Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 06.02.2008, 16:41
FBR Uporabnik FBR ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 30
Privzeto 2x Tv

Pozdrav!

OK. Po pravici povedano se mi ne da več brskat po vseh straneh foruma, iskalnik nameče neuporabne strani, tako da bom raje vprašal tukaj.

Trenutno sem povečal hitrost mojega interneta iz ADSL na VDSL2 5/2Mb in sem na koncu začel razmišljat še o naročnini na TV.

Ker imamo pri nas v hiši dva interesenta za TV me zanima od A do Ž kaj rabim točno in kakšne so cene, da vzpostavimo 2 TV-ja. Za neke razdaljne omejitve vem, mislim, da sem od centrale oddaljen cca 300-400m zračne linije.

Torej en TV bi bil v 1. nadstropju in 2. TV bi bil v pritličju.

Rabim 2 komunikatorja?
Kolikšna je naročnina? Enaka kot za 1 TV?
Če je akcija za prvi komunikator 1€ moram potem za drugega plačati polno ceno 188€?

V glavnem vse, kar rabim vedeti, preden se spustim v nakup. Aja. Ker imamo že ISDN in internet skupaj, sem razmišljal o nakupu Trio paketa.

Najlepša hvala za potrpežljivost in pomoč.
Odgovorite s citatom
Staro 06.02.2008, 16:47
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064
Privzeto Re: 2x Tv

Zdravo!

Če imaš lahko 2TV-ja ti lahko preverim jaz, če mi pošlješ username na ZS. Za gledanje pa seveda rabiš 2 TV komunikatorja. Prvi je (kot si napisal) subvencioniran, za drugega plačaš polno ceno (ali pa kupiš rabljenega na bolhi). Naročnina je enaka kot da bi imel 1TV. Za razpeljavo po hiši pa boš potreboval UTP (ali še boljše - FTP) kable.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 07.02.2008, 09:27
Novinec

Sem ti poslal username na ZS.

Samo, kaj boš lahko vseeno preveril, tudi če še ni nameščen VDSL, ker trenutno ga še čakam, tako da sem še na ADSLu.
---------------------------------------------

Pa še nekaj. Ko si rekel za UTP ali še boljše FTP kabel. To si mislil prav od omarce pa do modema najbrš?!?
Je kakšna varianta, da ti to naredi monter ali moraš to sam, ker pri nas je do polovice napeljave en malo debelejši kabel (star najrš 15-20 let) potem pretvornik in naprej navaden črn telefonski kabel do obstoječega ADSLa in ISDN-ja.

Kolk je sploh meter tega kabla in kje se ga drugače dobi, da vem če bom mogu sam rihtat... pomoje je najboljše da zamenjamo in mamo potem mir, ne pa tko k berem, da to naredijo šele po 14 dnevih za***avanj.

Nazadnje uredil FBR : 07.02.2008 ob 10:01.
Odgovorite s citatom
Staro 07.02.2008, 10:20
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064

Tudi od omarce pa do modema.... Ampak če hočeš obstoječi kabel zamenjati, ti tehnik tega ne bo naredil....

V mislih sem imel pa od modema pa do TV-ja.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 07.02.2008, 10:27
Novinec

Citat:
Objavil-a 080 Urban Prikaži sporočila
Tudi od omarce pa do modema.... Ampak če hočeš obstoječi kabel zamenjati, ti tehnik tega ne bo naredil....

V mislih sem imel pa od modema pa do TV-ja.

lp
Aha... uredu...to je najmanjši problem.

Torej če do modema ostane pa obstoječ kabel pa ni problema?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:00.