in šola 138 14.05.2010 21:31
Kaj menite o našem zdravstvu? whitefish Zdravje 67 28.12.2007 18:34
problem v zdravstvu, ki se tiče nas vseh! alpina Slovenija 79 29.01.2007 18:48

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:27.