Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 04.10.2013, 06:56
sigreol Uporabnik sigreol ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2011
Sporočila: 15
Privzeto ne morem do določenih spletnih strani

Zdravo,

Ne morem do določenih spletnih strani v windows XP. Nimam sicer nobenega alarma niti na požarnem zidu niti z antivirusnim programom (poskusil bom še z drugimi antivirusnimi). Požarni zid sicer zaznava promet, vendar ko sem preveril IP sem ugotovil da gre za DHCP.

Kaj se dogaja:
Že zadnjič sem hotel prenesti najnovejši Libre office. Po strani sem zlahka navigiral a kosem želel prenesti .msi datoteko ali torrent mi je za oboje javilo, da strežnik ni dosegljiv (oz. da je stran preobremenjena). Sem mislil, da jim pač strežnik trenutno ne dela. Ampak, ko sem drugi dan surfal z Linux OS sem videl, da strežnik vendarle normalno deluje.

Dan kasneje sem hotel ogledati stran za simulator trkov beamng (link: http://www.beamng.com/BeamNG.drive) pa sem vedel, da nekaj ne more biti v redu.
Ponovno se linux računalnika lahko povežem in si ogledam stran widnows pa mi sporoči da ni dosegljiva. Iz istega računalnika sem zagnal Linux v Virtualbox in se poskušal tako povezati. Tudi ni šlo ista napaka in sicer javi to: http://ubuntuone.com/3joY48lX5PpiWCh1GEskF5

Da bi preveril ali je težava v nastavitvah routerja sem računalnik zagnal iz USB ključa z linux sistemom in se ponovno lahko normalno povezal. Torej je težava v Widnows OS.

Poskusil sem z ukazom ping "povezava" in napiše mi, da ni mogel najti strežnika.: http://ubuntuone.com/16sYvKVmLF84wWiQHenWsu

Če poskusim isto z denimo gogole.com dobim normalen odgovor na ukaz.

Poskusil sem tudi dostopati z Widnows 7 starter na netbooku in deluje normalno.

Kaj bi lahko bilo narobe? Ali gre za virus oz. škodljivo programsko opremo? Ali česa na teh strežnikih windows xp ne prepoznava ? Ali je kaj narobe v mrežni nastavitvi?

Sicer vse druge strani delujejo normalno. Le za ti dve sem do zdaj odrkil, da se obnašata kot da jih ni oz. se ne more povezati s strežnikom.

Sistem (kjer ti povezavi ne delujeta): WindowsXP Home 32bit SP3 vsi varnostni popravki
Antivirusni: Avira anitvir free
Požarni zid: Comodo Firewall

mrežne nastavitve:
statični ip
sicer nič posebnega. poleg normalne povezave imam LogMeIn Hamachi VPN (ki pa je izkljopljen tako, da se ne sploh zažene ob bootu) in Virtualbox

Brksalniki - omenjene strani ne delajo v vseh - IE, Firefox, pa tudi Chromium v Virtualboxu - ampak samo v windows XP

Ostale strani delujejo normalno.
Odgovorite s citatom
Staro 04.10.2013, 17:38
sigreol Uporabnik sigreol ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2011
Sporočila: 15
Privzeto Re: ne morem do določenih spletnih strani

ah kot kaže se strani ne da pogledati z WindowsXP tudi v drugih omrežjih. Ali mogoče kdo ve zakaj ne? kaj bi lahko bil omejitev operacijskega sistema, ki bi bila tako drastična oziroma bi se prikazovala na ta način?
Odgovorite s citatom
Staro 04.10.2013, 22:51
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Blokada v Hosts datoteki morda?
Odgovorite s citatom
Staro 06.10.2013, 12:23
bond008 Uporabnik bond008 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2009
Sporočila: 659

mogoče ti Avira ali Comodo blokirata
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
določenih, morem, spletnih, strani

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
[moja] Šola oblikovanja spletnih strani dragos Računalništvo in internet 333 13.08.2014 13:40
Ali SIOL blokira nekatere strani? aljazpe Tehnična pomoč 8 29.08.2013 22:14
Domene in spletne strani iščejo nove lastnike ... WebMerk Mali oglasi 0 19.02.2013 14:35
samodejno premikanje spletnih strani devlin Računalništvo in internet 2 03.02.2013 17:26
bit defender zvonko58 Tehnična pomoč 51 26.07.2008 15:12

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:44.