Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 23.04.2006, 19:46
Pikado Uporabnik Pikado ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Pikado
Član od: Aug 2003
Sporočila: 4.062
Privzeto Re: Spolna diskriminacija

Kako preprosto....celotna problematika zreducirana na eno vstopnino......
Staro 23.04.2006, 19:49
Verbal Uporabnik Verbal ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Verbal
Član od: Oct 2001
Naslov: Back when I was picking beans in Guatemala, we used to make fresh coffee, right off the trees.
Sporočila: 8.620

Moški ne rabimo plačevat mesečnih stroškov za tampone in tablete proti migreni.

Tisti, ki pa to plačujejo svoji dragi, pa so itak v tako resnem razmerju, da vsako ponočevanje v takšnih dikskotekah odpade.
Staro 23.04.2006, 19:53
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Citat:
Objavil-a Pikado
Kako preprosto....celotna problematika zreducirana na eno vstopnino......
Eno? Hmm... Jaz bi rekel na veliko več vstopnin, ki jih diskriminatorno plačujejo ljudje samo zaradi tega, ker so moškega spola.
Staro 23.04.2006, 20:09
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037

Citat:
Objavil-a NaceM
20 let? Govorim o čisto življenjski situaciji, dobim pa nasproti hipotezo, kaj bi bilo, če bi bilo čez 20 let!!! Smešno!

Pa nisva delala 20 let. Poleg tega, če smo že pri dolgi dobi. Kdaj lahko gre moški v pokoj in kdaj ženska? In še upoštevajoče, da nas moške kar konkretno prej vrag vzame kot ženske. Aja, tu pa spet tisti ženski izgovor: "Vam pa ni treba rodit!" . Pardon. Ampak jaz nikoli nobene ženske nisem silil, da naj rodi.
dragi moj - na delovnem mestu smo 40 let in ne samo nekaj tednov prek študenta ... in verjemi, da se diskriminacijo čuti v marsikateri firmi ... ne na velko, ampak v številnih malenkostih

tiste vstopnine so pač poslovna logika gostilne, ki ima preveč moških gostov in premalo žensk, pa hočejo s tem privabit več žensk
jih pač ignoriraj in pojdi v drugo ... in to boš naredil veliko lažje kot me ignoriramo naše direktorje
Staro 23.04.2006, 20:14
Mojster

Citat:
Objavil-a NaceM
Eno? Hmm... Jaz bi rekel na veliko več vstopnin, ki jih diskriminatorno plačujejo ljudje samo zaradi tega, ker so moškega spola.
Kje pa moraš plačati več vstopnin...in kako ta vstopnina vpliva na tvoje ostalo življenje...
Staro 23.04.2006, 20:15
Uporabnik

1. žal nisem in nikoli ne bom "dragi tvoj",
2. sem rekel pred časom, sedaj sem že dolgo časa v drugi službi, ki ni preko študenta in kjer imam posla z vsakršnimi ljudmi, pa so avtomatsko do žensk vsi bolj prijazni,
3. sem šel v drug lokal, ker takšne diskriminacije enostavno ne priznavam,
4. povej po kolikem času se lahko upokoji ženska in po kolikem času moški,
5. če ne verjameš, da moške prej vrag vzame kot ženske, si izvoli pogledati povprečno starost žensk in moških na stran od statističnega urada,
6. če imaš nadrejenega, ki ti ne ustreza, pa zamenjaj službo. Saj si posredno sama priznala, kako mlada ženska lahko pomiga z ritko, moški pa ne more.

Nazadnje uredil NaceM : 02.05.2006 ob 22:00.
Staro 23.04.2006, 20:17
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Pikado
Kje pa moraš plačati več vstopnin...in kako ta vstopnina vpliva na tvoje ostalo življenje...
Govora je o ostalih osebah moškega spola, ki to plačujejo.

Ta vstopnina, ki je pa nisem plačal pa je vplivala toliko na moje življenje, da sem začel razmišljat, da je ogromno govora o ženski diskriminaciji, noben pa ne opozori, da moški lahko marsikdaj pridejo prekratko, samo zato, ker so moški. In tudi to ni zanemarljivo, da bi ženske bile enakopravne samo takrat, ko je za njih dobro in ne tudi takrat, ko ta enakopravnost posledično prinese tudi kakšne obveze z njihove strani.
Staro 23.04.2006, 20:21
BMX Uporabnik BMX ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce BMX
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.873

Citat:
Objavil-a NaceM
Ta vstopnina, ki je pa nisem plačal pa je vplivala toliko na moje življenje, da sem začel razmišljat, da je ogromno govora o ženski diskriminaciji, noben pa ne opozori, da moški lahko marsikdaj pridejo prekratko, samo zato, ker so moški.
V primeru, ki ga navajaš ti nisi bil diskriminiran, pač pa je bila ženska deležna pozitivne diskriminacije.
Staro 23.04.2006, 20:22
Mojster

Pa pošteno odgovori....
Kateri spol bi si izbral, če bi imel to na izbiro... in bi vedel da boš moral plačevati vstopnine za nujno potrebne lokale in vse ostale diskriminacije....
Staro 23.04.2006, 20:25
Uporabnik

Glupo vprašanje.
Spola si sam ne moreš določiti, pač pa se moraš sprijaznit s takšnim, ki ti je dan.

Nisem govoril o nujno potrebnih lokalih, ampak o tem, da se je za zamisliti tudi z druge strani. Mimogrede. V Globala nisem prišel in tudi ne bom nikoli prišel očitno, pa me zaradi tega ni nič manj.

Značke
diskriminacija, spolna

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:30.