Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 02.07.2009, 20:39
supergenius Uporabnik supergenius ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2009
Sporočila: 2
Privzeto prosim za pomoč

Ker sem zabito tele (očitno je tako) in ker ne vem in me ne zanima karkoli o televiziji ampak samo plačujem položnice mi prosim pomagajte.
Zanima me zakaj vsake 3 dni moja žena sprašuje zakaj imava tako slabo sliko, zakaj nimava več starega sistema ki je bil 100x boljši in zakaj imava kockast program (kar se je sicer končalo z tremi obiski siol majstra a slika...)
To traja kakšne pol leta (odkar sva imela kar naenkrat kockasto sliko in so izboljšali stvar) haha!

In danes me vpraša kje so vsi kanali ker menda jih je 50% enostavno odletel in so neki za naročit al kaj.

OK prosim razumite me. Pri mojem standardu življenja mi ni treba vedet česarkoli o televiziji ni mi treba vedet karkol druzga razen tega kar opravljam, ker mi to omogoča vse dobrote, ki jih potrebujem in za kar plačam.
Ne bom se nikakor prepiral če bojo dvignil ceno storitve in jo izboljšali. Oziroma zaradi samega miru in nepotrebnega časa zarad mene če dvignete ceno in ohranite storitev. A zakaj za boga svetega mi delate dodatno delo s temi stvarmi če sem prijavlen na vse programe in vse plačujem že par let če ne desetletje. In kaj sem dobil s tem, da sem pripravljen bit tiho in plačevat ter upat da bo mir v bajti?
Imam slabšo sliko kot sem jo imel, imam zelooo velik TV tako da slika verjemite mi je slaba in sedaj (kljub temu da sem že prebolel slabo sliko) mi vzamete cel kup programov in ne objasnite zakaj, ne pošljete obvestila...roko na srce berem drugega kot s financami povezanih stvari pač bolj malo tako da, mali tisk da nekaj "upgradate" sem nažalost spregledal.

Kaj mi svetujete? Moja ura v službi ni poceni. Če menjam operaterja izgubljam čas, časa nimam oz. je drag. A misli tale TV še kdaj delat tako kot je treba al grem enostavno na anteno nazaj pa mam mir?

Bolj nahitro tole spisal tako da lektorskih popravkov ne bo.

LP Aleš
Odgovorite s citatom
Staro 02.07.2009, 21:22
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950
Privzeto Re: prosim za pomoč

Tukajle so vsi odgovori na pogosta vprašanja v vezi s spremembami paketov SiOL TV.

Telekom je vsem naročnikom storitev SiOL poslal tako obvestilo po navadni kot tudi elektronski pošti (slednje, če ste naročeni na SiOL novice). V dopisih je bilo lepo razloženo kaj in kako.
Še kopija poslanega obvestila preko e-pošte:
Citat:
Več vsebin, več zabave, spremenjene cene programskih paketov.

Spremembe s 1. julijem - izberite si svoj programski paket

Kot smo vas že obvestili s pošto v začetku meseca, s 1. julijem 2009 prehajamo na novo ponudbo programskih paketov SiOL TV za vse naročnike. S tem se bo spremenil tudi vaš obstoječ programski paket ter cena mesečne naročnine. Priporočamo vam, da si sami izberete paket iz nove ponudbe. To lahko storite preko servisnih strani. Če boste to storili do 30. junija, boste že od julija dalje lahko uporabljali izbran SiOL TV paket. Če se za spremembo ne boste odločili, bo ta opravljena samodejno. V primeru, da ste spremembo že opravili, je ponovno ni treba. Spremembo programskega paketa tudi sicer lahko opravite enkrat mesečno kadarkoli med trajanjem naročniškega razmerja. Za pomoč pri naročanju lahko pokličete tudi našo brezplačno številko 080 8000.

Vaš paket po 1. juliju 2009 v primeru, da ne opravite menjave

V spodnji tabeli so navedeni informativni izračuni mesečne naročnine za najpogosteje naročene pakete in veljajo v primeru osnovne hitrosti SiOL interneta. Vsi obstoječi popusti ostanejo v novi ponudbi. Preverite še dodatne ugodnosti v programu zvestobe.

Kaj ponujajo novi programski paketi SiOL TV?

SiOL TV po novem ponuja možnost izbire med tremi programskimi paketi in dvema dodatkoma. Uvedli smo številne nove atraktivne programe, nekaj manj gledanih pa smo na račun novih umaknili iz ponudbe. Program Eurosport ostaja v ponudbi. V mesečno naročnino paketa Mega so poleg programov vključene tudi dodatne vsebine, kot je videomanija – več kot 100 ur vsebin na zahtevo, SiOL TV koncerti, ter storitvi SiOL TV ambient ter premium igre, ki sta bili v dosedanji ponudbi dodatno plačljivi. Paket Mega se lahko nadgradi z obogatenim HBO paketom, ki poleg programov HBO in HBO Comedy vsebuje tudi dva programa Cinemax ter storitev HBO Digital – digitalno knjižnico programa HBO.

Preizkusite ponudbo in si nastavite vrstni red programov

Ker vam želimo predstaviti celoten obseg naše ponudbe, lahko v juniju spremljate vse nove programe in vsebine po nespremenjeni ceni. Po novem pa si lahko preko servisnih strani tudi nastavite vrstni red programov po svoji želji.

Pomembno: do nove ponudbe samo z vmesnikom SiOL TV plus!

Novo ponudbo je možno spremljati samo ob uporabi vmesnika SiOL TV plus. Uporabniško ime in geslo za brezplačno prijavo v vmesnik najdete na servisnih straneh, zavihek Televizija.

Vstopite v poletje s prenovljeno SiOL TV!

Telekom Slovenije

*Promocijska cena 3 EUR mesečno za dodatek HBO premium vsebine velja do 31.12.2009, redna cena znaša 8 EUR.
Zgornje obvestilo je bilo poslano po elektronski pošti naročnikom storitev dne 17.6.09
naslednje obvestilo je bilo poslano 23.6.09 in tretje zadnje 30.6.09

več odgovorov na vaše vprašanje pa na podanem linku na začetku mojega odgovora.

Tu mai nei nga toa e!!!
Odgovorite s citatom
Staro 03.07.2009, 05:53
vojteh Uporabnik vojteh ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce vojteh
Član od: Nov 2006
Sporočila: 94

Slaba slika nima nobene veze s spremembami paketov.Slika bi morala kljub temu ostati lepa.
Odgovorite s citatom
Staro 03.07.2009, 06:27
Schime Uporabnik Schime ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 765

Če ima, kot je napisal, zelo velik TV in so ga preklopili na mpeg4 ne more imeti lepe slike. Verjetno nas je kar nekaj takih, ki smo do nedavnega brez problemov spremljali TV v mpeg2 kodiranju(vsaj jaz sem jih). Sedaj, ko so se pojavili problemi pa so nas enostavno preklopili na mpeg4.
Nekateri tukaj vsakodnevno opozarjajo, kako bi lahko bil mpeg2 nestisnjen in bi imeli še boljšo kvaliteto. Jaz pa bi bil zadovoljen, če bi bil signal stisnjen v mpeg4 vsaj take kvalitete kot je bil prej, ko je bil dodatno stisnjen v mpeg2.

Še enkrat bom pa napisal, da proti mpeg4 nimam nič, samo za tak denar, kot bom plačeval storitev hočem imeti dosti boljšo kvaliteto slike, ker jaz plačujem isto kot nekdo na optiki. Rečmo čez pol leta bo nekdo na optiki imel nestisnjen mpeg2 in isto ceno kot jaz, ki se bom mučil (na kakšni večji TV) z mpeg4, da interneta sploh ne omenjam. Nisem nič "fouš" onim na optiki ampak osnovne storitve, ki jo imam jaz ne morem enačiti z njihovo. Ne morem jo enačiti po kvaliteti in zato mislim, da se ne bi mogla enačiti tudi po ceni.
Odgovorite s citatom
Staro 03.07.2009, 07:13
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.014

Enako bi jaz lahko rekel, da moram zaradi vas gledati slabo sliko na optiki, pa nisem zadovoljen. Do nestisnjenega mpeg2 ali karkoli že bo na optiki, bo pa preteklo še veliko vode. Po moje.
Odgovorite s citatom
Staro 03.07.2009, 08:40
Schime Uporabnik Schime ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 765

Sam gledaš še vseeno boljšo kot jaz na mpeg4 in imaš povezavo 20/20, jaz pa 1/256. Cena je pa ista.
Pa kakor sem rekel to sploh ni problem, da imaš ti boljšo storitev. Problem je v tem, da jaz za veliko slabšo plačujem enako.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
pomoč, prosim

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
NOKIA (info + novosti) [Brez reklam] znamkar Mobilna telefonija 296 24.06.2011 11:32
VLC 0.9.x kriko1 SiOL TV 12 08.03.2009 17:13
Tiskanje na nogometne drese (prosim za pomoč) Matiz Šport 1 17.09.2008 11:34
STATIČNI IP-SIOL-lepo prosim za pomoč boidar Računalništvo in internet 8 01.08.2008 16:56
Prosim za pomoč Njuška Trap Dom in družina 5 08.04.2008 20:57

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:10.