Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 26.11.2008, 23:21
Horacio Uporabnik Horacio ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2008
Sporočila: 5
Privzeto Odgovor prosim

Čemu ljubim...ni to le navadna sebičnost ki želi uklestiti druo dušo...ali je to dejansko veter kateri omogoča polet njej...je človek sploh sposoben brezpogojne ljubezni, ljubezni ki ni sebična, vse tolerira, vse odpusti...je bog. Je moderen človek sposoven takšnega čustva ali je to le utvara, ki nam jo predstavljajo v holywodskih flmih in še prej v pravljicah a lahko noč. Zakaj človek sploh šče ljubezen..kaj vidi v njej takega, da kljub brodolomu poskuša znova in zvona...zakaj se zaganja v berlinski zid čeprav ve, da bo od tega imel le buško
.
Berlinski zid je padel...človek se je žrtvoval za človeka...človek se vsaki trenutek svojega življenjarazdaja za drugega...človek pobere izgubljeno žival in poskrbi za njo. Torej sem sposoben čutit in gohit to ljubezen, sem sposoben ustvarjat nekaj novega z mojo lastno močjo, sem sposoben povzročiti vetrič zaradi katerega bo jadrnica prejadrala svetovna morja...morda z silo vendar kljub temu bo. In zaradi tega se trudimo ljubit...saj se ve prav nobeden od nas ni popoln...verjetno daleč od tega...torej sta dva bližje popolnosti in hkrati še bolj odaljena od popolnosti.

Vendar nič hudega kajne, Romeo in Julija sta se tudi ubila v znamenju voje otročje ljubezni...zakaj človek, ki je zaljubljen ne razume, da le morda ni edini na tem svetu kateremu je mar za drugo osebo...zakaj ne pomislimo na njene batre ali sestre...očeta, mater...ali kokargoli, ki ima rad to osebo. Zakaj le zakaj mora človeška ljubezen biti tako samosvoja in sebična.

Vendar ni...vsaki dan se kakšen otrok posvoji in reši bede, vendar ni saj smo pripravljeni drugemu odpustit ravno zaradi ljubezni...vendar ni saj ljubezen pomeni toliko veliko več kot le tisti par oči v katere zremo...če ne kaj drugega pomeni ljubezen ona...v celoti.
Staro 27.11.2008, 11:12
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663
Privzeto Re: Odgovor prosim

Mislim, da si že sam vse odgovoril
Je pa res zanimiv post (mislim, da se vsi sprašujemo isto) in izredno dobro napisan
Staro 09.12.2008, 08:57
kopriva007 Uporabnik kopriva007 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 33

Joj se mi je kar kurja polt nardila....res je vsi se sprašujemo isto...Ljubezen je lahko zelo lepa in ob enem tako zelo grda...polna trplenja
Staro 09.12.2008, 15:23
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Citat:
Objavil-a kopriva007 Prikaži sporočila
Joj se mi je kar kurja polt nardila....res je vsi se sprašujemo isto...Ljubezen je lahko zelo lepa in ob enem tako zelo grda...polna trplenja
se meni zdi, da ste malo pobrkljali ljubezen in zaljubljenost.
ljubezen že po definiciji sami ne more biti sebična, grda in slepa.
Staro 10.12.2008, 07:07
Nej.kaa Uporabnik Nej.kaa ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 348

Kaj te daje Horacio? Hodiš skozi trpko izkušnjo?
Staro 19.12.2008, 20:51
kepca Uporabnik kepca ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 35

sem jst se isto vprašala

eh.. zame je ljubezen neki zaradi česar se počutiš živega!

če ne izkusiš bolečine ( ki ti jo prinaša ljubezen ) ne moreš spoznati kaj ti pomeni tista prava!

ps - romeo in julija sta bla butla
Staro 20.12.2008, 09:29
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a Nej.kaa Prikaži sporočila
Kaj te daje Horacio? Hodiš skozi trpko izkušnjo?
meni se bolj zdi, da je naletel na kakšno kvalitetno robo.

Značke
odgovor, prosim

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:39.